Diskuse: migrena

Řadit:
43
Kamarádka nemá fotografii.
izzyabela Poslat vzkaz | 24.7.2017 23:21

Nejhorší je, když si dáš při každé migréně prášek, pak postupně strácejí svůj účinek.

Zeptej se mámi popřípadě babičky na babkobské triky, jsou k nezaplacení

Bylinky jsou řešení na všechno!

TO : Co nejake vyrobky z konopi, to jsem slysela, ze pomaha na migrenu

Je spousta příčin, od kterých může být bolest hlavy. Já musím hodně pít, jinak by mě hlava bolela pořád. Někde jsem četla, že když žena bere HA a nepije, může to vést k bolestem hlavy. Tak třeba taky jedna možnost...

bolestinka | 28.6.2015 10:47

TO : Mě pomáhal vždycky ataralgin na bolest hlavy

Radka | 10.3.2015 00:03

TO : Ahoj, Panadol Extra moc nedoporučuji (stejně tak Paralen Extra, který zabírá rychleji), tělo si na něj může docela dobře zvyknout. Migrény a bolesti hlavy mají často příčinu, která se dá léčit a není potřeba jen potlačovat bolest: http://www.leky-poradna.cz/potize/migrena-bolest-hlavy.htm

Hedvika | 18.10.2014 00:48

Ahoj, mě trápily migrény déle než rok. Byly se všemi doprovovodnými jevy - zvracení, aura...jakmile jsem vysadila antikoncepci, migrény ustaly. Nicméně pro změnu se mi začaly dělat cysty na vaječnících, které praskají - bolí to a občas si to vyžádá chirurgický zákrok. Jako jedinou možnou léčbu mi lékař doporuči - antikoncepci :-( Máte někdo doporučení, která je nejvhodnější a třeba nevyvolává migrény? Bojím se, že se mi po nasazení HA bolesti vrátí.

Děkuji

Pavel.Hangurbadzo | 19.8.2014 11:29

TO Aksura: Já jsem došel k poznání, že mozek se naučil nějakým způsobem bolesti vyvolávat, a k vyléčení stačí jej odnaučit, bolesti vyvolávat. Přesně to se stalo tobě. Návštěva u homeopata, vydala mozku jasný příkaz, že si bolesti nepřeješ, a tak ustaly. To je celý princip léčby, kterou zcela zdarma nabízím.
Nechápu, proč nikdo nemá zájem se vyléčit. :-)

Aksura | 13.8.2014 11:00

Určitě souhlasím s tím nejprve podstoupit řádná vyšetření mozku a očí aby se vyloučily i jiné příčiny. Ale pokud opravdu dopadnou všechna vyšetření vpořádku je čas zkusit i alternativní medicínu.
Protože na každého působí něco jiného a migrénu může způsobovat celá řada různých faktorů.
Mám o migrénách přečteno celou řadu různých knížek a vždy se odborníci shodli na jediném a to je, že hlavním spouštěčem je mozek, který dává další pokyny.
Doporučila bych, aby si hodně lidí přečetlo vůbec, co to homeopatie vlastně je a na jakém principu vlastně funguje. Je to vlastně jen genetická informace, která jako jedna z mála je schopná z mozku tento stav migrény vymazat. Protože pokud již někdo trpí migrénou řadu let, mozek si to pamatuje. Obyčejná medicína migrénu jen potlačuje a neléčí její příčinu.

Aksura | 13.8.2014 10:49

Dobrý den,

také bych ráda napsala svou zkušenost. Trpěla jsem na silné migrény řadu let. Měla jsem takové stavy, že mě migréna totálně vyřadila z provozu a nemohla jsem dokonce ani řídit auto protože jsem chvilkama neviděla na levé oko. Prodělala jsem celou řadu různých vyšetření a musím říct, že doktoři mi nikdy nepomohli. Předepisovali mi jen těžké driáky po kterých jsem se cítila jak opilá. A můj stav to vůbec nelepšilo. Vyzkoušela jsem homeopatickou léčbu a po jedné konzultaci s homeopatem a předepsání léku Sepia oficinalis 30CH mi migrény jako zázrakem ustaly. Nemůžu tomu doteď uvěřit, protože je to už rok a půl a já jsem neměla ani jednu migrénu. Sama jsem se přesvědčila o tom, že síla je opravdu v přírodní léčbě. Kdo migrénama netrpěl tak to nikdy nepochopí jak je člověk bezmocný a že by dal opravdu COKOLIV aby se mu ten stav zlepšil.
Všem co migrénama trpí bych opravdu doporučila vyzkoušet i jinou alternativní léčbu protože opravdu nemáte co ztratit. U žen které trpí dlouhodobě na migrény bych doporučila ještě vysadit hormonální antikoncepci a zkusit fungovat bez ní na nějaký čas, protože moje mamka trpěla na dlouholeté migrény díky antikoncepci a po jejím vysazení jak zázrakem přestala na bolesti hlavy trpět. Myslím, že to chce opravdu hodně zkoušet a experimentovat a ne se jen upnout na jeden lék.

mh | 5.4.2014 15:39

Pokud trpíte skutečně migrénami, navštivte neurologa a nechte se odborně vyšetřit. Jednak vyloučíte nádorová onemocnění, jednak dostanete fungující léky při záchvatu a jednak dostanete léky na snížení počtu záchvatů.

Kupováním ibalginů a jiných analgetik zbytečně utrácíte a zatěžujete játra, stejně vám nepomohou, nejsou určeny na migrénu ale pouze na tlumení bolesti.

Přírodní doplňky jak název vypovídá jsou jen doplňky. Pomáhají jen někomu a tomu, komu pomáhají jen v minimálním měřítku. Stojí nesrovnatelně více než léky na předpis, se kterými mám zkušenost.

Léčitelé a vůbec alternativní metody o kterých tu píšete - to je to jisté. Jsou to při vší úctě šarlatáni, každý z nich má svůj názor a představu o tom „čím je Váš problém způsoben“. Budete chodit od jednoho k druhému a výsledku se nedočkáte.

Příčina migrény může být jakákoliv, může to být stravou, stresem, životním stylem, páteří, špatným spánkem... Některé spouštěče vypozorujete, některé ne. Primární příčinu se někomu podaří najít za rok, někomu nikdy.

Tak jako se migréna jednoho dne nějakou událostí objeví (a nevíte proč), tak zase může zmizet.

Jestli za sebe můžu poradit a doporučit jedinou jistotu, objednejte se k neurologovi. A jestli máte chuť peníze investovat do šarlatánství a alternativních metod, s chutí do toho...

Já bych ale osobně za žádným (jak tady byl uveden) dědkem kořenářem nešel a za odborníka nepovažoval někoho, kdo v internetové diskusi provádí diagnozu pacienta, kterého v životě neviděl.

Anonym | 5.3.2014 13:23

Ahojte chcem sa aj ja podelit a bolesti hlavy ktora ma trapi od mala skusala som vsetko mozne a nic a ani lekari mi nepomohli skusali vseliake lieky ktore mi len utlmili bolest ktora po case sa zas zacala stupnovat bolest trvala aj niekolko dni :'( nakoniec som navstivila neurologicku ktora mi predpisala ergotaminove capiky ktore mi pomahaju a bolest je prec ak mate moznost tak ich vyskusajte :-) :-)

Terka | 3.12.2013 15:27

Dobrý den, je mi 13 let a asi před měsícem jsem ve škole přestala vidět na jedno oko a rozbolela mě hlava, posléze mi začala dřevěnět ruka. Rodiče mě odvezli k lékaři a ten mě poslal přímo do nemocnice. Tam mi dělali vyšetření EEG, krve i oční. Na nic nepřišly a poslali mě domů s tím že teď ještě chodím po různých vyšetřeních. Ale od propuštění - 23.11. jsem měla zase příznaky migrény. Co jsem si četla různé sloupky o migréně došla jsem k názoru že jsem měla vždy migrénu s aurou. Ale včera a dneska ve škole zhruba ve 12:00 jsem prodělala výpadek zorného pole, bolela mě hlava a mravenčila mi ruka. Doktoři mi neřekli co mi je a já mám strach. Nemá někdo z vás podobnou zkušenost která by mi mohla pomoct?? Děkuji za odpověď

migrena a lehka pomo | 11.8.2013 14:04

TO Hana: Dobry den,taky jsem trpela migrenami trvalo to 2.dny jen zvraceni nic nezabiralo musela jsem nekolikrat odejit z prace a hle prisla pomoc.Nasla jsem na internetu uzivani medu a skorice.Vzdy rano a vecer jiz pul roku uzivam kavovou lzici skorice a pul kavove lzicky medu a migreny nemam.Uzivani medu a skoruce doporucuji i na jine nemoci proti infartu unave upravulo se mi i vyprazdnovani a samozrejme je dulezity pitny rezim.Pokud se vam osvedci doporucte dalcim at pomaha Lidka :-) :-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění