Diskuse: čištění stříbra

Řadit:
26
Kamarádka nemá fotografii.
baramak | 5.12.2014 10:29

Na stribrny sperky ma voda opacny ucinek zacernuje je. Pocházím od sud takze vim jake to je kdyz zacerni kkrasne stribro

andelsmutnej | 16.6.2014 14:00

A nešlo by to bez toho alobalu? Jen horká voda se sodou? Udělá to něco?

dfggfd | 13.11.2012 17:26

Zkusil bych kouknout na http://www.zlate-detske-nausnice.eu/

stříbro | 31.10.2012 11:07

Zkusil bych http://www.modesi.eu/

Věrka | 17.10.2012 14:03

Já už nakupuju raději už jen rhodivané stříbrné šperky, které se nemusí čistit. Oblíbila jsem si eshop www.sperky-stribrne-ocelove.cz a zatím jsem se všemi šperky spokojená.

Alrak | 27.6.2012 16:24

TO aalma: Jeď na termální koupaliště Podhájská na Slovensko, zlaté šperky si v té vodě při koupání krásně vyčistíš. Se stříbrnými nemám zkušenost. Nevíte pomáhá ta voda i na ně?

Alrak | 27.6.2012 16:21

TO xanada: Nedávno mi prodavačka v Klenotech řekla, že se tou vodičkou stříbrné šperky ničí. Doporučila mi specielní utěrku za 30 Kč. Tou se ale špatně čistí tenký řetízek a různé záhyby na šperku do kterých se utěrka nedostane.

kikina | 3.6.2012 11:03

bože muj aní sem nečekala tak super vysledek jela sul alobal a zalit vrouci vodou moc moc děkuji sem nadšena ste super je to hned a nemusiš cěkat dopručuji všem super fakt moc díki Dagmarln :-* clamp clamp clamp clamp clamp

Janulka | 8.5.2012 14:24

Asi nejkompletnější rady na čištění jsou tady http://www.rady-kutilum.com/cisteni-stribra-doma-148 sama na náušnice používám prášek do pečiva, ale doporučuju čistit průběžně, nikdy jsem nenechala stříbro úplně zčernat

Anonym | 4.4.2012 17:32

TO vanilla:

Anonym | 4.4.2012 17:30

TO Raffaelo:

Anonym | 22.8.2011 12:18

:-[

Dagmarln Poslat vzkaz | 4.5.2010 13:05

Jo to nejsou špatne tipy,ale ja zkousela neco trochu jineho a take to pomohlo.Do hrnecku jsem dala alobal do toho jsem nasypala trochu jedle sody a polozila nausnice,ktere jsem zalila vrouci vodou.Pěkne to spěnilo a naušničky byli vyčištěné.::usmev::::usmev::::usmev::

chicken Poslat vzkaz | 28.10.2009 22:02

Dostala jsem od bývalého přítele stříbrný řezítek,který se mim neuvěřitelným spůsobem „zažral“ do krku a já se toho proužku po řetízku prostě nemůžu nijak zbavit..Zkoušela jsem zubní pastu,citron,solvinu ke konci i Vanish a prací prášek a nic z toho mi nepomohlo.Připadám si jako prásátko které si neumí umýt a krk a vlasy musím nosit neustále rozpuštěné :D Nemáte nějaký nápad na „vyčištění“ ::smich:: ?

Juwel Poslat vzkaz | 28.3.2009 21:37

Stříbro, nebo i zlato oxiduje. Nemusí to být zrovna zpracovaným kovem, ale také se stane, že člověk je nemocný a jeho kyselý pot reaguje s kovem.
Nejlepší pomoc pro tento případ je malá lahvička od léků, do které pokud nemáte malé ocelové kuličky, vložíte třeba volné skleněné malé koráky a jar. Protřepáváním se zlato nebo stříbro zjasní. Také je dobré po tomto procesu ozdoby dát do ultrazvuku, kde se čistí skla pro brýle.::usmev::
Evka

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění