Diskuse: Změna životního stylu

Řadit:
10
Kamarádka nemá fotografii.
A. | 12.11.2012 21:28

Na podporu nekuřáctví bude 15. listopadu na pražském Náměstí Republiky od 9:00 do 19:00 připraven informační stánek, kde si příchozí mohou otestovat hladinu oxidu uhelnatého ve výdechu a zdarma konzultovat s odborníky možnosti odvykání. Kuřáci tak zjistí hodnotu zatížení svého krevního oběhu a mohou se poradit, jak toto zatížení snížit. Budou mít rovněž možnost zaregistrovat se zdarma do aplikace ICoach, interaktivního internetového průvodce odvykáním.

Nika1 Poslat vzkaz | 14.10.2010 18:57

Ak by jste chteli pomuct, protoze v dvojici se to tahne lip a jste v Praze, tak mi kidne napiste na Nika@wellness-nika.cz

angelwoman Poslat vzkaz | 16.7.2010 12:33

Moc hezky napsáno a souhlasím ::ano-ano::
Moc se mi líbí zvláště to, co jsi napsala o té samotě - cítím to úplně stejně. Někdy po zvláště psychicky náročeném dnu ve škole nebo v práci, úplně cítím, jak mě to táhne domů, dám si sprchu, udělám dobrý čaj, sednu si do oblíbeného křesla nebo na zahradu a jen si užívám klid, nechám utřídit myšlenky za celý den, nechávám je jen tak plynout...je to moc příjemná relaxace, ale v dnešní době je mnoho lidí, kteří sami se sebou být neumí ::kocka::
A s pravidelností v čemkoli máš pravdu - slyšela jsem jeden citát, že nejvíce pohodlí má ten člověk, který má v životě řád a je to pravda. Pokud si navykneme určitou věc dělat, stane se to samozřejmostí a už nám to vůbec nepřijde. Např. já jsem se jako určitý trénink vůle a také ze zdravotních důvodů začla sprchovat střídavě studenou a teplou vodou. Dělám to tak každé ráno. Ze začátku jsem z toho měla málem infarkt a teď? Vlastně se na to docela těším, jsem  pak celý den svěží a nemám z toho víc, než husí kůži ::drsnak::

Jesica43 Poslat vzkaz | 16.7.2010 09:38

Ahoj všem já jsem se pro zmenu životního stylu rozhodla už před asi deseti lety a opravdu se to vyplatí.Donutila mě k tomu bohužel až nemoc, kdy mi doktoři nedávaly už moc velkou naději na přežití.Tak jsem od základu zmenila celý svůj život.Jak se říká- všechno zlé je k něčemu dobré.Nejen že jsem se vyléčila,ale můj život je čím dál krásnější a smysluplnější.Cvičím jogu ,měním hlavně své myšlení to je podle mě zaklad všeho.Já mohu jíst zdravě,ale pokud bude moje myšlení stále plné obav,strachů a beznaděje, nebude to mít moc efekt.Když změním své myšlení, postupně se mění všechno
Také už několik let cvičím každé ráno.Podle mě není potřeba cvičit hodiny.Nemusí to být moc, stačí 10- 15 minut,ale je dobrá pravidelnost.Za ta léta, co takto cvičím, jsem zhubla a mé tělo je pevnější a cítím se dobře.Vše je jen o zvyku.Někdo mi řekne, já bych to nedokazal dělat každý den.Ale když si mužeme každý den čistit zuby a mýt se, proč to nedělat i se cvičením??
Hodně důležité v dnešení uspěchané době je podle mě také samota-být chvílí sám se sebou.Já si dvakrát denně sednu na 15 minut a nic nedělám, jen pozuruju své myšlenky,nic neřeším prostě jen jsem.Moc to uklidňuje.
A také hodně chodit do přírody.Bohužel s tím mám trochu problem žiju v Praze. Přes leto chodím hodně k vodě,ale v zimě je to slabé.To ještě chci změnit.
Asi dvakrát za rok si dělám pročisťovací kůru.Narazila jsem na firmu, která vyrábí potravinové doplnky v tekutém stavu.Je to užasné.Vezmu si do kabelky sáček to je jedna porce, ten si pak podle potřeby rozpustím ve vodě a je to super.Mnoho lidí neví ,že i když si berou vitamíny v dobré víře,ale jsou v tabletách, je to pro organizmus zatěžující.Mnoho let nevím, co je rýma, nachlazení, angína o chřipce nemluvě.
Moc se mi líbí jeden citát....pokud si neuděláme čas na prevenci budeme, si muset udělat čas na nemoc.
Přeju všem krásné letní dny Jesica

| 19.12.2009 00:08

S pitím mám taky problém. Četla jsem radu asi na <a href=„http://www.kgdolů.cz/“>www.kgdolů.cz</a>. Koupit si ten ze všech nejkrásnější půllitrovej hrneček a celej den si do něj vařit různé čaje podle momentální chuti. A pořádně se napít před jídlem a při příchodu domů. A pořád.Možná teda mít hrnce dva, jeden doma a jeden v práci. Jsou i čaje se sladkou chutí, třeba s lékořicí,když je chuť na to sladké. Čaj si beru do lahve i na cvičení, minerálky jsou fajn, ale čaje jsou zajímavější. Detoxikace znamená vyplavit z těla toxiny. Pořádně propláchnout ledviny. Taky piju ráno na lačno sklenici teplé vody s citronem. Skoro se mi ty dva litry daří.

monika111 Poslat vzkaz | 10.12.2009 16:04

Hodně ráda běham:)...No sladke pred menstruaci to mi povidej:D to je muj kazdomesicni problem:D...Vzdycky si rikam, ze se tomu nepodam, ale vzdy je to silnejsi nez ja

slona
slona Poslat vzkaz | 9.12.2009 23:57

na jaře tohoto roku jsem držela dietu. Posílali nám 5 balíčků (pět pidi porcí) na den. Bylo to překvapivě chutné, ale bylo toho pekelně málo. Výhoda byla, že jsem nemusela vařit ani nakupovat a kolegyně v tom jely se mnou, takže jsme se podporovaly. Pomohlo mi to shodit 7 kg za 6 týdnů a od té doby se držím. CO na tom ale bylo super bylo, že ty porce byly tak malé, že jsem je skutečně jedla ve stanovenou dobu a tudíž pravidelně. Taky mám problém se „stress eating“ a kolikrát si to ani neuvědomuju ::stydlivka::. Nejhorší jsou večery a nachos se salsou ::vysmaty:: a potom období před menstruací, kdy mám chutě na sladké. Teď už umím řešit i ty chutě na sladké přes den ale večer.... Taky bych se chtěla zlepšit v pestrosti stravy. Já mám takový zlozvyk jíst pořád to samé, nebo mi to tak alespoň připadá.::stydlivka::

To jsi šikovná, že cvičíš každý den. ::tleskajici:: Já mám průměr tak třikrát týdně. ::kocka::

monika111 Poslat vzkaz | 9.12.2009 22:20

No ja se sportem problem nemam. Opravdu cvičím kazdy den. Ze zacatku jsem si na to musela tezce zvykat, ale ted uz si to telo vyzaduje samo...ja mam spis problem s jidlem a stresem...mam chvile ze jsem ve velkem stresu a zajidam je...a to chci prave zmenit.. i naucit se jist pravidelne..Takze muj prvni cil: jist 5 - 6x denne.

slona
slona Poslat vzkaz | 9.12.2009 19:48

Myslím, že jeden z prvních kroků je detoxikace. Zkoušela jsem jich spousty a vždycky to přineslo nějaký pokrok. Dnes jsem ve fázi, že se mi i chce sportovat, což před pár lety vůbec nehrozilo. Představuju si to jako spirálu - buď po ní člověk jde nahoru nebo dolů. Buď se pročišťuju a mám více energie a nebo jím čím dál horší věci a je mi hůř a hůř. Pořád v jídle hřeším, ale konečně jsem si zvykla snídat.

Vím, že málo piju a proto je pro mě utrpení brát vlákninu - bolí mě z toho hlava. Než abych konečně začala pít, raději ji vynechávám - takhle to balení nikdy nespotřebuju ::stydlivka::, takže na tom bych za sebe chtěla pracovat já. Vypít 2 litry neperlivé vody denně.

monika111 Poslat vzkaz | 9.12.2009 19:40

Ahoj všem. Právě se chystám začít měnit svůj životní styl..Vím, že je to běh na dlouho trať, ale chci začít jíst zdravé věci, které mému tělu prospívají, pravidělně se pohybovat a hlavně se tolik nestresovat. Doufám, že se tato diskuze rozjede a že mě podpoříte a hlavně, že se nám to všem podaří:))). Těším se na příspěvky:)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění