Diskuse: buchta na cesty

Řadit:
10
Kamarádka nemá fotografii.
kikinka Poslat vzkaz | 23.7.2008 19:31

Ahoj, jojo linecký, to je bašta, nakonec jsem je na 14 ti denní cestování upekla a nevydržely, ne že by se zkazili, ale  hned je děti sluply. Osvědčila se mi maninská bábovka na recepty-maggi.centrum.cz., opravdu doporučuji, jen není moc pro štíhlu linii ::usmev::. Taky mi někdo radil, že jsou dobrý i perníčky, jen  tak nezdobený.Prostě když je hlad, příjde k chuti cokoliv.zdravím kik

| 23.7.2008 19:04

My berem na cesty linecká kolečka. Jenže je fakt, že je sníme velmi rychle...::stydlivka::

Jinak, co obsahuje tuk, snadno žlukne, takže ze sladkostí asi nic moc. Leda fakt original balené či zavakuované...

Jirke Poslat vzkaz | 23.7.2008 18:17

Ještě mě napadlo - vánoční cukroví to jistí, to přece vydrží až do Vánoc::vysmaty::tedy od začátku prosince ;)

Jirke Poslat vzkaz | 23.7.2008 18:02

My jsem tradičně vyráželi na Slapy s babiččinými rohlíčky (dnes je peču já) - vydrží asi půl týdne, pak tvrdnou. Ale je to mňamka:)

1/2 kg polohrubé mouky
1/4 kg tuku (máslo, hera
1 vejce
6 dkg droždí (rozdrobit)
asi 10 lžic mléka
citronová kůra, vanilka, špetka soli

Těsto se zpracuje, rozdělí na 4-5 dílů.¨Z každého dílu se vyválí kulatá placka a nařežou se dílky (překrojit na půl, na čtvrtky, na osminky (trojúhelníčky)), na konce se dá nádivka - tvaroh - povidla a rohlíček se svine. Uplácat, ať nádivka nevytéká:)! Po upečení obalit v moučkovém cukru.

Pohádka dětství u Vltavy:))

JitkaSt Poslat vzkaz | 22.6.2008 19:25

Tak pokud trvám na buchtě a ne okurkách, paprikách a pod., tak se mi osvědčila buchta z cukety (jeden recept dnes zvěřejněn) nebo z jablek (prostě místo cukety strouhaná jablíčka). Dobrou variantou je docela obyčejný piškot nakrájený na malé kostičky, které se namočí do čokoládové polevy a obalí v kokosu. Trochu pracnější, ale pak vydrží. Samozřejmě přepravovat v krabičce.

768900x Poslat vzkaz | 20.6.2008 19:48

Důležitá je také nádoba, ve které budeš buchtu nebo ovoce přepravovat. Pamatuj, že v těchto horkách se kazí vše daleko rychleji. Známá si pořídila chladničku do auta. Je to klasický box, ale prý jej má zapojen v autě. Nachlazené speciální vložky také nějaký čas vydrží. Přítel nemůže třeba existovat bez řízku a salátu. Je zvyklý, že mu tento pokrm chystám i do Chorvatska. Jinak odmítá vyrazit na dovolenou. Mám jen obyčejný chladící box a namražuji do něj vložky. Vozíme takto máslo, vakuově balené sýry, paštiky apod. a také řízky a salát. Loni nám vydržel i zbytek jídla až na Makarskou a tam jsme ho hned dali do ledničky. Pokud budeš chodit na túry třeba po republice, asi bych oželela domácí čerstvou buchtu a vzala raději sušenky bez polev a marmelád.

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 20.6.2008 13:13

Ten vydrží i Negevskou poušť. ::vysmaty:: 
Skladovat buchty na cestách po takovou dobu už je asi ryziko že zplesniví. Bábovka vydrží, ale dobře uskladněná v chladu spíže i těch pět dnů.  Na cesty jsou lepší sušenky v zatavené folii. BeBe, esíčka, apod.

zuzu Poslat vzkaz | 20.6.2008 10:05

jukni do sekce- biokucharka, tam urcite neco vyberes...

zuzu Poslat vzkaz | 20.6.2008 10:04

buchty lepe nejist!! radsi pribalit ovoce nebo zeleninu...::pripijejici::.

kikinka Poslat vzkaz | 20.6.2008 07:36

Ahoj všichni, nemáte někdo prosím nějaký tip na buchtu, která vydrží a dá se jíst i třeba po čtyřech pěti dnech? dík Kik

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění