Diskuse: Zázvorový čaj

Řadit:
28
Kamarádka nemá fotografii.
c05mic | 11.1.2016 15:34

Jak tu čtu, že to vaříte 15 - 20 min.. je strašná kravina a nedoporučuji.. všechny učinné látky jdou vniveč.. Do vroucí vody přidáte zázvor, který necháte 30 sec. max. do 1min. podle množství převařit a dáte odstát a nechat 10min luhovat. tak je správný postup.. ;-)

Washa | 22.12.2013 16:22

TO Letty:

S dovolením se připojím do diskuze :) Zázvorový čas přes zimu je pro mne skvělá alternativa k mátovému čaji přes léto. Hlavně v období nachlazení, chřipek, angín atd je zázvorový čaj vhodný pro udržení zdraví. Při bežném režimu piji cca 1x - 2x týdně, např. při angíně 2x denně. I díky prohřátí celého těla pomáhá při pocení a také od bolesti v krku.

Ohledně hubnoucího efektu :) Vše co nám zrychluje nebo startuje metabolismus má hubnoucí efekt... Může to být kofein v kávě, zázvorový čaj stejně jako sklenice vody s citrónem po ránu... Nicméně bez pohybu jsou všechny tyto stimulanty hlavně placebo efekt :) Pokud někdo pije zázvorový čaj (nebo cokoli jiného) právě pro hubnutí, doporučuji k tomu přidat ranní krátké cvičení, běh nebo alespoň rychlou chůzi v délce alespoň 30-40min a nejíst sladkosti na večer :) Hlavně teď přes Vánoce :)

Jinak všem přeji klidné a pohodové svátky, nepřehánějte to s pečením, vařením, uklízením atd. Udělejte si čas pro odpočinek a relaxaci ;-)

Letty | 14.11.2013 11:46

zázvor, pokud vím a mimo jiné, odvodňuje - dostává z těla nepotřebnou vodu, kterou máme (co si budeme povídat) všude.. proto ten „hubnoucí“ efekt.. není to tedy až tak, že by nějak spaloval tuky, prostě jen odvede tu všudypřítomnou blátivou vodu :) co se týče dlouhodobého používání, tak opravdu není vhodné, jako v podstatě u každé drogy. všeho moc škodí :) ..většinou se uvádí 2-3 týdny kůra, poté stejnou dobu pauza..

mája | 5.6.2013 14:40

no, já už přes půl roku denně v práci vařím zázvorový čaj! nevím, jestli správně a nevím, jestli to má hubnoucí efekt...ale určitě se mi chřipky vyhly!! ;-) protože mi prostě chuť zázrovu chutná, snesu i silnější! když je bez chuti, naopak mi nechutná a mám co dělat, abych ho vypila!.. takže denně nastrouhám tak tři až pět cm zázvoru na jemném struhadle, dám do dvou nádob, kdy celkem je to 1,5 litru, když mám, hodím celou skořici a zaleju horkou vodou!.. pak přidám citron a med a miluju to!!. normální čaj si udělám jen když zapomenu koupit zázvor!.. hledám teď nějaký názor na to, co jsem nedávno slyšela o zázvorovém čaji - a to, že se nemá přehánět jeho pití! že pak nestíhají ledviny a zatěžuje to organismus! že si můžu naopak ublížit?!! víte o tom něco?..

masa | 20.2.2013 16:51

TO : ale nemůžete chodit mezi lidi :-D

look | 8.1.2013 16:44

Já vařím zázvorový čaj podle tohoto receptu http://www.domaci-vareni.cz/zazvorovy-caj/

Anonym | 26.2.2012 11:14

Nakrájet, zalít horkou vodou, přidat lžičku medu a citron dle chuti. A spaluje to tuky, potvrzuji.

me | 12.2.2012 14:26

To si fakt vaříte čajíčky... :-P

xxx | 15.1.2012 21:10

ja teda nejsem zadna korenarka spis jsem hledal nejakej novej recept jak spravne uvarit zazvorovy caj. Ale to co jsem se tady docetl to je fakt parada. jen tak dal devcata popijejte zazvor a hubnete :-)

applik Poslat vzkaz | 26.10.2010 23:08

Já mám zázvorový čaj taky moc ráda, ale kupuju ho normálně v lékárně. Nepřipravuju si ho doma. Zajímalo by mě jestli je v tom nějaký rozdíl. Kupuju tady ten <a href=„http://www.lekarna.cz/apotheke-bio-zazvor-s-citronem-a-matou-20x1-5g/“ >čaj</a> protože miluju mátu a ta chuť je prostě dokonalá. 

terka07 Poslat vzkaz | 3.10.2010 20:06

ahoj všem,
už dlouhou dobu hodně využívám bylinky, čaje, a pod. Zázvor je opravdu skvělá věc, je výborný přesně pro svoji schopnost zahřát celé tělo, zázvorový čaj pak při angínách, nachlazení, a i jako afrodiziakum::vysmaty::. Že by měl nějaký velkýý vliv na hubnutí tomu nevěřím, je pravdou, že zrychluje metabolismus, hodně dobře působí při žaludečních potížích, potížích s trávením, plynatostí a v prvém stádiu těhotenství proti nevolnostem, je fajn při cestovnání a zázvorová lízátka jsou supr pro děti. Celkově je velmi prospěšný, ale zhubnout díky pití zázvorového čaje je podle mne nesmysl::stydlivka:: Pokud to na někho účinkuje tak to tiše závidím, ze mne by musela být už tyčka a to věru opravdu nejsem::ano-ano::. V každém případě pitám tohoto čaje hlavně ted v zimě nic nezkazíte, aspoň se vám chřipajzny a angínky vyhnou obloukem::vysmaty::

| 2.10.2010 11:29

Já ho miluji (čaj)!
A protože v ničem neznám míru, tak ani v tomto, takže si dělám pěkné „zabijáky“. Pěkně velký kousek jako menší dlaň nastrouhám, zaliju půl litrem vody.
Miluji to pálení. A s citronem...mňam, nemá chybu!
Uhoří mi pusa, a to já můžu.::ano-ano::
nezdá se mi, že by se po tom čaji hublo, ale má zrychlovat metabolismus (mám to místo projímadla, protože mám líná střeva) a hlavně, hlavně zahřívá. a to je v tomto období moooc příjemné.

| 18.7.2007 20:53

Ještě jsem zapomněla, tento čaj se připravuje ze dvou litrů vody!!::kvetina::

| 17.7.2007 10:40

::kvetina::Vyzkoušela jsem zázvorový čaj s česnekem! Je to zdravé pro organismus a za měsíc jsem po tomto čaji zhubla 6kilo! Dáte vařit asi tak 4cm nakrájeného zázvoru, vaří se 20min a nakonec přidáte 2až3 stroužky česneku a necháte vylouhovat!::pripijejici::Není to nic moc, ale zabírá to::souhlas::

| 5.6.2007 12:36

Zázvorový čaj je výborný, ale musíte být hrozně opatrní při dávkování. Že to přeženete, poznáte právě podle toho, že vás nepříjemně pálí pusa. Chce to asi jednu zarovnanou čajovou lžičku zázvoru na půl litru. K tomu je super mateří kašička nebo med a citron. Je to vážně výborné. Peg

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění