Diskuse: Mladý ječmen

Řadit:
27
Kamarádka nemá fotografii.

Dobrý den,
je třeba si vybrat dobrý vhodný produkt zeleného ječmene, spousta dodavatelů pouze nakupují nekvalitní výrobky v Číně. Nezávislé srovnání nalezente zde www.zelenyjecmen.cloud

Marie Bacova | 14.4.2014 12:14

Dobrý den, Mladý ječmen doporučuji i já. Od té doby co ho užívám, tak mám daleko více energie, lepší náladu, a s čím jsem měla předtím problém byly záněty, ted už ten problém nemám. Za mě určitě palec nahoru.

Peta | 8.4.2014 20:37

TO miluskara@email.cz: Už se těším, jsem na to moc zvědavá. Mám objednáno ;)

miluskara Poslat vzkaz | 7.4.2014 16:12

TO Peta: Zkus a sama uvidíš no. Jinak není zač, ráda jsem přidala svou zkušenost ;)

Peta | 28.3.2014 10:45

TO miluskara@email.cz: AJo, oki, koukám na to. Asi to zkusím koupit a uvidím. Každopádně děkuji za odpověd.

Peta | 20.3.2014 19:06

TO miluskara@email.cz: A od koho a kde kupuješ? od GW? Nebylo by někde něco levnějšího? V čem je vlastně rozdíl ?

miluskara Poslat vzkaz | 18.3.2014 17:56

Já mívala často záněty a problémy s trávením. Mladý ječmen mě neuvěřitelně pomohl. Problémy mě vpoctatě zmizely.

Klarisa19 | 17.10.2013 17:31

Ahojky, chci se zapojit do diskuze. Já jsem mladý ječmen už taky zkoušela. Přjde mi úplně super. Pravidelně ho používám už asi půl roku a myslím že opravdu pomáhá ku zdraví :). A dokonce mi ani nevadí jeho chuť :D :D. Už jsem si z toho udělala takový rituál a ječmen teď piju s nadšením :))

Soňa | 4.7.2012 09:26

Moje zkušenosti jsou tedy takové. Nejprve bych se dotkla kvality produktu. Protože Mladý ječmen piju již 4 rokem a účinky tedy vidím. pravda je taková, že ze začátku člověk nic moc nepozoruje, protože se tělo čistí a může vám být dokonce o něco hůře, ale to je pro mě informace, že to tedy něco dělá. Něš se telo vyčistí nějaký čas to trvá. Mám revmatoidní artritidu a ječmen mi velice pomohl. Doktoři do mě pořád ládovali nějaké kortikoidy a cílila jsem se postupně jak vzducholoď :-[ . Nějprve jsem koupila sušenou trávu což byla velká chyby vůbec mi to nechutnalo. Ale kamarádka mi řekla o GW tak jsem užívala jejich ječmen, akorát mají vyšší cenu což mi vadilo. A protože oni mají 100% sušenou šťávu tak jsem si našla levnější a stejně kvalitní produkty na www.zdravější-život.cz. Doporučili mi i jak to při mé nemoci užívat. Možná, že jste si koupily špatná produkt, nebo vaše dávkování nebylo adekvátní. Snad vám tímto nějak pomohu. :-$ Soňa

| 9.7.2010 11:24

ani výživovej expert.

Jód  přidávají do soli, tak skoro ve všech potravinách bude.

Ale když i tlustej člověk může být podvyživenej, tak i člověk, co si myslí, že jí všechno a správně může mít jódu nedostatek nebo přebytek.
Proto se často klade důraz na pestrou stravu.

Tělo si prý řekne samo, co potřebuje  ( to mi řekl doktor) , ale my jeho řeči někdy špatně rozumíme. Nebo nechceme rozumět.::kvetina::

| 9.7.2010 10:43

::usmev::podle tabulky stačí si dát trochu Vincentky a máme jódu habaděj .::souhlas::Já tu tabulku zase až tak moc nestudovala ,ale když jsi jí sem dala ,je to lepší .a řekni proč lidé mají se štítnou problémy ,když ten jód  je skoro ve všem ,sice malé množství ,ale je tam . Prý po válce v našem kraji byla půlka populace se strumou ::och::A když si vzpomenu jak mně doktorka přesvědčovala k operaci tím ,že mi ukazovala fotky lidí kteří jí mají .::och::Na pití může chutnat Vitajus ,podívám se po něm pro holku ::souhlas::A ještě i Gravimilk ::pripijejici::

| 9.7.2010 09:54

Doporučené denní dávky jódu

Kojenci
<strong>50 – 80 µg</strong>

Předškolní děti
<strong>100 – 120 µg</strong>

Mladší školní děti
<strong>120 – 140 µg</strong>

Starší školní děti
<strong>150 – 180 µg</strong>

Dospívající
<strong>200 µg</strong>

Dospělí <strong>200µg</strong>

Těhotné ženy
<strong>230 µg</strong>

Kojící matky
<strong>260 µg</strong>

Obsah jódu v potravinách

<b>Název potraviny</b>
<b>Obsah jódu (µg /100g)</b>
<b>Úhrada DDD (200 µg) v %</b>

Makrela uzená
145
73

Rybí filé mražené
21 – 77
11 – 39

Losos
200
100

Hanácká kyselka
16
8

Vincentka
659
330

Mléko plnotučné
5 – 19
2 – 9

Tavený sýr Apetito
18
9

Eidamská cihla
11
5

Bílý jogurt smetanový
9
4

Rohlík obyčejný
2
1

Chléb
31
16

Vejce
18
9

Brambory
0,4
0,2

DDD = denní doporučená dávka

Obsah jódu v některých potravinách obohacených jódem

Dětské piškoty plus s jahodovou příchutí obohacené jódem, minerály a vitaminy
<strong>50 µg/100 g</strong>

Vitajus, nealkoholický nápoj – malina, jahoda – obohaceno vápníkem a jódem
<strong>37,5 µg/100 ml</strong>

Ovocné přesnídávky obohacené jódem s černým rybízem, jablečná, s meruňkami, broskvemi, s karotkou a pomerančem
<strong>37 µg/100 g</strong>

Rejovit, sirup obohacený jódem – nápoj připravený ředěním 1:15
<strong>43,8 µg/100 ml</strong>

Danone Vitamilk – sušenky obohacené jódem, vápníkem, vitaminem B
<strong>54 µg/100 g</strong>

Gravimilk – sušený nápoj pro těhotné a kojící ženy obohacený jódem
<strong>100 µg/100 g</strong>

<i>V tabulkách použity údaje MUDr. L. Ryšavé z OHS Frýdek-Místek, </i>

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 9.7.2010 08:58

V tom textu na <a href=„http://www.stitnazlaza/“>www.stitnazlaza</a> se mluví o mikrogramech. Takže průměrný jedinec by prý měl denně přijmout dejme tomu těch 100 mikrogramů (je tam dost velký rozptyl) Když tedy sním 100 g lososa, které obsahují 200 miligramů jodu, přesahuju tím doporučený příjem dvoutisíckrát. Není tam něco ztraceno v překladu?

µg = mikrogram = miliontina gramu
mg = miligram=tisícina gramu

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 9.7.2010 08:47

Zavři Karkulko, s..u ! ::vysmaty::

| 8.7.2010 21:21

a ty vyvalený oči taky. A prý to už nejde nacpat zpátky.::och::

Stejně si myslím, že nejjednodušší je zadat si problém do vyhledavače ...Tam je informací...::svaty::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění