Rodina v dluzích - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Rodina v dluzích

Diskuze

Děkujeme.
lolka
| 16. 7. 2009 19:50
Vám přejeme to samé, ať je lépe
rozpočet
saba1
| 16. 7. 2009 16:26
nekamenujte mě.... ale já nemám pro mě a dva kluky 12 a 10 let ani 8000 na měsíc...Kdo má podobně staré syny, ví, že pokud sportují, vydají za hejno sarančat, co se přežene krajinou a nezbydou než holé stromy... tak obden vypadá naše lednice, a kluky vidím buď na kole nebo s něčím k jídlu v ruce...Mít spolehlivého tatínka, který platí, asi bych taky neřešila otázku peněz a dopřála klukům nějakých dobrot...Museli jsme se tedy uskrovnit, ale podotýkám, že jsme nikdy, ani dříve, nekupovali třeba coca-colu, brambůrky, kupované bábovky a podobné věci, jen zcela vyjímečně. Nejsem ani šetřivá, ani moc utrácivá řekla bych - ale 8000 se mi na týden opravdu zdá hodně, pokud v tom nejsou obden večeře v restauraci, a víkendy v McDonaldu....doufám, že jsem někoho nepopudila...Je to jen názor, který lze zprůměrovat s ostatními a udělat si širší představu, jak lidi žijí. Přeju všem hezký den a hodně peněz v peněžence.
Ten limit se mi íbí
trifid
| 16. 7. 2009 16:14
Dívala jsem trochu pozorněji po obchodech na ceny a trochu informací jsem sebrala i v práci od kolegyň.Všichni shodně tvrdí že by se takto početná rodina měla vejít do limitu 1200-1500 max.na týden i s nějakou tou menší rezervou.Naši si také nebudou moci vyskakovat,ta doba pro ně nenávratně skončila.Myslím že budou mít co dělat aby splatili dluhy do doby něž děti začnou nastupovat na střední školy.
Moc mě mrzí že k tomu všemu muselo dojít,ale myslím si že jim hodně pomohlo když se svěřili a byla jim naznačena cesta jak z toho všeho ven.Alespoň se přestali hádat a děti mají klidnější prostředí.

Je krásné mít na týden tolik peněz co měla snacha,ale není lepší vyjít s málem a mít čistý štít ?
Jsem také sama,mám ještě dvě děti,obě studují VŠ.Sice mají nějaké příjmy,ale na zaplacení všech nákladů to nestačí.Studují mimo město kde bydlíme a musíme také dost šetřit . Kupodivu,nedělá nám to problém.Když je člověk zvyklý evidovat si své účty a zná své rezervy,dá se to zvládnout.
Držím Vám palečky aby jste to zvládala.
Limit na týden
lolka
| 13. 7. 2009 19:22
Já mám s malou limit na týden 800Kč na jídlo a vyjdeme. Nemůžu si vyskakovat, jsem sama a platím nájem. Když jsem ještě před rokem žila s manželem, byl rozpočet na jídlo týdně pro tři 1000Kč plus položka na mimořádné výdaje týkající se jídla 200Kč pro týden, to se buď vyčerpalo nebo ne, to ale ceny byli jinde.

Dám příklad z reálu, rodina muž a žena dvě dcery 6let a 2,5roku. Příjem měs. 25tis. Výdaje na mobily, splátky úvěrů a televizi, internet, školka, škola a takové ty pevné výdaje je 16tis. Týdně má žena v peněžence 1000 Kč na jídlo a nepřekročí to. Položky na cigarety pro muže a oblečení, benzín,pojistky a spoření a jiné jsou stanoveny zvlášť. Občas se jí za ten týden podaří i něco ušetřit a ten muž není žádný střízlík, že by nejedl za dva, to on si dá a taky zajde občas s přáteli na pivo. Sama nevím, jak to dělají, ale jezdí na 2 letní dovolené, jedna k moři a druhá na chatu na Slovensko a zimní dovolenou tráví na horách, ale myslím, že nelyžují, spíše relax. Jedou od výplaty k výplatě, ale i tak dokáží měsíčně ušetřit i tu tisícikorunu.
Taky bych to chtěla umět. A Vám děkuji, dovedlo mě to k zamyšlení a přehodnocení svého rozpočtu. Já mít na týden 8tis., to by bylo
Bude líp ?
trifid
| 13. 7. 2009 10:05
Díky za názor,s rozpočtem jsem jí už poradila,spíše tápeme v tom jaký týdenní limit stanovit.Snacha si stojí za svým že 8000 na týden je pro ně opimální, mě přijde částka naprosto přehnaná.Obvzlášť když jsou v situaci kdy každá volná koruna bude muset jít po několik let na splátky.Syn si myslí že by jim mělo stačit 3000 na týden.Na spoustě věcí lze ušetřit,stejně tak i na energiích.Na druhou stranu,vím že je nutné je zatlačit do kouta a přinutit je aby se na svou situci dívali jako na skutečnost a přijali za ni odpovědnost.Nechci ale aby to vyznělo tak že já jsem ta osoba která je teď nutí k tomu aby se každý týden kupovala nová panenka nebo nové kolo atp.
Snacha do práce už chodí a myslím si že její příjem by mohl pokrýt náklady na stravu na celý měsíc.
Proto se snažím dopátrat toho jaké je rozmezí rozpočtů v rodinách kde mají malé děti a hlavně tam kde umí hospodařit.Na druhou stranu vidím své kolegyně,mají zpravidla 2 děti a příjem rodiny se pohybuje okolo 20 - 25 000.Vyjdou s tím přestože patí splátky ,mnohdy i hypo a ještě si dovolí jezdit na skromější dovolené mimo sezonu.
Nevím z které strany krize vzešla,myslím že to pro mě není podstané.S tímto musí pomoci odborníci,mou povinností je jim pomoci v tom aby se ze všeho dostali a přečkali to a vzešli z toho oba silnější než doposud.
Je to škoda.
lolka
| 12. 7. 2009 22:22
Opravdu mě vždy dost zaskočí, že málokdo myslí na takové situace a je opravdu hodně těžké, když se do nich dostane pár se třemi dětmi, který neznal nedostatek.
Snacha už snad i pracuje?? Potom ta krize zřejmě vychází od syna, protože muži tohle opravdu velmi těžce nesou. Možná, kdyby ho Vaše snacha více podpořila, o rozchodu by nebyla řeč.

Já mám malou slečnu 3,5 roku a pravda, moc toho nepojí, ale snažím se kupovat kvalitu a ta něco stojí. Jsem na ni sama, od přítele peníze nechci, proto se musím rozmýšlet, jestli jít na squash, který je docela drahý nebo se projet na kole, abych jí mohla koupit pořádné lupínky, které stojí stovku a stačí asi na čtrnáct dní při nepravidelné konzumaci.

Rozpočet je obtížné obkoukávat, každá rodina je jiná, ale ať to udělá takto, ať si zapíše každý den co a hlavně za co utratí i hloupé kafe z automatu, nebo lístek na autobus. Podle toho získá přehled, kolik měsíčně utratí a získá i položku, která jí určí obnos na mimořádné výdaje, jako jsou boty dětem nebo plavky či zimní bunda. Potom si napíše, jaké byly na daný měsíc příjmy a porovná s výdaji. Pak může hledat, kde ev. ušetřit. Já třeba zjistila, že když si nebudu kupovat jídlo z automatu a do práce občas vyrazím pěšky nebo na kole, můžu i na ten squash .

Pokud ale nevydží finance sledovat celý měsíc, ať si dá do peněženky na týden třeba 2000 a víc nesmí. Může zvažovat, že jsou to na kazdý den necelé 300Kč a podle toho nakupovat. I tohle funguje, ale nesmí na konci mesíce doplňovat šrajtofli, jinak neušetří nikdy.

Snad se Vám rodina udrží pohromadě a vše zvládne. Držím palce a věřte, hůř už bylo, tak teď už bude jen líp a ono bude!
Rodina v dluzích
trifid
| 11. 7. 2009 17:35
Před týdnem přišla snacha s informací že se synem rozchází,prý je vztah v troskách.Udivilo mě to,zdálo se mi u nich celkem vše OK.Včera jsem se k nim rozjela abych zjistila důvod.Snacha se mi svěřila že mají obrovské dluhy,cca 300 000.K tomu musím dodat že dluhy vznikly za dobu zhruba 4 let.Syn si bral snachu se 2 dětmi a před 4 lety se jim narodilo další dítě.Spolu jsou 5 let.Syn měl vždy nadprůměrné příjmy a donedávna mě krmili tím že šetří na domek.Dosud bydlí v podnájmu.Je pravdou že si žili nad poměry.Tento týden tedy vše ruplo a jejich vztah by měl jít ke dnu jen kůli dluhům a díky tomu vyvolané krizi ve vztahu.Snažila jsem se s nimi domluvit aby své rozhodnutí zvážili už kůli dětem,snažili se dluhy hradit a uzavřit splátkové kalendáře.Už kůli dětem,dvě z nich by už podruhé ztratily rodinu.To není fér.Slíbili že se pokusí odrazit ode dna,ale potřebují pomoci.Hlavně s uzavřením nějakých splátkových kalendářů.Ostetní necháme na poradně,i když se budu snažit obou hodně naslouchat a pomoci jim i takto. Snacha se přiznala že se vůbec neorientuje v hospodaření penězi.Vytvořit si rozpočet je nad její síly.Proto vás prosím,zvláště děvčata s menšími dětmi,mohly by jste mi napsat kolik zhruba utratíte týdně za běh vaší domácnosti .Jedná se mi o výdaje za stravu pro děti.Už o tom vůbec nemám ponětí,je to dávno co byly mé děti malé.Ráda bych jí pomohla se sestavením rozpočtu kterého by se držela.Dále bych uvítala radu o tom jak se uzavírají splátkové kalendáře.Musí se to přes právníka ? Děkuji za vaše rady.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 12:19
11797
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video