Diskuse: Atopický ekzém v dospělosti

Řadit:
69
Kamarádka nemá fotografii.

TO drahus.nova@seznam.cz: No na kortikoidy přistup až kyž ti opravdu nic jiného nepomůže, taky ty hormony nejsou řešení. Mně třeba hodně pomohl neophytiol od rosepharmy, ale to je dost individuální, ale zkus vyzkoušet, třeba ti pomůže.

TO lenka3kubin@seznam.cz: No ty míchané vůbec nepomáhají a kortikoidy jsem teda odmítla

TO drahus.nova@seznam.cz: Nezkoušela si s tím jít na kožní ? Většinou ti napíší nějakou hormonální mastičku nebo ti nechají namíchat něco v lékárně.

Můžu se zeptat co používáte za krémy na ruce ? Hodně bolavá ložiska mám právě na rukou, hlavně mezi prsty. Vždycky se mi to zhorší po kontaktu s vodou, čemuž je docela nemožné zamezit, protože mám malé dítě a koupat ho v rukavicích si moc představit nedovedu.

majka009@post.cz Poslat vzkaz | 30.11.2016 21:20

Nám výborně pomáhá jemná mas s chytrou houbou. Mě i dceři.

Kde seženu konopnou mast v lekarně?

Zkusit potřit konopnou masti nebo jenom olejem. U mě pak do tydne zmizel. Od te doby vždycky potiram timhle a mam pokoj

Dobrý den mám dotaz na vaše zkušenosti... Mám přítelkyni z atopem a co jsme spolu mám pocit že trpí víc než dříve a moc se bojím že je to mojí kůží respektive mnou doteky polibky intimnosti apod. Pořád se snažíme přijít na spouštěč a už delší dobu mám pocit že je to právě mnou ....máte stím někdo zkušenost je to možné ?

ahoj, objevil se mi na rukách ekzem, před několika týdny a ne a ne se ho zbavit... Nějak rady, co je na to nejlepší

V každé lákárně ho mají nebo na internetu se dá taky koupit.

kolik stojí, jak je velký a kde ho koupím?

používám radioxar, doporučila mi ho známá, co má exem a je dobrý i na ruce

Ahoj holky, nemohla byste mi doporučit nějaký krém na suché ruce, aby nebyl uplně šíleně mastný? děkuji

Dobrý den,

jmenuji se Barbara Valíková a studuji psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Žiji v Ostravě. V současné době pracuji na své bakalářské práci, v níž se věnuji tématu atopického ekzému u dospělých osob s touto diagnózou. Práce je zaměřena na celostní problematiku atopického ekzému v rámci rodinného systému.

Hledám proto dospělé osoby (nad 18 let) s diagnostikovaným atopickým ekzémem, u kterých se toto onemocnění vrací i po medikamentózní léčbě, a kteří, spolu se svými rodinami, by byli ochotni sdílet své zkušenosti s touto nemocí.
Získané informace by mohly být později užitečné v poradenské praxi.

Výzkum by měl proběhnout v září až říjnu 2015 prostřednictvím osobních rozhovorů trvajících cca 60 až 80 minut, v Ostravě a blízkém okolí na místě vhodném pro obě strany.

Účast ve výzkumu je dobrovolná a zcela anonymní (nepotřebuji znát jméno, příjmení ani jiné identifikační údaje). V rámci výzkumu budou dodržena veškerá etická pravidla a účastník z něj může kdykoli odstoupit.

Pokud splňujete výše uvedená kritéria (diagnostikovaný atopický ekzém, přetrvávající i po medikamentózní léčbě, a dospělost) a měl/a byste zájem se zúčastnit, ozvěte se mi, prosím, na e-mailovou adresu: barbara.valikova01@upol.cz .

Jejím prostřednictvím Vám ráda zodpovím veškeré Vaše otázky a dohodneme se na případné spolupráci.

Se srdečným pozdravem a přáním pěkného dne

Barbara Valíková

Vyzkoušela jsem krém Exema s konopným olejem a jsem spokojená, ihned po nanesení zklidní a pokožka přestane svědit, ne napořád ale i to je pomoc. Doporučuju. ;-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění