Diskuse: BAP - maniodeprese

Řadit:
55
Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 17.7.2017 01:33

TO Anonym: tak nějak sem zapoměla odepsat a ted už je to půl roku, co sem s ním a žádné příznaky sem nezaznamenala, vlastně ani nevím jak dlouho tím trpí, ale už dost dlouho...přes zimu říkal že má deprese, ale neřekla bych že by na tom byl nějak špatně, vyrazili ho z vejšky, čím taky přišel o studenský víza, měl problémy s tim aby pomohl máme v cizině a do toho byla zima a málo světla (je cizinec, z californie, říkal že mu v ČR v zimě chybí dost sluníčka a má z toho špatnou náladu), no a upřímně mi přišel přiměřeně smutnej těmhle věcem....Nevyhýbal se lidem, chtěl chodit na různý místa, plánoval výlety, ale jo byl trochu posmutnělej.....tak nevim, trochu mi přijde jestli to u doktora nepřehání a jestli ho neléčí s něčím co nemá, ale doktor nejsem tak nevím .....rozhodně do toho co sem četla od jiných co touto nemocí trpí mi přijde že to má hrozně daleko.....

betsabé | 5.5.2017 15:08

TO noname: Také se léčím s bap. Dlouho jsem byla špatně diagnostikovaná, vršily se prášky. Zdálo se, že se přepracovávám,až jsem úplně zkolabovala. Teď už rok a půl vím,že jde o tuhle nemoc, a snažím se žít co nejnormálnějším životem, ale znamená to dodržovat režim dne, brát léky, chodit k psychiatrovi a ještě zvažovat, zda nenakupuju zbytečné věci ;-) , protože jsem v hypománii. Rodina mě podporuje a hodně chválí ;-) - já se snažím a oni někdy jen řeknou:„Mami, nemoc.“ A já zmlknu...

Anonym | 5.5.2017 14:49

TO Beny: Ano, je to úplně možné. Jsem skoro 30 let šťastně vdaná a ve chvílích střídání nálad jsem schopná naplánovat, že se i s malou dcerkou odstěhuju, a další měsíc manžela miluju jako na počátku našeho vztahu. Vždy ho obdivuju, že dokáže být stále v pohodě. Často si své chování uvědomím až ex post, bohužel.

SPQR | 22.4.2017 01:37

Tak přidám něco i já. Měl jsem přítelkyni s BAP. Pred par tydny jsme se rozešli.
Bohužel si nikdy nepřiznala, že má problém. Ale trápí tím své blízké okolí. Ze začátku vztahu se stávalo, že když mně měli někam jít. Tak vše bylo v poradku a pak z cista jasna. Postel a plac. Byl jsem zamilovány a blbí k tomu. ;-) Takže jsem vždy to vydržel a byl u ní a snažil jí dostat do nálady. Ke konci jsem si připadal, že žiji s 2 osobami. Jedna byla v pohodě. Milá holka.
Druha byla osoba. Zlá a deptající vas za úplné malichernosti,která vás sraží.

Poučení. Pokud v začátcích vztahu zjistíte toto poruchu u partnera. Prchejte. Tady Štastné konce nejsou.

Anonym | 22.2.2017 15:59

TO noname: No za 1,5mesice opravdu asi nic nezaznamenas..a jak dlouho o nemoci.vi?

noname | 10.2.2017 14:53

ahoj, máte někdo zkušenosti s vyléčeným člověkem? Mám přítele, zjistila sem že tim trpí, ale moc na něm nepozoruju příznaky, spíš vůbec......jsme spolu teprv krátce (cca 1,5 měsíce) tak by mě zajímalo co od toho čekat dál? Jinak léčí se, prášky bere, dokonce drží nějaký režimy spánku aby měl lepší náladu.....Upřímně sem milejšího a hodnějšího kluka nepotkala, tak mě děsí co tady píšou jiní za zkušenosti....

Alerson | 16.1.2017 10:17

Ahoj, trpim BAP a mam pritelkyni je mi jasne, ze nas vztah je ted trosku horsi. Obcas mne nalada zniceho nic prekvapi a jsem plna energie aoptimismu, mam velke plany a vize a nekdy se to z minuty na minutu zmeni a ja jsem protivna az zla.... a prot mne zajimaji vase pribehy, jak sezije lidem, kteri jsou ve vztahu s takto postizenymi, Napiste mi prosim sve pribehx a zkusenosti na mail alerson@seznam.cz

Denisa | 15.1.2017 22:49

S nespavosti pouze u manie.Spal tak hodinu dve,podobne chovani lidi na pervitinu.Kazdy ma jinou formu teto nemoci,taky zalezi na tom,jestli dotycny nema přidružené jeste jine psych.onemocneni.Na tom se následně odviji i stupen nebezpecnosti vuci okoli.

Nevim | 10.1.2017 10:49

TO Denisa: Máte naprostou pravdu, akorát nebojuji proti němu, ale snažím se jak mohu, abychom jeho nálady zvládali, vím, že mi nikdy nic neudělá to ne, raději odejde, než aby mi něco udělal. Takže bojujeme spolu proti jeho „nemoci“ někdy je to horší, někdy lepší. Nepochybuji o tom, že s ním chci být, spíš hledám tomu, jak předcházet sporům... Je to na hlavu, ale pokud se rozejdeme,, nebude to v našem případě kvůli jeho nemoci. Teď máme těžké období, ale to jistě potvrdí každý kdo má BAP- podzim, zima je těžké na větší deprese. Těším se na jaro,léto :-) jsem optimista a vždy se mám na co těšit, to mě drží a věřím, že bude lépe... <:-)

DOTAZ PRO VŠECHNY: jakou máte zkušenost s nespavostí u lidí trpících BAP?

Denisa | 31.12.2016 00:47

TO Nevím: To vy bojujete s tim vasim pritelem?podle nicku asi ano...cetla jsem co pisete,a jak jsem jiz rekla,nenechte se nicit,chapu laska je laska,driv nebo pozdeji to stejne na tomhle pohori,pokud se nechce lecit nemoc se bude zhorsovat a davejte si pozor aby vam jednoho dne neublizil,pak bude hned po lasce....

Nevím | 30.12.2016 00:13

TO Denisa: dobrý den... Úplně Vás chápu, take zde nechci psat nic moc konkrétního a zrovna u me je to tak, ze s tim bojujeme... Nekdy je to horsi, nekdy lepsi. Ale snazim se... Držte se a preji Vam at Vas v zivote potká jen to dobre.. O:-)

Denisa | 29.12.2016 18:10

TO Nevim: Dobry den,ano,zili jsme spolu a mame male dite.Nechci to tady vice rozmazavat,ale prosla jsem s nim peklem nez se to zjistilo.Ted mam klid,ale porad se s tim nedokazu smirit.Pokud chcete,napisi vam vice na vas email.Psala jsem zde pro ty,co vahaji co dal,vim ze he těžké,odejit,ale versinou to stejne tak driv nebo pozdeji skonci.

Nevim | 29.12.2016 08:18

TO Denisa: dobry den... Pochopila jsem spravne, ze jste žila rok s člověkem, ktery ma BAP a dítě mate spolu? Vim, ze je to velice dědičné, ale trva, nez na to lékaři prijdou, take myslim, ze se to nedá diagnostikovat nejak brzy...

Denisa | 27.12.2016 01:44

Radim od cloveka s BAP odejit.Pokud se chcete nechat dal nicit,zůstaňte.Chapu,ze milujete,ale koho?Kdyz dotycny ani nevi koho miluje a koho nenavidi,jednou tak nebo onak,jedno milej,podruhe agresivni.Ma slitovani s vama,jako vy s nim?Myslim,ze ne.Ja vydrzela rok a to jsme to nevedeli.A mame dite.Diagnostikovali nedavno po jeho silenych excesech..

nevim | 3.12.2016 13:43

TO Anonym: omlouvam se, ze jsem nenapsala drive... Moc zde nechodím... Jak to u Vas vypada? Jak to zvladas?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění