Diskuse: Detsky psychiatr

   
Řadit:
16
příspěvků
Správce: Nux
Kamarádka nemá fotografii.
LB | 29.6.2016 13:34

TO pospisiloka: Dobrý den, můžete mi prosím napsat kontakt na dětského psychiatra? Mám 12letého syna s ADHD a máme velké potíže s prospěchem i chováním, zvažuji návštěvu dětského psychiatra. Ev bych bal ráda kdyby jste mi napsala vaše zkušenosti. Moc děkuji ;-)

Kamarádka nemá fotografii.
broskyna | 23.5.2016 13:58

Dobrý den, synovi objektivně diagnistikovali ADHD s poruchou pozornosti. Můžete mi prosím doporučit kvalitního dětského psychiatra, který se nebrání alternatívní léčbě v Ústí nad Labem a okolí. Děkuji

Kamarádka nemá fotografii.
margareta | 16.3.2015 13:41

Chtela jsem se zeptat na doporuceni detskeho psychiatra pro mou dceru.Pravdepodobne ji bude diagnostikovana hyperaktivita.Tak bych ráda nějakého doktora s kým máte dobré zkušenosti.Nejsem zastánce léků.

Kamarádka nemá fotografii.
margareta | 16.3.2015 09:19

Chtela jsem se zeptat na doporuceni detskeho psychiatra pro mou dceru.Pravdepodobne ji bude diagnostikovana hyperaktivita.Tak bych ráda nějakého doktora s kým máte dobré zkušenosti.Nejsem zastánce léků.

Kamarádka nemá fotografii.
Kristny .H | 6.1.2014 14:18

Ahoj sice koukam ze uz ne uplne aktualni tema ale treba to pomuze nekomu dalsimu kdo sem zabloudi hledajic podobnou radu :) mam osobni dobre zkusenosti s pani Pešlovou detskou psycholozkou ktera pracovala v motole, kde sem ji poznala http://www.klinickypsycholog.net/ Ahoj Kristyna clamp

Kamarádka nemá fotografii.
ladat | 20.7.2012 21:06

TO pospisiloka: Petruš,mohla bych poprosit kontakt na toho vašeho dětského psychiatra v Ústí nad Labem?Děkuji moc,Lada.

Kamarádka nemá fotografii.
| 12.5.2010 21:18

Jak je tohle možné přežít a nezešílet, to mi vysvětli. Chápu, že kluka miluješ , ale tohle je šílený záhul, mě rozhodí mnohem menší postižení mého synka. resp. dvou synků, ale mají mnohem lehčí potíže. A jsem někdy hooodně vyčerpaná, a vlastně jsem rezignovala.

Kde bereš sílu? Jsi tak O.K., jak s jevíš?

Kamarádka nemá fotografii.
Jaryna Poslat vzkaz | 12.5.2010 20:26

Dobrý večer ,Petro,také Vám moc děkuji za pomoc-bohužel Ústí je pro mne trochu z ruky,pokusím se někoho sehnat v Praze,a doufám,že se zadaří ::usmev::,přeji i Vám a Vaší dcerce,aby se dařilo stále lépe. Jarka

Kamarádka nemá fotografii.
Jaryna Poslat vzkaz | 12.5.2010 20:20

Ahojky Nux,moc děkuji za rady a podporu. Také si myslím,že synovi takové léky spíše prospějí,než ublíží. 4asto i sám se sebou neví co dělat,běhá zmateně po třídě( ve škole),nebo doma po pokoji,mění nálady z pláče ve smích a nikdy,nikdy se neunaví,i když například minulý týden 2 noci nespal vůbec a za další 2 dny napal celkem 6 hodin-no řeknu Ti- to je pak nářez,a to bez spánkového deficitu( narozdíl ode mne ::usmev::.Zkusím se poptat po nějakém psychiatrovi v Praze-snad nám už konečně někdo trochu poradí a pomůže.Přeji hezký večer Jarka

Kamarádka nemá fotografii.
| 12.5.2010 19:31

Ve stavu, v jakém je váš synek, mu psychofarmaka nemohou moc ublížit, promiň, že to tak musím napsat.
Risperdal je antipsychotikum, ale kapky mu dáváte proto, že tabletu nespolkne? Protože jinak je to pro malé děti, malé dávky, proto v kapičkách. Možná by stačilo zvýšit dávkování.
Jinak nemá smysl to brát, když to nepociťujete.

Užívání AP s sebou nese jakousi apatii, a zklidnění (u ADHD žádoucí), ale kvalita života, jakou má nyní váš synek, není taková, že by mu to nějak výrazněji uškodilo.
Naopak, toto bych viděla jako přínos, a rozhodně bych do toho šla. Hůř být nemůže, má naloženo tedy vrchovatě. A vy s ním. Přeji hodně sil.

slona
slona Poslat vzkaz | 12.5.2010 09:45

Právě překládám manuál pro kanadský psychowalkman ALERT, který je určen i pro děti s LMD, dnes se to nazývá ADD/ADHD. Vysvětlují tam, že nedokrvením čelních laloků vznikají problémy se soustředěním, snížené racionální uvažování, pocity méněcennosti atd. Dokonce se tam píše, že děti, které mají silné ADD/ADHD to mají snazší v tom, že většinou jsou diagnostikovány a vyučující a vychvatelé se na ně dívají jinak. Kdežto v případě lehčí poruchy se dítě velice snaží, ale pořád má horší výsledky a z toho pak vznikají frustrace, pocity méněcennosti, problémy s chováním atd.

Když jsem překládala symptomy, tak jsem u sebe našla téměř všechny - výkyvy nálady, chutě na sladké, pocit únavy ráno po probuzení, roztěkanost, nehezký rukopis a další.

Mimo jiné zdůrazňovali, že dítě s mentální poruchou musí jíst kvalitní stravu, a to pravidelně. Také doporučovali naučit dítě správně dýchat do břicha tím, že se jim dá na hrudník a žaludek buď pyšák nebo malý polštářek a ten na žaludku musí při nádechu být více vidět.

Přeju hodně sil při péči o děti a jestli můžete, tak se psychofarmakům vyhněte. Je známé, že ničí játra.

pospisiloka
pospisiloka Poslat vzkaz | 12.5.2010 05:48

tak to co píšete musí být hodně hodně těžké.....Klobouk dolů,že to vše zvládáte....Já s dcerou chodím k dětsk.psychiatrovi ohledne hyperaktivity jak už jsem tu psala,bydlíme v Ústí nad Labem a tam právě máme pana doktora....Ale koukala jsem ,že vy jste z Kladna takže pro Vás asi je to dost z ruky....Kdyby jste ale chtěla tak stačí napsat, ajá bych Vám napsala kontakt....Petra

Kamarádka nemá fotografii.
Jaryna Poslat vzkaz | 25.4.2010 08:31

::usmev::dobrý den, prosím o pomoc,radu,uvítám každou zkušenost...pečuji o postiženého 11- ti letého syna. Trpí nefunkčním autismem,těžkou mentální retardací a hyperkynetickým syndromem-což v praxi znamená,že má tvz. svůj svět-je naprosto odkázaný na pomoc druhého člověka-je na plenkách,sám se nenají,neumyje...,a ke všemu-je hyper hyperaktivní a věřte,že po fyzické stránce a kondici je na tom velice dobře.Péče o něj je velmi náročná,moc mi pomáhá,že může navštěvovat denně speciální školu,ale i tam ho již nezvládají. Apelují na mne,abych žádala u jeho psychiatra psychofarmaka-ale naše psychiatrička-ač je to velmi milá dáma,nám předepisuje jen kapky-risperdal,které -mám pocit ,jsou na syna jen slabým odvárkem....nejsem zastáncem nadopovaných dětí a je mi velmi nepříjemné,když u lékařů žádám nějaké uklidňující prostředky,ale tímto vnitřním neklidem trpí i syn-nejen okolí,pobíhá zmateně po pokoji či třídě a jak se říká-neví co má se sebou dělat. Slyšela jsem od pedagogů ve škole,kterou syn navštěvuje,že dnes jsou prostředky na to,aby takové dítě zklidnily jen tam,kde je potřeba,jinak že děcko je schopné fungovat -jsou to tvz.léky třetí generace a prý odborný psychiatr po vyšetření dítěte je schopen takto děcko pomocí léků zklidnit,aniož by to tlimilo například jeho myšlení,soustředěnost apod. Proto sháním kontakt na nějakého specialistu-dětského psychiatra-který by nám byl schopen pomoci. To je dost velký problém,protože dětský psychiatr v našem regionu není,sama dojíždím do Prahy za naší dosavadní lékařkou,ale ráda bych,aby syna prohlédl psychiatr,který má s podobnámi handikapy u dětí větší praxi.pokud někdo z Vás má zkušenosti podobné,nebo může nějakého specialistu doporučit-moc by nám tím pomohl. Děkuji za každý přízpěvek a přeji všem čtenářkám,aby je podobné starosti nikdy nepotkaly.

pospisiloka
pospisiloka Poslat vzkaz | 14.3.2008 16:29

::smutny::Tak navstevu s dcerkou u psychiatra mame za sebou,pan doktor nam rekl,ze dcerka ma lehci formu hyperaktivity,dostali jsme leky RITALIN je to primo pro hyperaktivni deti,bude to brat pouze ve skolnich dnech pred vyucovanim.Mela by byt potom soustredena a vice pozorna.No tak uvidime... Jinak pan doktor byl prijemny take zadne bile plaste jak psala NUX,ordinace taky pekna..

Tak snad to bude lepsi::souhlas::::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
| 26.2.2008 21:17

My máme jednu zkušenost. Psychiatr se od psychologa liší tím, že může napsat léky. Pravděpodobně vám napíše Ritalin, maminky si to pochvalují.
My jsme tam řešili jiný problém. Léky jsem odmítla, ale nebyly nám  ani moc vnucovány, paní doktorka byla super, žádné bílé pláště, žádná ordinace, je „obývák“, prostě jak u psycholožky.

Jsem docela proti lékům na psychiku, ale někdy prostě není vyhnutí, a dítěti prospěje, že se stane aspoň na nějakou dobu pomocí chemie „normální“. Pomůže mu to v sebehodnocení.
Tak hodně štěstí!::kvetina::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění