Diskuse: Velký problém

   
Řadit:
11
příspěvků
Správce: lolka
Kamarádka nemá fotografii.
ms | 28.10.2011 19:39

Rok se sešel s rokem a tu jsou výsledky.K psychologovi jsme nakonec nešli.Manželka převzala starost o peníze.Odemne dostává mzdu z hlavního zaměstnání a zbytek si nechávám já.Veškerý její průsery si platí ze svého.A bože div se ono to funguje :-) :-) :-) .Založila extra konto na tyto události aby měla dostatečnou rezervu aje klid.Po dlouhé době fungujeme opět jako rodina.Moje chyba byla vtom,že jsem se moc staral o rodinu.Role se obrátily a je po průserech,po pokutách a hlavně po nervech.
Jinak díky všem

Kamarádka nemá fotografii.
lolka Poslat vzkaz | 28.10.2010 22:07

Ahoj, přečetla jsem to celé a zajít k psychologovi není vůbec od věci, sama nad tím uvažuji, ale už jen to, že řekneš „k psychoušovi“ není z tvé strany moc přístupné. Mám pocit, že se mu nechceš plně svěřit a řešit váš problém a nebo tady děláš ramena, abychom si nemysleli, že jsi něco horšího než my, když vyhledáš radu psychologa. Neměj obavy, je to opravd skvělá věc a otevře v mnohém oči.

Co se týká té pojistky na blbost, neváhejte, dělám ve finančnictví a platím 400,- Kč za rok, pojištěná jsem na několik milionů a spoluúčast mám tedy trojnásobek platu, ovšem u nás se převádí mnohem větší částky než na poště, ale kdo ví, chci tím říct, že by mohla mít i nižší spoluúčast, ale za zeptání ještě nikdo nic nedal.

Každopádně přeji mírnější tón a spíše pochopení pro manželčino selhání, které bravurně maskuje benevolencí, Místo abyS její úskok pochopil, tak ti připadá, že tě tím chce srážet a naštvat, ale není to tak, nechce si přiznat, že něco pokazila, že ty dřeš a ona není schopná svoje dluhy zaplatit sama, ale musí i když nechce spoléhat také na tebe. Není lehké být ženou a zvlášť pokud žena nechápe muže. Jsme rozdílné světy a doživotně se máme co učit. U vás je důležité umět se podpořit, tohle neumíte a hážete na sebe špínu, to je zlé a nedůstojné, jak se pak chcete mít rádi, za co? Za ta ošklivá slova, nadávky?

Určitě bych ráda věděla, jaké byly rady psychologa a jestli vám dokázal pomoci, děkuji, pokud sem napíšete odpověď. Mějte se hezky a přeji už jen hezké dny a porozumění.

Kamarádka nemá fotografii.
ms Poslat vzkaz | 25.10.2010 19:46

Lex to máš naprostou pravdu.Dneska jsme se dohodli,že zajdem k psychoušovi.Díky Vám všem za odpovědi.Ani nevíte jak mě to pomohlo.Ještě jednou dík.

Kamarádka nemá fotografii.
lex Poslat vzkaz | 25.10.2010 15:34

Víš já si myslím, že problém je hlavně mezi vámi, vím z vlastní zkušenosti, že když partner křičí  a pouští hrůzu tak si určitě psychicky uleví ale nadělá tím strašnou paseku v duši toho druhého a problém se tím nevyřeší, jen přibude další.. Možná , že by sis mohl sám, bez toho, že by to někdo věděl  , natrénovat způsob jak se ženou mluvit, zdá se mi že jakoby neslyšela co jí říkáš protože mluvíš pro ni nesrozumitelným jazykem a naopak ty neslyšíš to co ona ti chce říct...Zkrátka error v komunikaci..a to by se možná dalo vyřešit..

Kamarádka nemá fotografii.
ms Poslat vzkaz | 23.10.2010 21:52

Tak ono se to táhne už od dob,kdy jsme bydleli u tchýně.Tam  je celý problém.Já jsem od mala nic nedostal zadarmo.Táta mi umřel když mi byli 4 roky.Otec dělal hajnýho a bydleli jsme na hajovně.Ta ovšem byla služební.Po smrti jsmejí museli opustit.Matka musela koupit starý barák,který se začal opravovat.Dluhy a starosti jako blazen.Moc dobře si to pamatuji. Moje žena vyrůstala na tu dobu v blahobytu.Neznala takovýhle problémi.Nechci ze sebe tady dělat chudinku.Mám svoje chyby a vím o nich.Zažili jsem jaký je to být bez taty,jaký je to když se ostatní na vás vykašlou a zůstanete na všechno sami.Snažím se jenom oto aby jsme nebyli na nikom závislí.Dřív,když přišla ta první pokuta,jsem to vyřešil presčasama.Dnes když mám vykuchanou páteř plus ta zasr.....á krize se ty prachy vydělají mnohem hůř.Nežijem nijak v luxusu a oto víc mě sráží na kolena ta její benevolence.
O tý „pojistce na blbost“ jsme taky už uvažovali,ale to nic neřeší.Dokud nepochopí,že se dneska nikdo z nikým moc nepáře,tak je to jenom menší zlo.

Kamarádka nemá fotografii.
lex Poslat vzkaz | 23.10.2010 16:05

Napíšu ti zkušenost z druhé strany,můj muž měl firmu se společníkem , ten jednoho dne sebral peníze,firmu převedl na bílého koně do daňového ráje a bylo zameteno.Zůstali jsme bez prostředků, bez práce s hypotékou na krku, naštěstí jsme měli ještě nějaké úspory. V těch dnech jsem se snažila co nejvíc manžela podpořit,být s ním, pro muže to musí být velmi těžké když selže jako živitel i když to není jeho vina...V těch dnech jsem ho tak šíleně milovala, stála při něm, jsme spolu dlouho,asi 20 let,děti už studují na VŠ,nic jsem mu nevyčítala,pracovala o to víc.Bohužel můj muž tento strašný tlak řešil jako pravý cholerik,řvaním, psychickým tlakem a pokud se mu nepodařilo vyhrát jakoukoli hádku,zaútočil na citlivá místa,joko vzhled nebo moje schopnosti vést domácnost...A bylo po kouzlu..rozdělila nás ne finanční krize ale jeho řešení této krize.Chtěla bych se jen zeptat neřešíš to taky se ženou nějakou objížďkou?Člově spíš snese chudobu s někým, o koho se může opřít ,než  dostatek bez respektu.. 

Kamarádka nemá fotografii.
| 23.10.2010 12:12

ale kvůli financím vzniká krizí spousta, zvláště v dnešní době krize, kdy se o práci bojíme.Manželce doporučuji uzavřít pojistku, která se vztahuje na škody způsobené zaměstnavateli. Poradit tady ani moc nejde, protože záleží na tom , jestli i ona si uvědomuje své chyby a bude chtít řešit vše dohromady. Jinak to vyřešit nejde. Ve vzteku se řeknou věci, které potom mrzí obě strany, je ale důležité si to uvědomit, umět odpustit a hlavně se omluvit. Držím palce,zahodit 15leté manželství není žádná výhra pro nikoho.A ona to ví určitě taky..

Kamarádka nemá fotografii.
| 23.10.2010 09:07

Těžko někomu radit. Jen Ty víš, jak to u vás v manželství funguje. Musíte to řešit spolu. Musíte chtít oba. Jsou chvíle, kdy se domluvíte v klidu? Pak bych je využila pro rozhovor o společném řešení. Je supr, že vidíš, kde je problém (rozdílnost povah). Určite to jde zvládnout, ale fakt musí chtít oba, no.
Držím pěsti.

Kamarádka nemá fotografii.
ms Poslat vzkaz | 23.10.2010 08:52

Státní podnik(čp)

Sajrajt
Sajrajt Poslat vzkaz | 23.10.2010 07:21

50 tisíc pokuty? Manželka hraje v pornu, nebo co? 3 zaměstnání nejsou žádná sranda, podle mě se to prostě může stát, že občas vybuchneš a ujedeš.. Nikdo neříkal, že život bude peříčko a manželství je v dobrém i zlém.. no.. to moc nepomohlo, co? Ony ti holky poradí líp (-:

Kamarádka nemá fotografii.
ms Poslat vzkaz | 22.10.2010 23:18

Dobrý večer. Pročítám tyto príspěvky a hledám radu.Dneska jsem se moc pohádal se svou ženou.Celý spor  se vyhrotil kvůli manželky práci.Kvůli práci chodím domů utahaný a nervozní.Po vypuknutí krize jsem šel hodně dolu s platemMám defacto tři zaměstnání.Pro rodinu se snažím utrhout všechno co se dá.Nyní kvůli manželčino zaměstnání (pořušení poviností,ovšem z neznalosti) nám hrozí zhruba 50000,-kč pokuta.Není to poprvé.Při mém nalehání na změnu zaměstnání,vznikla ostrá hádka.Začali se vytahovat i věci které se stali už dávno.Došlo na nadávky z mé strany.Skončilo to málem odchodem k tchýní.Nakonec zůstala,ale řekla mi,že zůstává kvůli malému.Jsme spolu 15 let.Chyba je na obou stranách.Já nervák a vztekloun a ona flegmatik.Nevím jak dál,k doktorovi nechci jít.Poradte prosím.Děkuji 

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění