Diskuse: ,,výtok" z prsu

Řadit:
26
Kamarádka nemá fotografii.
smisek | 19.1.2016 03:05

ahoj . mám syna kteremu je rok a 4 mesice a beru antiko depoproveru kterou jsem zacla brat po sestinedelce . delsi dobu mam problem stim ze me pri curani boli v podbrisku . Dnes k veceru me zacla bolet leva bradavka a kdyz jsem zkusila tak zni sel vytok jakoby mleko .. nevim co to je . Pred tim to jen svedelo ale ted me boli bradavka a jeto neprijemne . Dekuji za rady.

bacha na to | 27.6.2014 09:50

Nepodceňovat a preventivně jít na prohlídku, nemusí jít o nic vážného, ale pokud vám zjistí vysoké hodnoty prolaktinu a nebudete to nijak léčit, může vám to způsobit třeba i trvalou neplodnost. Mě zjistili trojnásobnou hodnotu prolaktinu než je nejvyšší přípustná hodnota, je fakt že výtok z prsou jsem měla hodně silný, poslali mě na sono, kde bylo vše v pořádku, pak na oční - vyšetření perimetru a na magnetickou rezonanci, mám adenom na hypofýze (nezhoubný nádor). Zní to hrozně, ale ve skutečnosti je to velmi dobře léčitelné, nasadí vám léky, které vám adenom rozpouští, takže žádné operace... upraví se tím sekrece prolaktinu a pokud máte rozházený MC tak i ten. Doprovodné příznaky adenomu jsou bolesti hlavy a zúžené vidění, (u mě třeba jen bolest očí), může být nepravidlená menstruace... Ale příčin zvýšeného prolaktinu může být několik, třeba snížená funkce štítné žlázy, každopádně zajít k dr a minimálně si nechat udělat biochemický rozbor krve, kde vám potvrdí zda máte prolaktin v normě či ne. Ale pokud máte zvýšený prolaktin je to jen sekundární problém - projev jiného problému.

Nelka | 20.4.2014 21:58

Ahoj,čtu tuhle diskuzi a musím přidat svou zkušenost....s tímhle už mám problém snad 10 let kdy se výtok střídavě objevuje z pravého či levého prsu.žadné bolesti či jiné problémy nemám.Jedná se o bílou tekutinu,opravdu to vypada jako mléko i když jsem nikdy nerodila.U lékaře na utrazvuku a na vyšetřni hladiny prolaktinu jsem byla několikrát a vždy bez jakýchkoliv změn, takže už to neřeším,ale na prevenci chodím pravidelně.Rozhodně by se měla nechat vyšetřit každá, která něco podobného objeví.Pracuji ve zdravotnictví a rakovina prsu se vyskytuje už i u 18 letých slečen.

S | 6.2.2014 12:15

S : jinak jsem zapoměla dodat že jsem po dětech a malá má 2 roky a 2 měsíce a kojila jsem ji do 8měs.. .-) :-)

Anonym | 6.2.2014 12:13

TO žabka: myslím že by nikdo neměl čekat a jít rovnou k doktorce...mám ten sám problém a řeším to už půl roku asi :-( na gyndě mi udělali hormonalni testy a dobrý,tak mě poslali na mamologii,kde je 2měsíčni čekačka :-( le příšti týden už tam jdu tak jsem zvědavá co mi tam řeknou! Já mám pocit že mi to začalo po té co jsem si nasadila nehormonálni tělísko :-( doktorka říká ,že to nemuže být,ale já si myslím ,že je,nevím no :-\ take od té doby bojuji z váhou :-( což mě mrzí... tak uvidím co mi řekne.A tělisko jdu přišti týden vytáhnout...doktorka říka že to tim neni,ale pro jistotu ho vytáhnu,a přesvědčím se,jestli to je ten důvod :-( pak vám napíši víc holky.Ale nepodceńovat nic a řešit to!!!

žabka | 21.1.2014 19:00

Ahojte, mám podobný problém. Je mi 18 let a v dubnu to bude rok, co beru HA (Mistra). Před půl rokem se mi objevil bělavý až průhledný vytok z pravého prsu, občas i z levého,bolesti jsem neměla a menzes taky ne. Po čase se to zase objevilo a opět vymizelo. Teď mám téměř totožnou situaci, se změnou, že je výtok jen z pravého a končím týdenní pauzu. Mohl by to být již zmiňovaný prolaktin a horm.změny? Děkuju za odpovědi :-)

Anonym | 2.9.2013 22:59

TO Elisa: ahojky taky mam stejny problem mam 4deti nejmladsi ma 6let a asi pred mesicem sem taky zjistila ze s leveho prsa,pruhledna tekutina taky mam obavy uz jsem mnela dvakrat konizaci cipku ,asi se objednam co mejdriv .Drzim vsem palce kdo si tim prochazi.

D | 2.8.2013 18:11

Nechápu, proč takové věci řešíte tu a čekáte dny, až týdny na odpověď když jde o věci, které mohou znamenat mnoho věcí.. a pokud to někdo odborně nevyšetří, nevidí, nezná všechny okolnosti, tak vám stejně nemůže nic říci. než se dočkáte odpovědi v diskuzi která je rok, a více neaktivní tak může být dávno pozdě.

andu Poslat vzkaz | 24.8.2010 08:24

::drsnak::Ahoj holky, Připojuji se s malým problémem. Také mám bílý výtok z obou prs, První jsem si myslela že jsem těhotná ale test z mi to neprojevil, hlavně mám pravidelný MS. pokud s tímto máte zkušenost prosím napšte a ráda bych věděla za jakým doktorem gynekologem nebo obvodním lékaři?
Děkuju :-)::smutny::

JANA74 Poslat vzkaz | 9.4.2008 11:53

Ahoj, nemáte někdo zkušenost z sekretem z prsu? Mám výtok z obou prsou jen při zmáčknutí, jako mat.mléko a prolaktin jsem měla v pořádku, nevíte tedy čím by to mohlo být?Díky za odpověď Jana

marcela123 Poslat vzkaz | 30.1.2008 10:34

Ahojky,výtok z bradavek opravdu je zvýšený prolaktin, u mé dceři se to také tak projevovalo už v 18. letech . Byla poslána k endokrinologovi a na gynekologii. Brala léky asi půl roku a vše se upravilo.Dnes již nemá žádné problémy.Takže se nebojte a jděte k lékaři.Ahojte Marcela

Elisa Poslat vzkaz | 12.1.2008 19:08

Mám pocit, že výtoky, které popisuje zakladatelka tohoto fóra, je zvýšená sekrece prolaktinu, Z prsu pak vytíká něco jako mateřské mléko. Ale samozřejmě je lepší se poradit s lékařem, který zkontroluje prsa a poradí, co s tím... ale myslím si, a doufám, že to nebude nic vážnějšího...

Alis Poslat vzkaz | 12.1.2008 17:05

Dobrý den, také mam problém s vytokem z prsu. Z obou prsu...Je to stejnéjako to, o cem se tady vetsina zen zminuje, kdyz si prs zmacknu vytece kalna tekutina...Vubec nevim co si s tim pocit, jestli mam jit k doktorovi, zacalo to vcera kdyz jsem zacala brat antibiotika...Jestli to nemuze byt spojene s tim? Antikoncepci beru...dekuju za odpoved

Miky Poslat vzkaz | 26.9.2007 10:25

Já jsem začala brát antikoncepci až v červenci. Výtoky mám stále, měla jsem je předtím i teď. Mám zajít na prohlídku, aby mi doktor napsal nějaké léky na snížení tvorby prolaktinu. Ještě jsem tam nebyla, to víte, 3 děti a dojíždím 25 km. Brzy tam ale zajedu. Po té antikoncepci mne začalo bolet jedno prso, tak doufám, že to brzy přejde. Beru Yasminelle a cca 3 měsíce.

Vlada Poslat vzkaz | 14.9.2007 10:16

Mě kdysi lékařka taky našla zvýšený prolaktin, chtěla mi na to dát léky,ale já v té době už tak nějak přecházela na zdravý životní styl, tak jsem ty léky nejedla,ale vysadila jsem antikoncepci, kterou jsem stejně vysadit chtěla už předtím a čekala jsem, co to udělá (kdyby to nezabralo, léky na prolaktin bych pak samozřejmě brala). Na další kontrole jsem měla prolaktin v pořádku, čili léky nebyly vůbec potřeba.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění