Diskuse: Patří domácnosti mezi největší znečistovatele životního prostředí?

Řadit:
3
Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 18.5.2010 18:18

Jistě, že největší znečišťovatelé jsou domácnosti, protože domácnost má v podstatě každý. Souhlasím s tím, že dnes už všechno probíhá tak automaticky, jako je nákup prášku, šup s tím do pračky, na složení se ani nepodívám - proč se dívat na složení prášku, že jo, stačí, když se podívám na složení salámu, co mám k snídani. To ale není tak úplně pravda...já osobně pomalu přecházím na ekologickou drogerii, používám ekologickou kosmetiku a odpady třídím. A myslím, že časem se poptávce po biovýrobcích a spol. přizpůsobí i nabídka. Problém je v tom, že lidé nikdy nepřestanou poptávat klasickou chemickou kosmetiku a drogerii, stejně tak, jako nikdy nepřestanou poptávat koblihy nebo majonézu. Ne v horizontu desítek let. A já některým z nich i rozumím. Je to pohodlné a lidi jsou egoisti::usmev:: Ale dost se bojím, jak dopadne příroda, fakt se bojím, ale do Greenpeace se kvůli tomu nezapojím...už chápete ten egoismus? ::ne-ne:: Ale utěšuju se tím, že lepší něco než nic...

Este Poslat vzkaz | 18.5.2010 08:14

já to mám takhle ... www.biomamka.cz::souhlas::

Jesica43 Poslat vzkaz | 12.5.2010 12:04

Dříve se tradovalo,že mezi největší znečisťovatele životního prostředí patří průmysl.Dnes je však již známo,že štafetu přebraly domácnosti.Přemýšlíte nad tím,co vychází z odpadů vašeho domova? V čem perete, umýváte nádobí,sebe a svoje děti? A co dnes tak oblíbené myčky na nádobí? Běžně dostupné prostředky,které se do ní dávají, jsou mnohdy tak agresivní, že dokáží smýt i různé malby na nádobí.A jak na to reaguje většina lidí?  Aby  se zamysleli nad tím,co to je za agresivní chemii,že tohle dokáže,místo toho koupí nádobí bez potisku a myje se vesele dál, problém vyřešen..))
Studie dokázaly, že nádobí umyté v jaru a podobných chemikáliích ,by člověk musel opláchnout až 35 krát, aby se smyly zbytky,které nám škodí.Někteří lékaři už to vědí a lidem,co mají zažívací problémy, doporučují mimo jiné,aby přestali mít nádobí v jaru.
A co praní? Maminky chtějí určitě pro své děti jen to nejlepší .Mnohdy ale vůbec nepřemýšlejí nad tím,v čem vyperou pro svoje Zlatíčka.Klasické prášky obsahují fosfátky a zeolity,které ve velké míře škodí lidem a přírodě a trvá mnoho desítek let, než se v přírodě rozloží.A co zbytky prášků,které se nikdy dokonale nevymáchají?Ty zůstávají v prádle a stačí když se pak člověk trochu spotí a všechno putuje do těla.Je to základ pro vznik ekzémů a různých druhů alergií.
Přemýšlíte nad tím, co kupujete,nebo se spíš necháváte strhnou reklamou,která je ve většině případech klamavá?Sama jsem pracovala v reklamě a vím,jak to funguje.Bohužel..))
Je na nás lidech, zda budeme používat to, co škodí jak člověku tak přírodě, nebo něco ve svém životě změníme.Pokud přestaneme kupovat chemikálie a začneme vyhledávat něco, co neškodí, firmy se budou muset zamyslet a změnit přístup.Vše je jen o nás a naší informovanosti. Mnoho lidí tohle vůbec neví. Přijdou domů,zapnout myčku, pračku a dál už nepřemýšlí.Ale nyní nastal čas to změnit.Člověk i příroda mají obrovskou možnost regenerace,jen je potřeba tomu pomoct.A jak to máte Vy ve Vašich domácnostech?
Hezký den Jesica

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění