Diskuse: Keramický nůž

   
Řadit:
8
příspěvků
Správce: JaroslavS
Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 16.12.2011 07:54

Značka? Já myslel, že je to jedno. Koupil jsem na zkoušku neznačkový, malý na zeleninu, abych věděl jak slouží. Jsem dost konzervativní, ale říkal jsem si, přece nebudu odmítat něco, o čem nevím jaké to má vlastnosti. Byl jsem mile překvapen. Tak jako ten keramický nepronikne rajčatovou slupkou žádný jiný. Možná filetovací, čerstvě nabroušený, když si na něm dám záležet. Takže s keramickým krájím zeleninu na salát. Ale pořád má člověk trochu strach, že když spadne nůž na zem, zlomý se, protože je křehký. To je snad jediná nevýhoda. O nějakých ušetřených vitamínech se nemá cenu bavit, to jsou jen reklamní řeči. Ostatní používám normální ocelové, přece je nevyhodím, když slouží dobře.

dedra.party@seznam.cz

Tož pište značky těch nožů, ne :))
Kdyby byl jenom jeden na trhu, tak chápu, ale je jich xy od různých firem.
Když někdo napíšete JE SUPER a druhý JE K NIČEMU - tak nemůžeme vědět o jaký se jedná a jaký koupit nebo nekoupit <3

Kamarádka nemá fotografii.
JaroslavS Poslat vzkaz | 5.8.2010 10:56

nevýhoda je, že se s nimi nesmí krájet nic zmrzlého :( ale krájí docela dobře.. Normálně nedám dopustit na pořádnou ocelovou kudlu 

slona
slona Poslat vzkaz | 11.6.2010 10:24

Keramické nože máme asi rok. Ze začátku mi to nebylo moc příjmné, protože mají pastelové barvy a připadaly mi jako hračky, ale už jsem si zvykla. Velice rychle se jim ulomily špičky a obecně si s nimi nemlžete dovolit to, co s ocelovými noži.

Myslím, že to není žádná výhra a ani moc nevěřím těm řečem o tom, že je to zachovává vitamíny ::smich::. Mám je, protože jsem je dostala a používám je, ale „pořádné“ nože to nejsou!

Kamarádka nemá fotografii.
jitkaaa Poslat vzkaz | 11.6.2010 09:37

Také máme keramický nůž doma a to už od prosince a je super, na ovoce,zeleninu a to pečivo s ním jde uříznout opravdu báječně,jak už tu někdo psal. Určitě doporučuji!!!

Kamarádka nemá fotografii.
Alka1 Poslat vzkaz | 8.1.2010 16:09

jsem je koupila mladým na Vánoce. V obchodě tvrdí, že budou pořád stejně ostré, ale na netu jsem našla, že asi po 3 letech by se měly nechat speciálně nabrousit. Podle toho jak často se používají. Nenašla jsem, ale, kde se brousí.

Kamarádka nemá fotografii.
Trudka4 Poslat vzkaz | 8.1.2010 15:52

Keramické nože jsme dostali od Ježíška. Používáme je každý den a jsou přímo perfektní. Vše řežou jako máslo. Pečivo „neshrnují“ jako obyčejné nože. Jsem zvědavá, jak dlouho nám vydží. Nesmí se s nima vykošťovat ani řezat zmrzlé potraviny.

Kamarádka nemá fotografii.
lontra Poslat vzkaz | 14.11.2009 20:29

Ahoj Viktorky,vkládám nové téma do diskuze-napište-máte nějaké zkušenosti s keramickým nožem?Zatím o něm pouze čtu-a to samé superlativy..ráda bych znala i názor z praxe!

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění