Diskuse: HA x těhotenství

Řadit:
12
Kamarádka nemá fotografii.
Naty01 Poslat vzkaz | 21.5.2010 21:29

Ahojky, chtěla bych se vás zeptat , když beru HA pravidelně,už pul roku a nikdy jsem ještě nezapoměla pilulku. HA prý chrání v době MS pauzy,asi tak 2 týdny zpátky jsem měla s přítelem pohlavní styk asi den po skončení MS, stihla jsem si vzít ještě jednu pilulku. Ale od té doby jsem jednou zvracela, cítím napětí v prsou a je mi přes den nevolno, za 3 dny čekám MS,mám docela obavy::placici::

suzie1 Poslat vzkaz | 21.11.2009 10:15

Ahoj všem, chtěla jsem poradit. musela jsem přerušit braní antikoncepce, opravdu mi nedělala dobře!! nedalo se to vydržet...brala jsem ji ještě 3 dny po styku. je možnost otěhotnění?

Jennit Poslat vzkaz | 22.3.2008 10:37

Dnes už na HA může každý spoléhat, pokud ji užívá aspoň minimálně pravidelně.. 3, 4 hodiny mimo není nic zvláštního a co se týče opožděné menstruace, může to být způsobenon virózou, stresem, počasím (např. tlak na horách) a mnoho dalšími faktory.. Mimochodem.. nejsem zrovna pravidelná uživatelka.. 10, 12 hodin sem, tam je pro mě naprosto normální:D ale co.. zatím v pohodě a pokud bych náhodou otěhotněla, tak to nebudu nijak řešit, prostě se to stalo, tak proč se tomu bránit ::smich::

zamilovana Poslat vzkaz | 20.3.2008 19:48

Ahoj, dnes jsem řešila stejný problém s doktorkou a bylo mi řečeno, že pokud jsem nezapomněla vzít prášek o víc jak 3 hodiny, tak se fakt nemusim bát. Dnes mají, prý, pilulky tak málo hormonů, že k menstruaci ani nemusí dojít (vlastně to ani není pravá menstruace) a je to v pořádku... Tak sem v klidu. Test byl negativní.

| 19.3.2008 15:32

Nestrašíš mě, absolutně nejsem nakloněna 100% věřit moderní vědě ::usmev::.

Ale pokud si někdo tělo dobrovolně zaneřádí HA, už nějak nemám sílu to vyvracet, tohle ode mě slyšet nechtějí.
Nicméně je pravda, že pokud někdo přes HA otěhotní, většinou je to jeho nepřiznaná chyba (vynechání, průjem, zvracení).
S tím se ženské na webech nechlubí...

block Poslat vzkaz | 19.3.2008 15:16

Nechci Te strasit, ale obavam se, ze jsi prilis naklonena 100% verit modernim prostredkum. Nic neni tak jiste, jak vypada. Zkus si na webu trochu zahledat. Nechci placat cisly (nevim je) ale pripadu otehotneni i pres brani AK je myslim nemalo....

DANiELA Poslat vzkaz | 17.3.2008 09:54

Ahoj, těhotná určitě nejsi, spíš si myslím, žes mohla třeba projít nějakým stresovým obdobím - proto to zpoždění. Nebo nějaký zánět, kvasinky a tak.. Ale kvůli necelým dvěma dnům fakt neplaš ::drsnak::

| 16.3.2008 21:13

je to téměř vyloučeno, abys při pravidelném braní HA otěhotněla. To by se rovnalo téměř zázraku, jako u neposkvněného pčetí Panny Marie... Klid, určitě nejsi těhotná. pokud jsi naměla průjem či zvracení.

Dedeckova Poslat vzkaz | 16.3.2008 21:03

Mně se jednou menstruace zpozdila skoro o celý den, ten měsíc jsem si
třikrát vzala prášek s půlhodinovým zpožděním, takže ze své zkušenosti
bych řekla, že to bude způsobeno právě těmi menšími výkyvy v užívání.

thery Poslat vzkaz | 16.3.2008 20:30

Ahojda, asi ti tu moc neporadíme- rozhodně si udělej zítra test a uvidíš, jak na tom jsi...sice je to málo pravděpodobné ale určitě při zapomenutí pilulky tu riziko je no...tak budu držet palce, aby to dobře dopadlo a menstruace byla jen mrška zpožděná ::souhlas::

Vlasanka Poslat vzkaz | 16.3.2008 17:10

Pardon, vložila jsem sem dvakrát stejný dotaz - myslela jsem že se ten první neodeslal... Tak se omlouvám za „parazitování“ :-)

Vlasanka Poslat vzkaz | 16.3.2008 17:02

Mám asi trochu hysterickou otázku ale přece... Můžu otěhotnět i když beru HA? Totiž tenhle měsíc jsem si nezapomněla vzít žádný prášek a kromě toho je beru i približně ve stejnou hodinu. Maximální rozpětí je třeba 4hodiny od normálního času kdy to beru což je ještě podle letáku OK. Ale právě že se mi menstruace o den a půl zpozdila což není normální a navíc i barva je jiná... spíš do hněda... Tak jsem teď jako na trní a protože si test můžu koupit až zítra - v pondělí - tak se zatím obracím na vás... Co myslíte???

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění