Svatba v zahraničí - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Svatba v zahraničí

Diskuze

michaelana...
| 20. 12. 2017 14:28
Ahoj holky, hledam nejakou dobrou cestovku prave ze bych ji kontaktovala skrz svatbu v recku, mate nejake doporuceni prosim? Dekuji
kamila.336
| 9. 4. 2018 14:52
TO michaelanavrc@post.cz: Ahoj nasli jste nakonec nejakou tu cestovku na tu svatbu v zahranici prosim?
Re:
Strni
| 20. 3. 2020 10:38
Jestli nemáte ráda svoji rodinu, tak jedne na maledivy, tam se jen tak nekdo nepotahne
Danuskavlk
| 28. 7. 2017 19:37
Zdravím, nerada bych zakládala novou diskuzi, když jedna je. Je zde prosím někdo, kdo v poslední době absolvoval svatbu v zahraničí? Ráda bych znala názor, zda byste do toho šli s partnerem znovu nebo byste zvolili svatbu v ČR. Děkuji :)
luci49
| 30. 7. 2017 19:08
TO Danuskavlk: Už je to tada rok, ale ano, zdá se to nedávno :) A musím říct, že bych nikdy neměnila, bylo to nádherné celé líbanky a svatba byla jen taková třešnička (Santorini)
Danuskavlk
| 31. 7. 2017 10:18
TO luci49@email.cz: Ahoj. Naše dvě nej lokality jsou právě Řecko a Mauricius :) a s kým jsi jela na Santorini? Jak dopředu jsi to prosím zařizovala :) Santorini je vážně krásné místo :)
svatba
kalkulka
| 26. 4. 2008 21:34
Tak to by mě taky zajímalo, zda se musí něco zařizovat dopředu. Protože já jsem se nechtěla vdávat nikdy, nejsem na to a hlavně mě děsí svatba - šaty nebo kostým, milion lidí okolo a celá ta akce okolo... Prostě na to nejsem.

Přítel se brát taky nikdy nechtěl a teď se mi zdá, že pomalu mění názor a něco naznačuje. Bohužel si narozdíl ode mně představuje velkou svatbu, aby každý věděl, že se ON žení...!

Takže se mi líbí řešení vzít se někde v zahraničí, spontánně nejlépe bez příprav, pak se vrátit, oznámit to a udělat oslavu pro všechny. To by mohlo být řešení pro oba, jen jsem nevěděla, že se to musí někde zařizovat... Už abych se na to raději kukla, kdyby náhodou s nějakým návrhem přišel... vypadá to podezřele.
pro zasmání
slunko
| 12. 12. 2007 08:28
Teď něco pro odlehčení - můj přítel mooooc rád zvažuje svatbu, a to nejlépe někde v pralese v Austrálii, bude nás prý oddávat Aboridžinec (místní kmen či co), a aby příbuzní nebyli ochuzeni, postavíme jim tam web kameru a budou se na to dívat třeba na pc. Ale kvůli časovému posunu to vyjde nejspší na noc, takže mají asi smůlu :). Když tuto verzi slyšela moje tchýně, jejíž jediný syn (vedle 4 dcer) chce takto potěšit svou matku svatbou, brali jí mdloby a tím posvětila nereálnost tohoto aktu :), za což jsem skoro i ráda :). Abych pravdu řekla, můj přítel na to ještě není připraven, proto se do takových debat ani nepouštíme,

No a proto gratuluji, a přeji hodně štěstí, a´t už se vezmete tady nebo v zahraničí. Jen chci podotknout, že rodiče svatbu svých dětí berou jako něco úžasného, celý život směřují tak, aby z nich vyrostl dobrý člověk, který si najde stejně dobrého partnera a určitě si mnohorát představují jak stojí u oltáře za svými dětmi a spokojeně plakají. Já bych své rodiče o tohle neochudila, neudělala bych jim to, že bych jim to milostivě oznámila až po svatbě nebo odjela někam, kam oni nemůžou. Vím, že je to o těch dvouch, ale úcta k rodičům by mi tohle nedovolila.
svatba v zahraničí
LUCY
| 12. 12. 2007 07:54
Ahoj, gratuluji Ti, že přítel Tě požádal o rukua přeji vám hodně štěstí. I my se s přítelem bavili, že až to bude aktuální, že bychom chtěli svatbu mimo ČR, někde u moře, a pak to oslavit s přáteli a rodinou . Nebaví mne něco dlouhodobě zařizovat, vše, co jsem viděla u svých kamarádek, co je potřeba ke svatbě obstarat a že to trvá i přes půl roku, pokud to chtěli mít vše dokonalé . A my máme plány, že vše necháme utajené, a po výměně OP, což může trvat i měsíc, tak jim to oznámíme, prostě je necháme trošku počkat a oslava pak bude o to víc zábavnější. Jen nevím, co na to rodiče řeknou...
Valentino
Kloa
| 11. 12. 2007 15:31
Ahoj Val, chtěla jsem ti do blížícího se manželství popřát hodně štěstí a lásky!
Mrzí mě, že ti k příspěvku nemám moc co poradit, taky by mě to zajímalo, protože je to jedna z variant jak bych si svatební den přála prožít, ale asi určitě bych to chtěla oslavit i s rodinou, se svými nejbližšími, jako třeba takovou posvatební hostinu. Ale máte s přítelem moc krásnou představu jak strávit tento váš den
Snad mě napadá informovat se na ambasádě dané země, ve které se chcete nechat oddat. Asi bych se hned informovala i jak by se řešil případný rozvod, aby nebyly pak problémy, sice to zní trochu zvláštně ptát se na rozvod, když se chtějí dva lidé vzít ale určitě to nebude informace na škodu, asi každý pár, který se pak v budoucnu rozvedl se nebral kvůli toho, aby se mohl rozvést a brali se z čisté lásky.
A co předmanželská smlouva? Budete něco takového sepisovat nebo si myslíte, že se i ve zlém dokážete domluvit?
No taky mě tohle jednou čeká, snad, tak se ptám
Tak pa a ještě jednou hodně štěstíčka na společné cestě životem
sarkasark
| 29. 7. 2015 22:20
Ráda bych touto cestou varovala všechny, kteří k svatbě v zahraničí chtějí využít služeb agentury mojecestovka.cz. Agentura se zachovala poměrně neseriózně, přes moje výzvy poslali smlouvu až na poslední chvíli a bylo nezbytně nutné ji v daný den podepsat a v ten samý den zaplatit agentuře plnou částku za zorganizování obřadu. To mi připadá hloupé, ale sám o sobě by to nebyl až takový problém. Smlouvu si paní z agentury pravděpodobně napsala sama bez jakéhokoli právníka a smlouva měla velmi hrubé nedostatky. Nevyplývaly z ní žádné povinnosti cestovky, pouze to, že my ihned musíme zaplatit. V případě nekonání obřadu bychom neměli žádný nárok na vrácení peněz nebo na odškodné za vzniklé škody. Agenturu jsem o tomto informovala a smlovu nechala zkorigovat od právníka. Byla zcela jednoznačně definována pro obě strany. Pro nikoho míň nebo víc výhodná. Agentura však odmítla jejich smlouvu jakkoli měnit, takže jsem s agenturou ukončila jednání. Bohužel se to stalo v okamžik, kdy si nejsem vůbec jistá, zda je vůbec ještě možná organizace přes jinou agenturu z časových důvodů. Je to velké zklamání.
Svatba v zahraničí
Valentina
| 7. 12. 2007 20:32
Dobry vecer vsem

Mate nekdo zkusenost se svatbou v zahranici? Pritel me pozadal o ruku, radi bychom se v lete vzali. Nechceme ovsem takovou tu klasickou svatbu s rodinou ale jen my dva, nekde u more...na peknem miste, nekde ve stredomori, na nejaky Seychelly apod. asi penize mit nebudem......

Co je potreba zaridit? V jake zemi je to mozne? Nebo se muzeme vzit kdekoliv v EU? Co k tomu potrebujeme? Potrebujeme svedky, nebo nekoho sezeneme na miste?

Budu rada, kdyz napisete nejake Vase zkusenosti.

Strasne se na to tesim. Nechci ale nic extremne planovat, chceme to pojmout spis jako krasnou romantickou dovolenou a pritom se vzit

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Elsa
19. 4. 2024 16:29
70259
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video