Diskuse: Testování na zvířatech

   
Řadit:
20
příspěvků
Správce: JaJaJaJa
Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 22.11.2018 10:40

TO Elunka: mají vše testovat jen a jen na lídech,nikoli na zvířatech. každý organizmus je jiný za-prvé,co je pro jednoho lékem je pro dva dalších jedem. za-druhé mnohé učene nemají rozum. Chcete-li žrat maso,sežerte si dítě ale své,zvířata se bránít neumí,nemají ruce. toto píšu pro žravé a pro ostatní

Kamarádka nemá fotografii.
zuzik | 6.10.2018 10:15

Nevíte jestli testuje na zvířatech značka LANGHAAR MADCHEN??? Je to šampon na vlasy koupila jsem ho v drogerii dm. Je to nová nemecká a veganská značka.Žádný certifikát jsem nikde nenašla ani když jsem to hledala na internetu. Prosím uvedte i zda jsou testované i složky a jestli testovali než šanpon zhotovili. PS vypadá to jako přírodní kosmetika ale fakt nevím.......... co ale vím tak je to veganská kosmetika... děkuji za vaše odpovědi. :-) :-)

Kamarádka nemá fotografii.
Sandra | 10.1.2018 21:26

TO Elunka: Podle mě se s tím nic moc dělat nedá. Když si vezmu kamarádku, která je zásadně proti testování a co všechno se snažila pro to udělat a nemělo to žádný efekt, tak nevím, co by mohlo fungovat. Hrozné je, že co jsem se dívala, tak značek, co na zvířatech netestují dneska moc není :/ spíš tam patří opravdu přírodní značky jako je tao cosmetics a další

Kamarádka nemá fotografii.
JaJaJaJa Poslat vzkaz | 8.5.2009 21:20

Já rozhodně nejsem nijaký veliký zastánce testování na zvířatech, ale myslím si, že v případě testování léků se jedná o věc naprosto nezbytnou. Je sice hezké, že za laboratorních podmínek má lék pouze žádané účinky. Jeho podáním do organismu ale vznikají nové metabolity, které za podmínek ve zkumavce nevznikají. A právě tyto látky mohou mnohdy ohrožovat na životě. Ani ta nejlepší laboratoř zatím není schopna navozit podmínky, které by co nejvíce připomínaly situaci v organismu. Spousta lidí si to neuvědomuje, ale kdyby se léky netestovaly na zvířatech, umíralo by nesčetně lidí. A neuvědomili by si to do té doby, než by se to stalo někomu jim blízkému. Pokud se jedná o kosmetiku či jiné ´nepodstatné´ věci, jsem ale zásadně proti.

Kamarádka nemá fotografii.
alloWay Poslat vzkaz | 17.2.2009 09:19

Jsem proti testování na zvířatech..Kupuji přírodní kosmetiku a snažím se předávat informace dál.Bohužel se zdá že buď je to lidem jedno,nebo že jsou moc pohodlní aby cokoli měnili.Bohužel se to týká i příbuzných.Můj názor je takový,že i taková maličkost,jako je kupování např.prášku na praní(netestovaného)nikoho finančně nezruinuje.A takovouhle maličkost,když udělá víc lidí,tak by se měli věci dát do pohybu::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
Elisa Poslat vzkaz | 22.2.2008 13:13

Přikládám článek o té umělé kůži, jak jsem slíbila: <a href=„http://www.osel.cz/index.php?clanek=2810“>http://www.osel.cz/index.php?clanek=2810</a>
Jinak i myslím, že spousta testů na zvířatech je prováděna zcela zbytečně, a to nejen se těch, které se týkají kosmetiky. Na hodinách imunologie nám doktorka vyprávěla, jak takové testy probíhají a běhal nám z toho všem mráz po zádech. Testy se dělají i na lékařských fakultách, kvůli výuce, na pracovištích imunogie, a z toho, co nám ta lékařka říkala, jsem spíš měla pocit takový, že někteří se na takovýchto testech vyžívají a nemám pocit, že tyto testy jsou až tak potřebné...

Kamarádka nemá fotografii.
Linda Poslat vzkaz | 21.2.2008 17:51

Kolik lidí by zemřelo se nedá hádat, výsledky jakýchkoli
testů se nedají předvídat, dokud není testování provedeno přímo na
lidech.

Jedna z alternativ je testování na živé buňce (dnes už je tímto
způsobem vyvinuta i kůže). Lidské nemoci mají téměř bez výjimky buněčný původ, je tedy logické zkoumat účinky na buňkách jako prvních. Alternativ je samozřejmě více, bohužel nejsem odborník, takže si nedovolím posuzovat jejich účinnost. I neodborník může ale pomoci např. dárcovstvím těla (mrtvého) ať už zvířat či lidského.
A že zvířata v laboratořích trpí snad ani nepřeba popisovat, důležitější jsou zde hlavně hygienické a jiné podmínky než starost o zvířata samotná natož jejich potřeby. Dalším nesmyslem je řada  testů, kdy se zvíře záměrně drží v hrozných podmínkách.

Kamarádka nemá fotografii.
Linda Poslat vzkaz | 21.2.2008 17:10

Ohledně nemocí a léků, jsem přesvědčena, že lidé většinou chodí k lékaři až když je podě a nemoc je již v pokročilém stádiu. Kdyby včas poznali příznaky, nemuseli by brát léky. Např zápalu plic předchází kašel, pak bolest na průduškách popř. teplota jak se tělo brání, mě v takovém případě lékarnice doporučila růduškový čaj a leže, trvalo to možná déle ale zabralo to i bez léků.

Kamarádka nemá fotografii.
Pavelabc Poslat vzkaz | 21.2.2008 13:38

Ahoj,

Dobře, dobře, ženský…Já jsem taky obecně proti testování na zvířatech. Jen bych měl tedy ještě několik poznámek. Nejsem opravdu odborník na metody testování výrobků na zvířatech a nikdy jsem se o to do hloubky nezajímal. V tomto směru jsem jen běžný konzument tisku a TV. Domnívám se ale, že ve většině velkých lab. se zachází se zvířaty jak jen nejlépe to jde. Určitě mě teďka zasypete desítkami odkazů na videa z youtube, ale tam bude jen to nejhorší. Je otázka, jakou % část takové hrozné pokusy zabírají z celkového počtu pokusů... Testy léků jsem zde zmínil, jelikož název vlákna je „Testy na zvířatech“ a tak sem, podle mě, patří všechny testy na zvířatech.

Já k lékaři chodím a beru léky, jaké mi doporučí. Nehledím na to, zda prošly testy na zvířatech, či ne. Prostě nebudu léčit zápal plic čajem s domácím medem. V tomto případě mi jde o zdraví a zařídím se podle toho, co řekne odborník – lékař. Budu chtít lék bezpečný, účinný a pomůže-li k tomu test na zvířatech, jsem pro! Téměř každý lék má vedlejší účinky. Určitě každý živočišný druh reaguje na lék jinak a určitě i trochu jinak reagují jedinci v rámci stejného živočišného druhu. Počet mrtvých na vedlejší účinky léku, jak uvádí Linda, je velký…Opět zde musím položit otázku, kolik lidí by třeba zemřelo, pokud by lék nedoslalo??? Tohle je můj názor na testování léků. Angelwonam má pravdu, že v kosmetice je to asi opravdu jiné a i třeba zbytečné umírání zvířat. V tomto bych dal klidně přednost čistě přírodní kosmetice. Určitě jste mě převědčili a vygoogluju si více informací na toto téma.

Kamarádka nemá fotografii.
Linda Poslat vzkaz | 21.2.2008 11:59

Myslím, že o této problematice máš velmi málo informací a dosti
zavádějících. Přestože se léky na trhu řadu let testují na zvířatech,
jejich vedlejší účinky jsou na čtvrtém míste v žebříčku příčin úmrtí v
EU (přibližně 120 000 životů). Příčinou je, že každý živočišný druh je
odlišný, nedají se např. křížit, mají oslišnou biologickou a genetickou
výbavu a jejich organismus funguje odlišně jak na nemoce, tak na léčbu.
Samotní vědci, kteří nesouhlasí s pokusy, a věnují  se alternativním metodám nijak nezaostávají za ostatními. Alternativní metoda výuky je také zavedena na řadě zahraničních univerzit v USA, Kanada, Rusko, Itále, Austrélie i ČR.
Já osobně odsuzuji jakékoli testování, prášky nejím vůbec a kosmetiku už pouze přírodní. Dále se o problematiku zajímám a angažuji se v této oblasti v rámci možností.

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 21.2.2008 11:36

Jenže my mluvíme především o testování kosmetiky-což není otázky života či smrti, ale pouze marnivosti nás lidí, tudíž umírají tisíce zvířat naprosto nesmyslně.
Co se týče životně důležitých léků, jsem schopna zde testování pochopit, ale je mi to úplně stejně proti srsti.
Víš ono hodně záleží i na tom, jak se to testování provádí, jak se zachází se zvířaty, atd. Pořád je to živý tvor a ke všemu živému je třeba mít úctu.Když už musím testovat nějaký životně potřebný lék a nelze ho testovat jinak, udělám to co nejméně bolestivěji a  dopřeju tomu zvířeti aspoň rychlou smrt. Ale to co se děje při testování zvířat normálně se nedá s ohleduplným zacházením vůbec srovnávat...stovky zvířat v úděsných podmínkách, trpí hlady, umírají si před očima a trpí bolestmi až do úplného konce..Kdybychom byli lidé, dokázali bychom jim připravit aspoň trochu důstojné podmínky a když je takto zneužijeme aspoň jim dopřát bezbolestnou a rychlou smrt. Ale my se chováme hůř, než zvířata ::ne-ne::

Kamarádka nemá fotografii.
Pavelabc Poslat vzkaz | 21.2.2008 07:55

Ahoj všichni,

chtěl bych se zapojit také do diskuse. Měl bych ale opačný názor než většina z vás. Já bych nehovořil pouze o kosmetice, ale o všech výrobcích, které jsou testovány na zvířatech (léky, léčivá kosmetika, chemikálie…). Určitě mám zvířata rád, hlavně ty, ke kterým mám citový vztah (ty co máme doma, hafan, křeček…). Nemyslím si, že lze z technického hlediska simulovat (počítačově) reakce lidského těla na nové produkty průmyslu. Je to hodně obecný problém, na který se podle mě nedá sestavit mat-fyz. model pro simulaci. Pro mě je lidské zdraví a život to nejcennější. Pokud by měl jen jediný člověk zemřít, či mít zdravotní problémy z důsledků toho, že by byly zakázány testy na zvířatech, tak s vámi musím nesouhlasit. Prostě jsem raději pro to, aby zemřelo třeba 1000 lab. zvířat, než jeden člověk. Každopádně pokud by se našel jiný způsob, (zázračný) jak zabránit testování na zvířatech a přitom zaručit bezpečnost pro člověka, tak jsem pro. Rád si i připlatím za takové výrobky.

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 20.2.2008 11:35

Takových stránek s pokusy na zvířatech je spousta..stačí se podívat na stránky Pety, kde najdete mnoho videí s nelidským zacházením se zvířaty..Asi předevčírem běžel na Tv Nova nějaký spot v televizních novinách o týrání krav-a taťka ať to hned přepnu, že se na takové hrůzy nechce dívat, tak jsem mu říkala, že tím, že přepne program se ty hrůzy dít nepřestanou a on, že to ví, ale že se na to prostě nechce dívat..Chápu ho, já také nemám žaludek na taková videa a nijak je nevyhledávám. Ale tím se tomu nezabrání. Jak jsem psala, je to o tom, aby každý udělal, co je v jeho silách-nekupoval testovanou kosmetiku, snažil se o tom zvyšovat povědomí mezi svými známými, nekupoval si kožichy a nebyl lhostejný ::kocka::

Kamarádka nemá fotografii.
Elunka Poslat vzkaz | 20.2.2008 10:39

O pokusech je hodně psáno na www.otevrioci.cz ,nebo takhle nějak je ta stránka. Nechápu jak někdo může dělat utrpení zvířatům, která se nemohou bránit::placici::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění