Diskuse: Povídání o Bohu.

1 2 3 4 .. 12 .. 23 .. 34 .. 45 Další »

Řadit:
672
Kamarádka nemá fotografii.
nick | 31.8.2013 13:04

TO mas pravdu buh za to nemuze,ale jeho poskoci Miky:

lopezbimbo25 Poslat vzkaz | 2.7.2010 13:08

Kvalitní IQ TEST, vyzkoušejte zde: <strong>http://cz.iq-test.eu/#576949  ::souhlas::
</strong>

angelwoman Poslat vzkaz | 29.5.2010 12:39

Ahoj, Miky! ::smutny:: Už jsem si říkala, jestli se tady ještě někdy objevíš... ::usmev::
To mě mrzí všechno co se ti stalo, muselo to být velmi těžké ::och::::chlacholici:: Ani si to neumím dobře představit, to jsou věci, které člověkem velmi otřesou a změní ho...

Přeju ti, aby bylo zase dobře! ::kvetina::
Já se mám fajn, dokončuju VŠ a zařizuju si zrovna s přítelem společné bydlení, takže velký skok do něčeho nového ::usmev:: Jinak jsem se za tu dobu taky hodně posunula...zažila jsem spoustu věcí, taky částečně dospěla k jiným názorům...začla  jsem chodit na kurz filosofie, který mě taky přivedl na spoustu nových myšlenek... Nehledám Boha ve smyslu křesťanství, ale spíše Boha jako počátek všeho, světa, přírody, apod., Boha, kterého máme každý v sobě. A v sobě ho také hledám ::usmev:: Uvědomila jsem si, že nejsem oddělená od žádného člověka, ani do přírody, ale že jsem součást toho všeho... Víš, já si myslím, že nad tím se takto nesmíš zamýšlet - proč se to děje mi a ne jiným? Já věřím na karmu, tedy to, že se každým svým činem, reakcí a myšlenkou utváříme svůj budoucí život. Ale občas se dějí i věci, které ovlivnit prostě nemůžeme, jen si jimi možná prostě musíme projít - i když teď prostě nechápeme proč. Myslím, že to rozumem ale nemůžeme poznat.... Je to těžké...ale na jedno jsem za těch pár let přišla...opravdu a bez výjimky, každá naše bolest, každé trápení, kterým musíme projít, nás zocelí a přinese nám něco nového, nějaké poznání... Uvědomuju si to teď s odstupem času u několika různých věcí a i když v danou chvíli bolely a nechtěla jsem se je prožívat, teď si můžu říct - asi jsem je opravdu měla prožít....

Miky Poslat vzkaz | 28.5.2010 22:32

Něco jsem přečetla, né vše...Angelwoman mi sedí stále. Holka jedna, jak ty se máš? Lidičky, stále nejsem věřící, nejde to. Moc jsem se snažila. Dcerka mi onemocněla, mohla zemřít. Manžel nemohl ovládat z ničeho nic své auto, boural a zřítil se z 8mi metrovýho viaduktu. Užila jsem si muka, nedá se to tady popsat, ani jsem nevěděla 24 hod jestli je živý nebo ne, bylo to v cizině....Já jsem onemocněla kdo ví čím, mám stále bolesti a omezení, chodím na vyšetření, odběry......nic....Nezlobím se na Boha, nezlobím se na nikoho. Ale pokud lidi, které dělají samý „hnusy“ a často je vídám s jejich plnou vitalitou a „štěstím“ a nejsou věřící, mají takto pohodový život a moje rodina prožívá samé trápení, i kdy není věřící, ale žili jsme, jak jsme nejlíp mohli, tak to není v pořádku::och::jinak jsme také časem dospěla jiným směrem, ve všem. No a i kdyby Bůh chtěl nějakou svou cestou někomu něco ukázat, tak ubohá je cesta skrze nemocné nebo zemřelé dítě. To je vydírání, jelikož tomu člověku už mnohdy nezbývají žádné síly, vím o čem mluvím.....tak se obrací na „něco“ nadpřirozeného, neznámého“ na Boha.......ano, vznikne to spontálně, ale z trápení, pocitu beznaděje atd....ale né svobodně!!!!!!!!!!!!::chlacholici::

Miky Poslat vzkaz | 28.5.2010 21:55

Ahoj, dlouho jsem tady nebyla, ani nevím kolik let to bylo a zda něco chci nyní napsat. nemám moc času a fyzických možností...Stalo se toho v posledních 2,5 letech opravdu moc. Zatím jsem Boha nenašla a věřte, že jsem opravdu chtěla. Musím přečíst vaše příspěvky, zatím to nějak nezvládám a omlouvám se, jestli tímto příspěvkem nějak ruším diskuzi. papa

cimice22 Poslat vzkaz | 9.5.2010 11:57

Dobrý den, napadlo mě - že Vám o něčem napíši. Patrně zde si přijdou na své Ti, kteří mají BIBLI za jaksi starou známou věc a která je tak nějak v podvědomí většiny lidí, co se v ní asi píše. Tak tady v knihách najdete něco zvláštního, neočekávaného, nadpřirozeného - něco, co k Vám může mluvit v dnešní době a ne jen přes starozákonní proroky a evangelisty. Zápisky Anny Kateřiny Emmerichové z jejích vidění Ježíše a Marie zaznamenané Brentanem (k nimž Vatikán nevznesl žádné námitky) mohou být porovnávány s dalšími případy, kdy vizionáři zažili „přímé Ježíšovo diktování“, jak je předkládá např. Maria Valtorta. Mám v elektronické podobě její knihy: HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA (Vize křížové cesty jako zjevení) + ŽIVOT A HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA díl II. a III. Od Maria Valtorta pak knihy: ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE + ŽIVOT PANNY MARIE. Takže, pokud máte zájem, tak mi napište na radek.chloupek(zavináč)<a href=„http://email.seznam.cz/redir?hashid=1588715833&amp;to=http%3a%2f%2fseznam%2ecz%2f“ >seznam.cz</a> a já je Vám pošlu na e-mail. Mějte se fajn.

jarka51 Poslat vzkaz | 10.6.2009 20:33

Zcela s Vámi souhlasím, církev nám předkládá a vnucuje své vlastní zákony. Četla jsem, kolikrát byla Bible přepisována, upravována a každá generace kněží si ji trošku „poupravuje“. Kněží jsou obyčejní smrtelníci a lidé jako my. Nejsou žádní „nadlidé“. Úpřimně se divím lidem, kteří k nim takto vzhlížejí myslím si, že je dobré věřit, ale mít „svého Boha“ v sobě, Vždyť  kdykoliv je zle, nebo se něco hrozného stane, koho voláme.........co říkáme..........?

JosefJosef Poslat vzkaz | 9.6.2009 14:45

Ano, sami jsme si před zrozením vybrali kam půjdeme a co budeme dělat. I na této úrovni ve 3 dimenzi máme možnost hodně ovlivnit. Do duchovního srdce (4 čakra) jdou informace od Andělů Světla a od Stvořitele a od negativních entit ( většina lidí má pseudomysl- zapouzdřené srdce, pouze našimi mnoha volbami v minulých a v tomto životě negativním entitám to bylo umožněno, aby nám zapouzdřili srdce), o těchto informací se rozhodujeme-každý provádíme volby. Po těchto zkouškách se nám srdce odpouzdřuje (pozitivní volby) a nebo ještě více zapouzdřuje (negativní volby). To je princip našich potíží zde na Zemi. Mám ještě diskuzi na Životní styly – PAST NEGATIVNÍHO STAVU. jas-nebe.cz

| 30.3.2009 06:06

Mojí kamarádce před lety zemřelo dva dny po narození dítě. Do té doby byla věřící. Pak se na Boha naštvala, řekla si, že žádný bůh není, když nechal zemřít nevinné dítě.
Její postoj je z hlediska bolesti matky naprosto pochopitelný.

Tenkrát se na jednom serveru pro maminky rozjela docela místy až ošklivá diskuze mezi věřícími a nevěřícími. Mnozí té kamarádce vyčítali, že když umíraly děti ostatním, tak jí to nedělalo problém věřit v Boha. Teprve až zemřelo její dítě, začala pochybovat...ani jsem tu diskuzi nemohla dočíst, jak bolestivé téma to bylo. Vzhledem ke zranitelnosti, ve které se kamarádka nacházela, to bylo hodně drsné, i od tzv. „věřících“, jak do ní šili.

Ve skutečnosti takto to nefunguje, že když „mě má Bůh rád“, mám pěkný naplněný život . Jsou věci, které nemůžeme na této úrovni ve fyzickém těle nijak zvlášť ovlivnit, a jeví se nám to jako osud a nespravedlnost.
Teprve až se to začne týkat nás samotných, donutí nás to uvažovat. Obviníme Boha za vše, co nám udělal. Ale Plán, se kterým se rodíme, si sami vybíráme. Zkoušky, které podstupujeme , nejsou náhodné a kruté jsou proto, že...ale to už asi nepatří do diskuze mezi ortodoxně věřící....

bonderka Poslat vzkaz | 29.3.2009 20:56

Verit v neco je hezke ,ale zalezi na tom,jak silne verime ,v co verime,nebo v koho.Take se vira nesmi zneuzivat tak,aby to skodilo druhym.Ja sama verim silu prirody,lasky k blizkemu cloveku a take v to,pomoci jeden druhemu.
Ma tchyne v Boha neveri,byla v Osvetimi a proc by mela verit?Kolik valek bylo ve jmenu krize,a kolik nevinnych lidi umrelo v procesech s carodejnicemi?Kde byl ten Buh,ze nezakrocil?Ja vim,kdyz je cloveku nejhure vola Boha a pomuze mu? Ten clovek si vetsinou musi pomoci sam.Kdyz jsem byla mala chodila jsem na nabozenstvi,libily se mi pribehy z Bible.V bibli je mnoho moudra,ktere jde pouzit pro zivot a nikomu bych jeho viru nebrala.

Armagedon Poslat vzkaz | 22.3.2009 16:06

Když je tedy MŠE tak důležitá a dokonce nám ji zanechal Ježíš Kristus.ptám se,proč se v bibli slovo mše nevyskytuje ani jednou?Není to spíše tak,že mši zavedl římský biskup Siricius I r.394 společně s naukou o mukách očistcových?

angelwoman Poslat vzkaz | 1.12.2008 16:04

To jsem taky četla, to je úplně šílené. Vůbec nevím, že se něco takové může stát ::och::

Kloa Poslat vzkaz | 1.12.2008 15:11

Vím, že se to tady kdysi dávno řešilo, tak přidávám jednu aktuální informaci.

<a href=„http://www.novinky.cz/clanek/155589-v-saudske-arabii-se-narodila-tehotna-holcicka.html“ >Článek</a>.

| 18.11.2008 08:44

Nespojovala bych víru a církev. Církví jsou desítky. Víra jen jedna.
Já vlastně nemám ani víru, protože víra je něco v co VĚŘÍM. Jako bych si tím nebyla jistá.

V tomto smyslu nevěřím. Ale jsem si jistá. To neznamená, že můj pohled na svět musí být přijatelný pro ostatní. Jsme tak různí a potřebujeme tak různé „víry“...::svaty::

Znám jednoho lékaře, co věří ve vědu. Ty jeho buňky, chemie...a nevidí v nich celý Vesmír. Kouká očima, a ne srdcem.

Mira
Mira Poslat vzkaz | 18.11.2008 08:21

myslím, že ani netušíme, jak bohatá je církev. Oni to jsou, co kážou pít vodu a sami pijí víno, chodí ve zlatých rouchách a to co dají dejme tomu na charitu je jen pár drobečků. Není mi dost jasné k čemu jim to je, když jejich bližní trpí nedostatkem. Slouží to jen k tomu, aby pár lidí žilo v nadbytku. A nad druhé straně, jak řekla Slona-praní peněz. Ani se nám asi nezdá, kam až sahají jejich ruce a co všechno ovlivňují.

1 2 3 4 .. 12 .. 23 .. 34 .. 45 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění