Diskuse: plíseň nehtů

Řadit:
44
Kamarádka nemá fotografii.

Tak to já s tím musela nakonec k odborníkům, protože i přes kapání kapek na nehet a pod něj, co mi byly doporučeny v lékarně nepomohly a bohužel se mi to rozšířilo i na další nehty :(

majka009@post.cz Poslat vzkaz | 31.10.2016 22:34

Já musím doporučit chytrou houbu. Chodila jsem často plavat a v těhotenství se mi rozjela plíseň na nehtech a chtěla jsem něco nedrastického. Stačilo pár zábalů biodeur s chytrou houbou a ošklivý nehet hezky odrostl.

LilieFuchsiová Poslat vzkaz | 28.10.2016 16:07

Plíseň na nehtu jsem léčila dohromady něco přes 1,5 roku. Moje dermatoložka mi předepsala Batrafen, který vůbec nezabíral, ona však stále tvrdila, že mám pokračovat v léčbě. Ze zoufalství jsem vyzkoušela i Canespor - sadu na nehty, která způsobí, že nehet po 14 dnech skoro kompletně „sleze“, tedy ty postižené části působením krému pod zábalem změknou a odpadnou. Tuto metodu bych už nikomu nedoporučila. Postižené části sice slezly a posléze nehet narost znovu, ale plíseň nezmizela. Navíc nehet asi vždycky naroste v lůžku už trochu jinak, než byl původně. Nakonec mi pomohla léčba laserem CoolBreeze. Sice se na některých diskuzích dočtete, že jde jen o vyhozené peníze, u mě to tak ale nebylo. Jedno ošetření stojí 400,-, záleží kolik jich doktor doporučí, ale standart jsou 3-4 a plíseň byla laserem zneškodněna a nový dorůstající nehet už dorůstal bez ní. Jako doplňovou léčbu jsem zvolila Canespor kapky (na nehet) a mast (jako prevence pro ostatní kůži na nohou).Chápu že na každého asi funguje něco jiného, jelikož závisí na příčině plísně, ale informace jsem o tom hledala dost dlouho a všude na internetru tvrdí něco jiného, takže jsem chtěla přispět svou zkušeností, s tím co mi opravdu pomohlo. Kéž bych na ten laser přišla dřív, nemusela jsem procházet tím procesem s Canespor sadou...

TO Janďule: Doporučuji pravidelnost a to doslova. Jestliže začnete léčit plíseň, musíte(!) pravidelně používat přípravky k léčbě a nejlépe pokaždé, kdykoliv si léčené místo namočíte. Pokud míváte přestávky, vlastně vždy pak začínáte od začátku. Vy té plísni nesmíte dát šanci, aby se nadechla. Pokud používáte kapky, pak je berte jako „ručník pod nehet“, protože ony to místo vysuší a ještě mají v sobě léčivou složku. Když plísni nedáte vláhu, pak zajde. A co je důležité a na co lidi hodně zapomínají, vydezinfikovat obuv. Plíseň odstranit jde, ale u nehtů je to opravdu na „dlouhou trať“, protože dokud nehet neodroste a nespojí se s lůžkem, vždy tam bude prostor pro plíseň. :-)

Janďule | 25.11.2015 15:35

Mamka chodila do Prahy do centra estetické medicíny. Tak nevím k čemu to přirovnat,jestli ke kosmetice nebo k doktorovi :-) Je to centrum, kde mají velkou nabídku služeb. Od ošetření pleti, vyhlazení vrásek, masáže, odstranění celulitidy atd. A tady toto odstraňování plísně. My jsme o tom taky nevěděli. To zas mamce doporučila kolegyně z práce.

Janďule | 24.11.2015 12:32

TO Emma: odstranění laserem dělají kde? U doktora nebo někde na kosmetice? Slyším to poprvé.

Emma | 22.11.2015 20:56

TO Janďule: Zkoušeli jste odstranění laserem? Byla na tom moje mamka a od té doby má klid. Nevím jak často tam chodila, bylo to na víckrát, ale od té doby plíseň nemá.

Alžběta | 21.11.2015 22:18

Ahoj.Já se trápila s plísní na nehtech obou nohou.nedávno se k tomu přidala u plíseň kůže, okolo nehtů. Taky jsem vyzkoušela x preparátů za x Kč.a nemluvíme o tom,kolik jsem spolykala prášků.účinek byl vždy takový,že jsem viděla zlepšení, ale ne na dlouho.nebudu tady dělat reklamu na to či ono.ale cca po 5ti letech mám klid.a nehty čisté. Jak jsem šťastná. A to stačilo každý večer, třeba u sledování TV mít nohy v octové vodě, na 1l vody 4 PL octa,poté pořádně vysušit a namazat kokosovým olejem.Kupovala jsem kokosak v litrovém balení,cena okolí 200 Kč, vydrží 2-3 měsíce pokud se s ním mažou pouze nohy;-) ,když vyšel čas, dělala jsem si lázeň i ráno. Stačí 10-15 minut.teď si lázeň dělám obden.trvalo to cca 3 týdny a kůže super,nehty to trvalo déle, ale už po cca 6ti týdnech jsem konečně viděla že plíseň jde někam. Ale je pravda,že jsem odbourala cukry ze stravy,jim strašně hodně česneku, sem tam si udělám detox a strašně moc piju vodu.vypiju tak 4-6 litrů denně. Možná vše souvisí se vším,mě prostě pomohl ocet a jsem strašně ráda, že už konečně nemám hnusné nehty na nohou.

Janďule | 18.11.2015 12:44

Ahoj, prosím vás, kam mám manžela poslat, aby mu odstranili plíseň na palci? Krémy z lékárny zaberou jen tak aby se neřeklo. Na kožním se na to kouknou z dálky a zase vás pošlou do lékárny. Stále se mu to vrací. Jde to nějak odstranit úplně?

Anežka Pavelková | 7.11.2015 15:59

Já mohu doporučit přípravek Skinetrin 2. Používala jsem ho 1 měsíc a zmizla mi plísen na nehtách i na nohách,

Tanya~ | 6.11.2015 10:23

TO Tatu:
Ahoj Tatu, velmi jsem se nad tvou odpovedi pobavila. Mluvis mi z duse, souhlasim naprosto se vsim, co jsi tady napsal a jak jsi to napsal!
Mej se krasne. :-)

Monika | 13.7.2015 10:29

Musím souhlasit, sérum Mycosin mi taky pomohlo, nehet pěkně odrostl a plíseň se už nevrátila :-)

Tereza | 13.7.2015 09:34

Já mám výboné zkušenosti s Mycosin sérem s konopným olejem, zabírá a má certifikát přírodnosti. :-)

Kanak | 25.6.2015 15:53

Zkusil jsem všechno, od léků až po léčbu octem/česnekem. Doufal jsem v laser, ale kožařka jen mávla rukou, že to je k ničemu. I pedikérka mně řekla, že jedna její klientka prodělala roční „léčbu“ bez výsledku. Laser to nevyléčí. Je to podfuk, jen tahání peněz. Sám jsem to vyzkoušel. Ani jedna z těch ordinací, která to nabízí nedokáže prokázat, že to funguje, např. uvést skutečné reference. Jen obrázky a jakési tvrzení. Tahač peněz z kapsy, podfuk. Jeden prst za 400 Kč a ještě tak 3-4 opakování. Poslední šance je Savo, dám se do toho.

kolemjdoucí | 18.6.2015 01:44

TO Anonym: i když si to vyprošuje tak je mnohem horší

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění