Diskuse: Zahrádka

1 2 3 4 .. 7 .. 12 .. 18 .. 23 Další »

Řadit:
340
Kamarádka nemá fotografii.
pramati | 10.8.2011 09:35

TO bete: Po zimní zahradě fakt toužím, ale bohužel marně

rajsa Poslat vzkaz | 8.9.2010 16:30

Ahoj, chci poradit milovníkům kytiček, které trápí různé breberky a škůdci. Většinou se doporučuje chemie, ale té máme všude dost.Naprosto neškodné a účinné-smíchat 2 díly olivového oleje s 1 dílem tekutého mýdla. Před použitím dám do 1litru vody 10 ml směsi a může se použít na mšice, svilušku aj. Za pár dní se jich zbavíte, musí se sříkat všude i vespod listů.

Betuska
Betuska Poslat vzkaz | 6.9.2010 21:40

Také vlastním malou zahrádku a snažím se pěstovat ktomě kytiček i různé bylinky. Letos jsem si v červnu poprvé zasadila čínskou pažitku, protože jsem o ní četla, jak je dobrá, co obsahuje vitamínů a minerálů, tak jsem neodolala. Zatím mi ale vůbec nic nevyrostlo. ::stydlivka:: ::ou-nou::
Je tady někdo, kdo má s touto pažitkou nějaké zkušenosti?
Budu ráda za každou radu! ::ano-ano::

zumja Poslat vzkaz | 31.8.2010 23:02

zdravím Vás, pěstujete někdo Pepíno?? urodilo se mi a nevím co s ním, a jak poznám, že je zralé a jedlé??Když někdo z Vás poradí,budu moc ráda.Děkuji a hezký večer.Zumja

rublicek Poslat vzkaz | 27.5.2010 22:08

Popravdě, my ten krb máme už hodně dlouho, ale využívali jsme ho právě jen na topení pro příjemnější posezení v altánu. S příchodem těch kamenných grilů v obchodě nás napadla myšlenka, přizpůsobit si ten náš ze šamotových cihel ke grilování, takže nějaké ty roštíky navíc, úchyty na mramorovou desku, držáček na jehlu a je to hotovo. Dneska už jsou opravdu jiné materiály, vlastně nedávno jsme přebudovávali komín u toho grilu a několik těch tvárnic jsme na něj využili, dobře se s nimi pracuje. ::souhlas:: 

rublicek Poslat vzkaz | 24.5.2010 21:24

Ahoj,
zahradní krb můžu jen doporučit, máme sice krb vlastnoručně vybudovaný, ale svou funkci si plní znamenitě. Grilovali jsme na obyčejném litinovém grilu na dřevěné uhlí, pak následoval gril na lávové kameny a nyní asi třetím rokem používáme kamenný zahradní gril a v něm máme na výběr, zda grilovat na roštu nebo na desce z mramoru. Mramor nemá chybu, je to super a protože grilujeme dost často, hledáme vždy možnosti zdravější přípravy a toto určitě je. Kdyř se dogriluje, tak se v krbu roztopí, když není zrovna nejtepleji, je to moc příjemné, protože se do ohně kouká a také je od ohně teploučko. Takže mé doporučení je jednoznačné. ::tleskajici::

nekokumachan Poslat vzkaz | 24.5.2010 17:15

Díky za tip, o těch jsem dosud neslyšela.

alka2010 Poslat vzkaz | 12.5.2010 20:20

S houpací sítí mám dobré zkušenosti, dětem se moc líbí. Nejvíc se mi osvědčila prý pravá indiánská - je z pevné látky a hodně velká. Vešlo se tam několik dětí najednou. Je lepší, než ty síťované.

nekokumachan Poslat vzkaz | 17.4.2010 21:45

Ahoj,
to záleží také na tom, jestli ji má manžel jen na takové to občasné domací kutilství, nebo jestli potřebuje něco lepšího... Slyšela jsem, že dobré jsou vrtačky Hitachi (a ty bych rozhodně doporučila třeba do paneláku), ale Black and Decker je myslím taky dobrá značka. Víc bohužel neporadím - v jednotlivých modelech se nevyznám...

lisina Poslat vzkaz | 22.2.2010 13:09

Zdraviiiim.Tak kde ste, dievcata? Hlasi sa jaro, co Vase zahradky, nemam co citat, uz sa tesim na vase obrazky::radujici::. Jako sa pripravujete, predpestujete si nieco? Cakam, vasa nova kamoska, Lia.

pivin Poslat vzkaz | 23.1.2010 18:31

Zdravím děvčata!
Tak teď je pořádná zima,byla jsem se podívat na naší záhrádce ,vše je půl metru zasypané sněhem.Já se už hrozně těším na jarní práce na zahradě!Po celé zahradě(máme ji ve stráni) jsem zakopala 200cibulek narcisů a tulipánů!Když na jaře začnou kvést jako první tak je to moc pěkné! Doufám,že mi moc přez zimu nevymrzly(ty cibulky).To je právě těžké zda nám všechny rostliny(třeba víno,borůvky,)a stromky vydrží tuto zimu!
Určitě se tady na jaře zase ozvu!::smutny::

simlik Poslat vzkaz | 17.1.2010 13:26

mám malou skalku,popisovala jsem to již tady,ty budeš pro mě asi největší poradkyně.Šimlík

simlik Poslat vzkaz | 17.1.2010 13:24

Máte někdo zkušenost s množením rakytníku? já nejradši zkouším vlastní výpěstky,takové mé dětičky od mala.Šla by mladá větvička do stimulátoru či jinak?Hezký den! Šimlík

simlik Poslat vzkaz | 17.1.2010 07:49

Ahoj,lidičky! Venku se sype další sníh a já si maluju,jak předělám moji malou skalku u chaty.
 Je to už po několikáté,ale letos mi manžel slíbil,že mi zgruntu pomůže.
 Je to místo pět krát pět před chatou,kde sedíme,před chatou je řeka,která mi vše zničila v r.2002.Od té doby se mi tam daří jen plevelu ,barvínku a rhododendronu.Ten je uprostřed a tam zůstane.Zatím jsem dosáhla toho,že to,co jsem tam dala,kvete většinou na jaře.Ale mi tam bydlíme přes léto..
 Chtěla bych dát do levé části věci vyšší ,ať kvetoucí nebo stálezelené s různě barevným listem,dát tam kůru a do pravé části,tam mi jde i trochu sluníčka drť a něco mini s kameny..Máte pro mě radu? Díky.::tleskajici::

| 17.12.2009 00:35

Skoro jistě je to rozrazil - Veronica incana. Moc krásný, celá skalka je moc moc hezká.

1 2 3 4 .. 7 .. 12 .. 18 .. 23 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění