Diskuse: Zalozeni rodiny

Řadit:
9
Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 22.4.2010 20:55

Já myslím, že to v tom případě opravdu může být tím negativním příkladem, co má ona sama v rodině. Nevím, nemůžu přemýšlet za ni, ale dá se to předpokládat. Měl by sis nejprve zjistit, jestli to není třeba i kvůli tobě...jediný, co mě napadá je promluvit si s ní o tom, ale hlavně nenásilně. Taky záleží, jak je stará. A nedá se automaticky počítat, že po pěti letech bude chtít založit rodinu:-)

Kloa Poslat vzkaz | 22.4.2010 19:35

Asi jak píše Soleil, důvodů k odkládání založení rodiny je spousta. Taky mi chybí víc informací, zkus se více rozepsat. Záleží i na tom kolik vám je let, jak jste na tom s „kariérou“, bydlením atd.
Jak se vlastně o rodině bavíte? Co říká ona? Jaký důvod pro to má ona?
Přesvědčováním podle mě ničeho nedosáhneš, naopak se ještě více zatvrdí. K takovému rozhodnutí (založit rodinu) musí každý dospět sám, je to zásadní životní rozhodnutí. Radím nenápadně „vyzvídat“, netlačit, být trpělivý a odstraňovat její pochybnosti.

mko987 Poslat vzkaz | 22.4.2010 16:12

To chapu, ale za prve otce ma rada a za druhe ja nedelam, podle meho nazoru nic, co by melo budit ten dojem  resp. obavy. Proto jsem se rozhodl sem napsat, at se treba vyjadri zdejsi damy, co jim obecne v tomto smeru muze vadit, nejsem si niceho vedom ::drsnak::

Sajrajt
Sajrajt Poslat vzkaz | 22.4.2010 14:25

Hehe to vidím, že jsi dominantní, když chceš poradit, jak ji dokopat k založení rodiny ::smich:: Máš už vybraná jména pro děti? Jinak, ono je dost pravděpodobé, že jsi jako její otec. I když by svého otce třeba neměla ráda, partner ji bude přitahovat podobný. Zkusil bych se z toho poučit a dát ji možná trochu volnou ruku - i když se ti asi zdá, že je neschopná a nikdy se k ničemu nerozhoupe a že taky můžete čekat věče atd. Možná vytváříš právě ten tlak, který nedokázala unést její matka.

mko987 Poslat vzkaz | 22.4.2010 11:58

Jeste doplneni - jsme spolu 5 let.

mko987 Poslat vzkaz | 22.4.2010 11:51

Ahoj, ja uz odpovidal ale dotaz se neulozil. Zasadni problem vidim v tom, ze z rodiny ma negativni zkusenosti, ze jeji mam nezvladla manzelstvi s dominantnim otcem. Protoze jsem dominantnejsi nez ona tak mam obavu, ze to je zpusobeno timto - ma proste podvedomy strach, ze skonci podobne. Co radite?

Jankajanka Poslat vzkaz | 22.4.2010 11:37

Ahoj, nepřesvědčuj ji, kdyby náhodou otěhotněla, vyčetla by ti to. Ona musí k tomuhle dospět sama, jinudy cesta nevede, opravdu. I jemný nátlak na ni může být kontraproduktivní nebo se ti to může podařit, ale obojí je špatně. Jak dlouho jste spolu? A jak jsou na tom její biologické hodiny? Jaké měla dětství a jaký má vztah sama s rodiči? - odpověz si sám a zauvažuj.
Možná se jen bojí, jak by to zvládla. Ale možností důvodu může být mnoho.

Soleil Poslat vzkaz | 22.4.2010 10:30

Důvody - strach ze zodpovědnosti, peníze, kariéra, nechuť se trvale vázat, žádné mateřské „pudy“...těch by bylo hodně. Nedoporučuju přesvědčovat. Musí sama chtít, pokud nechce, zkuste zjistit, proč. Musíte napsat víc informací::usmev::

mko987 Poslat vzkaz | 22.4.2010 10:07

Damy, poradte, jak presvedcit pritelkyni k zalozeni rodiny? Jake mohou byt duvody k odkladani jejiho zalozeni?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění