Diskuse: Noční křeče v lýtkách

Řadit:
45
Kamarádka nemá fotografii.

Ahoj všichni. Křeče v lýtku mívám tak jednou za čtvrt roku. Stalo se mi to zrovna včera v noci. Takže velice rychlá, levná a hlavně účinná rada. Hned ráno si uvařím mističku krup, sním je a minimálně na 3 měsíce je pokoj. Včera ráno jsem to udělala a dnešní noc už byla v pohodě. Prostě hořčík v přírodní podobě. Doufám, že to pomůže i vám.

Jo kapky nebo nějaka naplň do inhalatoru z technickeho konopi by ti mohlo navodit klid a zbavit tě stavu uzkosti. Přitom se nemusiš bát protože se nezhuliš jak paprika, takže budeš moct normalně fungovat.

Ahoj hledám přírodní zdroj vitamínu a chtěla bych se zeptat, zda některá z Vás nemá zkušenosti s konopným olejem. Pozitivní i negativní. Konopny olej mě opravdu oslovil a jako doplněk stravy bych ho rada zařadila do sve stravy.

Tak zkus svalový relaxant. Třeba konopí to ti ty svaly uvolní a pomuže ti to od křečí. Navíc konopí je dobré i jako běžny doplněk stravy takže prokažeš svému tělu dvojí službu.

Nemyslim si že by to bylo tím. Jim jako doplněk stravy magnesium a stejně mi to moc nepomaha.

Možna nedostatek hořčiku?

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda mi někdo nedokáže poradit, čím můžou být způsobeny časté křeče lýtek a chodidla.

Anonym | 4.2.2016 06:25

To je mně líto,u mě to není moc časté,ale vždy mám strach z embolky.Přeci jen,jsem už starší,důchodkyně,stále aktivně pracovní,ale na sport jsem se jaksi vykašlala a tam bude asi chyba!

Anda | 13.4.2014 11:29

Když jsem bývala mladá a každou neděli chodila v Praze na taneční čaje, /a že jsem jedno kolo neseděla/, tak následující noc byly křeče. Chodívala jsem denně v lodičkách na kramfleku, milovala sladké - no nádhera. Když jsem se provdala za netanečníka, tak křeče pominuly. Celý život jsem byla na nohou a nic. Nyní jsem důchodkyně, 5 let vdova, 69 r., stále do loňska v pohybu a nic. Ale od minulého roku mi bývá moc smutno a mám různá trápení, a dopřávám si poslední dobou různé sladké a lajdácky si vařím. A je to tady - křeče jedny zatracený. Vyrážím do boje a také by to možná spravil nějaký děda do terénu. To by bylo, aby to nebylo.

Maxík | 13.9.2013 15:18

Mám křeče často, zejména ráno již přes 50 let, začalo to tak asi v 10 letech po angínách, rozvinul se u mne syndrom nepokojných nohou- zkontrolujte, zda také nemáte nějaké problémy tohoto rázu, souvisí to s tím - podle mého názoru . Moje rada hořčík, teplo (někdy bývá hůř při studených nohách), nevšímat si bolesti, ignorovat, časem to ani nepřijde tak strašný, jen se neplašit a rychle vstát a snažit se podupávat, chodit............Držím palce

Eliška | 13.9.2013 14:55

TO Verčačá: přesně tak, souhlasím. Je mi 17 let a občas v noci se objeví třeba i par minutove křeče, kde se mi objevi i bobule, bolest ke to dilema a jak uz je tu napsáno, cely den me pak noha boli. Zrovna dnes v noci znovu a kdyz uz se to nějak rozchodilo, noha mi začíná podezřele brnet. Moje maminka s tim ma problémy a zřejmě bude muset i na operaci. Dole na lytku mám i vystoupili trochu žilu. Dost se bojím k lékaři a rano jsem si dala tabletku co mi poradila mamka, ze je to hořčík. Snad se mi to zlepší. V mem veku se mi to vůbec nezda.

Naďa | 25.5.2013 10:38

Taky mám křeče v lýtkách, bez hořčíku ani ránu :-( http://www.krece.u13.cz/krece-v-lytkach/

Verčačá | 20.7.2012 13:56

Ahojky, taky mívám křeče.. Není to snad ani pravidelně, nějak často, nicméně to taky pěkně bolí, jak už tu několikrát zaznělo, pak druhý den kulhám, dokud to nerozchodím.. Ale proč to sem píšu.. Je mi teprve 14 let, nechápu proč již tak brzy, jestli to je normální..?? S doktorkou jsem to neřešila, nepřišlo mi to důležité, poněvač to není nějaké špatné, pravidelné.. Nicméňě, ČÍM BY TO MOHLO BÝT JIŽ V TOMTO VĚKU?? :O
A někdo tady psal, že mu nějaké tablety pomohly.. Nwm, jestli je může užívat i 14-ti letá dívka, nicméně taky mi je prosím pošlete na email, popřípadě napište, zdali je mohu užívat i já.. :) -> verasek.kroulikova@centrum.cz
Docela mě totiž zarazilo, že tak začíná problém s křečovými žílami (až třeba později).. Máme to v rodině, nejdříve babička, pak mamka, chtěla bych tomu nějakým způsobem zkusit předejít.
Děkuju moc :)

Michael | 10.6.2012 22:31

Taky mivam krece v lytkach a dost mi pomaha doplnovat horcik pomoci chloridu horecnatyho (ne zadny tablety z lekarny kde je spousta zbytecny chemie) a hlavne uprava stravy - vyradit 5 bilych jedu (cukr, kuchynska sul,mouka,mliko,nezdravy tuky) a solit zdravou soli napr. himalajskou. At se dari.. :)

Sandruša | 31.5.2012 14:41

Taky jsem tyto křeče hodně dostávala. Byla jsem s tím i u lékaře a říkal, že mi špatně fungují žilní stěny. Napsal mi hořčík a poradil, abych se během práce, u které sedím, taky pravidelně procházela. V lékárně mi magistra poradila ještě Priessnitz žilní a cévní výživu, kterou jsem brala asi rok v kuse a teď si ji kupuju občas, aby se problémy nevracely a jsem velmi spokojená. Navíc k velkému balení dostanu ještě parádní mázání, které ulevuju nohám, takže vřele doporučuju.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění