Diskuse: těhotenství a porod

Řadit:
37
Kamarádka nemá fotografii.
| 9.7.2010 18:17

zalez už s tou svojí vlezlou reklamou zpátky do nory::souhlas::

andy111 Poslat vzkaz | 19.7.2009 17:56

ahoj holky...já mám doma taky dítko:)takový malý ďáblík::ano-ano::...ale v těhotenství mi strašně pomohl tanec..zkoušela sem i jogu ale to mi moc nevyhovovalo..zkusila sem orientální tanec a fakt to bylo super.cítila sem se naprosto v pohodě a taky sem něco udělala pro sebe a malého...zkuste se podivat na: <a href=„http://www.zlutaraketa.cz/“>www.zlutaraketa.cz</a> ...tam o tom zjistíte víc.fakt to můžu jen doporučit:)mě to hodně pomohlo, tak třeba to některá z vás taky využije:).zuzana

Stylly Poslat vzkaz | 19.7.2009 13:43

No to bud ráda, že ti není špatně,já prozvracela celé tři měsíce, takže nevím co bych dala za to kdyby mi bylo ok a nepocitovala žádnou změnu,..ted jsem v 16tt a cítím se lépe::kvetina::

kiticka Poslat vzkaz | 7.7.2009 16:54

Já mám za sebou uš 4 porody a rto zasebou.Tak máme z manželem vaselo.Ale někdy pěkně zlobí a někdy jsou hodné.Ale nejvíc se mi líbí jak se objímají a hrají si spolu.Jen se bojím puberty to nevím jak zvládnu.Snat mi budete moc poradit.

petrasan Poslat vzkaz | 6.10.2008 10:23

Netřeba se zastrašovat, porod může být i krásný a hlavně nevšední zážitek. Je u toho trocha bolesti a práce, bez toho to prostě nejde, ale to nic v životě, ale je to opravdu výjimečná událost a neměly byste se strašit a vyprávět si hrůzy. Jak psala Zonan, je fajn, když u toho je někdo blízký - cítit pocit bezpečí, opory a nemusí to být nutně jen manžel. Vlastně když o tom přemýšlím, taky bych ráda někomu poskytla takovou službu, o které mluví Zonan a účastnila se té krásné události, je to tak hrozně pozitivní... svůj vlastní porod člověk vnímá totiž zcela jinak. Tak vám, co se na něj chystáte držím pěsti.::kvetina::

viera Poslat vzkaz | 4.10.2008 16:07

Ja som otehotnela až po 2 rokoch sústavneho skúšania. Vyskušajte rôzne polohy. Pri klasickej polohe si daj pod zadoček polštář, aby sa to do teba lahšie dostalo, a potom zdvihni nohy nad seba a zostan tak chvílu. Mne to asi pomohlo. ...a skúšali sme to stále, až jedného dňa som bola v tom.::souhlas:: Prajem ti vela šťastia a krásny pocit z rodičovstva.::usmev::::souhlas::
Viera

natyna Poslat vzkaz | 3.10.2008 22:59

Tak to upřímně závidím,že jsi tak málo přibrala já mám nahoře už 12 kilo a to se strašně hlídám!Ale už se těším až budu schazovat,mě hubnutí docela baví.::smich::

Este Poslat vzkaz | 3.10.2008 14:09

připadám si hrozně neohrabaná a to jsem přibrala docela dost málo (zatím 6 kil::svaty::)...

natyna Poslat vzkaz | 3.10.2008 13:59

Uf,mě to také čeká za dva měsíce.Jenže já už jdu rodit potřetí a obavy trošku mám.Je to poprvé co tam semnou bude i můj partner,tak jsem zvědavá.U nás ve městě je porodnice vyhlášená tak se ani tak nebojím.Jen už bych to chtěla mít za sebou!!::souhlas::Nosit ty kila je hrozný.

| 3.10.2008 13:59

Tak ať vše proběhne podle toho, jak Ti bude nejpříjemnější. Porod je hrozně důležitý. Pro Tebe i pro dítě. Ještě trochu víc pro něj, ten start je rozhodující.
Opravdu si to jde užít tak, že na to budete vzpomínat příjemně.

A obdivuji Zonan, která dokázala být kamarádce oporou u porodu. To se cení! To já bych neuměla. Jsem v tomhle přehnaně empatická.

Kloa Poslat vzkaz | 3.10.2008 13:50

Este, souhlasím, taky si myslím (i když jsem ještě nerodila), že porodit vlastní dítě je nádhera ::srdce::
Přeji bezproblémový průběh.

Este Poslat vzkaz | 3.10.2008 13:33

já si pořád říkám, že to bude nádhera porodit vlastní dítě a nějak si k sobě nepouštím řeči o tom, jaká to je hrůza. lidi totiž mají tendenci na všem hledat to špatné a neužívat si ten okamžik.

třeba jsem přehnaně optimistická, ale alespoň se dopředu nestresuju::usmev::

zonan
zonan Poslat vzkaz | 3.10.2008 12:20

své kamarádky (tatínek se bál) a obě jsme si to moc užívaly. Vážně. Pouštěly jsme si relaxační hudbu, občas jsem ji masírovala záda, „dávala“ Reiki a hlavně jsme plkaly. Když už začalo jít do tuhého, přestěhovaly jsme se do sprchy a kámoška poskakovala na míči. Hodně ji to pomáhalo. Čas ubíhal rychle. V 10 dopoledne jsme nastoupily do porodnice a v půl sedmé večer byla malá na světě. Byl to tak ohromně emotivní zážitek, že na něj nikdy nezapomenu. A vzhledem k mému šílenému, předčasnému a ubrečenému porodu mohu říct, že tento porod jsem si užila (bodejť, vždyť mě nic nebolelo). Kdybych ještě někdy rodila ::vysmaty::, tak bych určitě prosila mamku nebo kámošku, aby byla se mnou (manžel vždy tvrdil, že on by nešel, což by mi nevadilo). Myslím, že personál se pak chová k rodičce ohleduplněji. Někdy totiž rodička v bolestech ne vždy dobře chápe pokyny a tak je fajn, když ji někdo podrží a v klidné chvilce zopakuje, co má dělat. Este, přeji Ti stejně pohodový porod, jaký měla má kámoška. I ona na něj ráda vzpomíná a je šťastná, že rodila přirozenou cestou.

Este Poslat vzkaz | 3.10.2008 08:14

co tady strašíte s porodem?::vysmaty::
mě to čeká za 2 měsíce a docela se těším. bude to nová zkušenost. porod je, jak psala Nux normální věc, akorát se někdy může zkomplikovat, ale to je u všeho. podle mě je nejdůležitější si dobře vybrat porodnici. původně jsem si myslela, že budu rodit v Praze, ale vzhledem k tomu, že je to tu přecpaný a tak se nechtějí s nikým moc zdržovat, tak jsem to přehodnotila a budu rodit jinde, kde je větší klid.
jinak s tím partnerem. původně jsem ho tam taky nechtěla (byl hrozně dotčený::usmev::), ale člověk neví, jak to bude probíhat a jaký přijde doktor, tak to beru, že na to alespoň „dohlídne“ (teda doufám, že to zvládne ::vysmaty::). možná podruhý, až budu mít nějakou zkušenost a budu třeba znát i ten personál, tak bych radši byla sama. uvidíme...

angelwoman Poslat vzkaz | 15.9.2008 10:05

Děkuju vám oběma za názory ::kvetina::
Nux, trochu jsi mě uklidnila s tím, že ten nástřih hráze ani necítím..Mně prostě pocit, že mi nastřihnou kus mého těla připadá úplně nepřestavitelný, ale asi je fakt, že to je v tu chvíli to nejmenší... Máš pravdu, že ženské přehání, když mluví o porodu a když se chceš vlastně dozvědět, jak to celé probíhá, neřeknou ti nic...::kocka::
Já jsem si vždycky říkala, že bych partnera k porodu chtěla, pokud by s tím souhlasil.Jenže teď nad tím váhám..Četla jsem hodně o tom, jak to pak může změnit vztah partnera ke mně, že pak ve mně vidí jen nějakou božskoku rodící Madonu a ne jeho partnerku ::och:: Partnera bych chtěla z toho důvodu, že by mi jeho přítomnost pomohla a taky, přiznám se, příliš nevěřím doktorům...Vím, že to zní asi divně, ale už jsem zažila tolik hrozných doktorů..Bála bych se právě toho umělého urychlování, neosobního jednání, že by nepřihlíželi k mým přáním, že by mi pak vzali dítě a vrátili kdo ví kdy, přehlíželi mě, atd. Myslím si, že je porod je tak intimní a niterná věc, že by s k rodičkám neměli chovat jako že takových tu mají spousty, tak ať honem odrodí a je klid...::dabel:: To mi teď třeba vyprávěla jedna známá...Ale pak jsem zase četla, že žena měla vlastní pokoj, partner byl celou dobu s ní, stříkal jí ve sprše vodou, aby se jí ulevilo, atd. atd. Prostě individulní přístup.
A k tomu partnerovi u porodu-myslím si, že určitým jedincům může tolik bolesti, které přihlížejí, ale nemůžou jí cítit ani jí zabránit zanechat rány na duši....Já bych chtěla, aby mě jen držel za ruku, ale probůh na nic se nedíval ::svaty::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění