Kvalitní voda - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

kvalitní voda

Diskuze

ha,
anonym
| 28. 2. 2008 19:16
to zní skoro jako lichotka.
Díky.
Tatu
| 28. 2. 2008 15:06
Stejně nechápu, jak taková chytrá a přemýšlivá holka skočí na podobné věci
Tatu,
anonym
| 27. 2. 2008 16:03
To je normální, že máš jiný názor, a že Ti to může připadat uhozené, co píšu.
Není mým úkolem Tě přesvědčovat.
Víra ve vědu je také víra.

Jinak jiné názory , zvyky, víra, mi v sympatiích k někomu nepřekážejí.
Ano, víra a přesvědčení jsou mocné
Tatu
| 27. 2. 2008 14:37
Před sedmdesáti lety většina jednoho z nejschopnějších národů na světě věřila, že lidé ostatních národů jsou méněcenní a je nutno je vyhubit, nebo alespoň zamezit jejich rozmnožování a než vymřou, tak si je zotročit a využít jejich práce k vítěznému tažení vyvolených. A měli to vědecky zdůvodněné. Tedy od některých vědců. A kde zůstal rozum, proboha! Když něčemu slepě věřím, protože to říkal vůdce, guru, či astrolog, pak se stávám součástí manipulovatelné masy.
Dubito ergo cogito, cogito ergo sum! (Pochybuji, tedy myslím, myslím, tedy jsem). latinské přísloví
Vesmír a lidská hloupost jsou nekonečné, přičemž tím prvním si nejsem tak jist. Albert Einstein.
Je mi to líto, ale musím to takhle říct. V tomhle případě musí jít veškeré sympatie stranou. Někomu se to může zdát jako malichernost, ale jsou to zásadní věci pro budoucnost lidské společnosti.
Tatu
anonym
| 27. 2. 2008 13:18
Dovolím si nesouhlasit.
O účinnosti Pí-vody, stejně tak i diamantové vody jsem přesvědčena.
Ale energeticky nabíjet lze vlastně jakoukoliv vodu (rozdíl Ti neukáže žádný chemický rozbor v laboratoři), pomocí reiki, tvarových zářičů, ale i vlivem myšlenky můžeme do vody vložit informaci. Voda je extrémně vnímavá a její hlavní vlastností je přijímání.

Z toho důvodu např. naši předkové se modlili na d jídlem, protože kladné emoce modlitby a pokory pak zároveň přijímali s potravou a pitím.

Proto také když maminka vaří polévku s láskou, a míchá ji (doleva, protože levotočivá spirála vyzařuje, opačná vtahuje do sebe), myslí na svou rodinu s láskou a kladnými emocemi, vytvoří tím léčivé jídlo.
pí - voda
Tatu
| 27. 2. 2008 12:33
Jeden příklad za všechny i pro laiky. Závěr propagačního textu na tzv. pí - vodu na stránce "pí - voda"

Konzumovat do 30 dnů, při záruce max. úbytku účinku úpravy 2%. Splňuje ČSN pro pitné vody.

!! P O Z O R !! neupravovat v mikrovlnné troubě. Skladovat v teplotě do 20°C a šeru.


A výňatek z textu na stránce "pí-voda-awl":
Energeticky harmonizovaná Pí-voda vyrobena tímto přístrojem má obrovskou výhodu, protože v tomto stavu vydrží velmi dlouhou dobu (roky), aniž by podstatně ztrácela tuto získanou energii. Její energetické vlastnosti se nemění ani při mikrovlnném ohřevu.

Už jenom tento rozpor musí vzbudit podezření i u osob absolutně nezasažených studiem přírodních věd. U koho ne, tomu není pomoci. Já tedy nikomu blbečka dělat nebudu. Promiňte mi ta příkrá slova, ale v tomhle případě už nemohu jinak.
pí-voda
vendy
| 27. 2. 2008 09:59
Výrobky z pí-vody neznám, kupuji pouze pí-vodu a určitě od ní neočekávám žádné zázraky..které mi také nikdo nesliboval. Myslím si, že voda je to nezávadná..navíc je levnější než třeba Dobrá voda nebo Aquila. Navíc ji kupuji v 20l barelech - takže žádné PET láhve ! K vodě z vodovodu po prostudování různých materiálů důvěru nemám. Ale jak už jsem psala..co člověk to názor..a každý má možnost vlastní volby....
pí-voda
Tatu
| 27. 2. 2008 08:04
Pí voda je velký nesmysl a podfuk. K tomuto závěru jsem došel studiem propagačních materiálů firem, které nabízejí výrobníky tzv. pí vody. Naletěly jste šarlatánům, neřkuli podvodníkům. Nicméně každý lékař vám potvrdí, že placebo efekt funguje. Takže věř a víra tvá tě uzdraví. Já a moje rodina pijeme pražskou vodu z vodovodu, t.j. jednu z nejlepších a se zaručenou kvalitou. 1000 litrů za padesát korun a navíc! - nevyprodukujeme denně čtyři až šest prázdných PET lahví do odpadu, jako některé vystrašené rodiny. Ona Zeměkoule není opravdu na jedno použití.
Hezký den. T.
Pí- voda
vendy
| 26. 2. 2008 13:26
Také doma pijeme pí-vodu a jsme s ní velmi spokojení...ale co člověk, to názor ......
pí voda
Dorka
| 26. 2. 2008 12:46
Ahojky,
a co pí voda? Nezkoušeli jste někdo a jaký máte na ni názor? Dá se koupit litr za 5,-Kč to si myslím, že je v celku slušná cena a prý je i léčivá. Zatím ji piji měsíc a jsem spokojená. Snad mě nezklame
kvalitní voda
anonym
| 13. 11. 2007 12:01
Na jedné ze stavebních výstav mi byl představen český výrobek -filtr vody. Zaujal mě a cenově nebyl příliš nedostupný (nabízejí jej i na splátky).Najdete jej na http://sweb.cz/…trum-stachy.mob.
Na konci listopadu se má na předváděčku stavit u mě doma a tak bych ráda znala názory těch, kteří s tím již přišli do styku,nerada bych nalítla.Děkuji Kajda.
první zkušenosti
pete
| 28. 10. 2007 22:20
Ahoj !
Tak moje první zkušenosti s filtrováním vody jsou vesměs OK. Voda jak známo je bez chuti, takže nějakou zásadní změnu jsem ani nečekal.Ale pocitově to vnímám, že dělám něco pro své zdraví a si po delší době mohu očekávat i
eventuální změnu zdravot. stavu k lepšímu.,nehledě, že se nemusím tahat s balíky vody v plastu.
Jsem rád, že i děti filtrují a ani jim to nepřijde, že jednodušší je přímo z kohoutku.Udělal jsem malou přednášku, že po filtraci je voda super čistá a lepší chuti.
Teď jenom kontaktovat německé přátele a nechat si filtry dovézt za poloviční cenu než je u nás/údajně/.
Tolik můj příspěvek. Zdravím všechny, který není lhostejné co pijí.
kvalitní voda
anonym
| 28. 10. 2007 20:56
Děkuji všem za rady.Kajda.
filtr na vodu
luate
| 28. 10. 2007 20:29
Ahoj Kajdo. Používám filtr již delší dobu a jsem spokojená. Jeden filtr je na 150 litrů vody, tz. asi 4 týdny. Kromě zn.Brita najdeš na internetu zn. Anna, mají akci 4 filtry + konvice zdarma a v ní ještě jeden filtr.
kvalitní voda
anonym
| 20. 10. 2007 13:21
Tak koukám, že voda nikoho moc netrápí...To není právě OK...
kvalitní voda
anonym
| 16. 10. 2007 18:16
Děkuji za informaci. Určitě to je pro mě finančně zajímavější než filtr o kterém jsem psala já, protože ten stál včetně montáže okolo 7.500,- kč a pro tříčlennou rodinu, dle tvrdosti vody, vydržel cca 2 roky. Následně za poplatek 750,- kč zašle firma úplné nový. Ahoj Kajda a napiš až budeš mít ten Tvůj.
voda
pete
| 16. 10. 2007 16:06
Ahoj ! Tak konvice BRITA + jeden filtr mají jí v TESCU stojí něco kolem 500,- Kč. Samozřejmě, že jsou i dražší,ale řádově o stovky.
Filtry jsou drahé /vše najdeš na netu - i jak dlouho zhruba vydrží/ jsou filtry klasik a teď je trochu jiný typ /asi ještě vylepšeno/.
Tady je všechno:
http://www.britavoda.com/cz/faq.html
-za jak dlouho měnit filtr,ceny atp.
Balík dobré vody stojí cca 70,- Kč - tak si myslím, že se to stále vyplatí. A podstatná informace - v Německu je cena filtru zhruba poloviční - takže pokud máš nějaký kontakt do Německa - vyjde Tě provoz konvice o hodně levněji.
Už se těším jak budu filtrovat - pak Ti napíšu jaký mám z toho dojem. jinak přeji pohodový den. Pete
kvalitní voda
anonym
| 16. 10. 2007 12:22
To ráda slyším. A prosím Tě kolik Ty filtry stojí a jak časově a tím pádem i finančně je to náročné na výměnu. Já jsem se setkala jedné výstavě s filtry od nějaké Fyrmy z Děčína. Domnívám se, že měly název FONTANUS. Měla jsem i jejich technika -no spíše dealera u sebe v bytě na předváděčce. No z té čistoty a chuti vody jsme byli všichni unešení. Ani to nebylo náročné na údržbu a tím pádem na mou peněženku...Problém byl v tom, že mi slibovali vše na splátky, ale pouze, když si zařízebí zakoupím do dvou dnů, a takový nenápadný nátlak se mi moc nezamlouval Nakonec jsem odolala a nezakoupila si jej. Na další možné výstavě byla úplně jiná pražská firma, ale se stejnými výrobky filtrů což mě udivilo. Následně jsem zjistila, že tato pražská firma je skutečný výrobce a ta Děčínská od nich zboží pouze kupuje a s přrážkou 25 % je dále prodává...
Vizitku na to pražskou jsem však někde zašantročila a tak čekám na další výstavu, která bude v příštím roce a jsem rozhodnuta si filtrační zařízení koupit. Ahoj Kajda.
voda
pete
| 15. 10. 2007 22:48
Je to téma, které je pro mne rovněž aktuální. Myslím, že voda je hodně důležitá a dnes kdy se kupuje dobrá voda v plastu a je to samozřejmostí mě dlouho vrtá hlavou jak z toho ven. Názor, že voda z řádu je kvalitní a že je lepší než balená asi nebude až tak pravdivý.
Důvod: asi před 10 lety sousedka, která žije v Německu a má tady rodiče - /dělala u coca-coly v laboratoři/.,vzala vzorek vody a udělala rozbor s výsledkem nevyhovující německým normám. Ale dost zásadně. Když si uvědomím, že dům je postavený před 50 lety - tak to potrubí asi bude dosti zanesené. Tolik útržkovitě. A náhodou jsem se dostal do domu /při návštěvě/, a nabídli mi vodu a tak jsem se poprvé setkal s filtry a konvicí BRITA. Takže tento týden ji kupuji - časem se uvidí.
Důvod: líbí se mi a důvěřuji tomu a za 2. paní u které jsem byl na návštěvě měla ledvinové kamínky - někdo ji poradil
tady ty filtry a po půl roku byly kamínky pryč a je to 8 let a nemá potíže.
Takže se těším jak budeme celá rodina filtrovat vodu z řádu. Samozřjmě prokládat občas minerálníma vodama
čajem, atp. Mimochodem kácva a čaj z takto přefiltrované vody je prý mnohem chutnější.
Tolik můj názor.
kvalitní voda
anonym
| 15. 10. 2007 21:21
Máte někdo zkušenosti s nějakými filtry vody z vodovodního řádu? Uvažuji již dlouho, že si nějaký pořídím na mechanické i chemické nečistoty do svého bytečku. Poradíte? Děkuji Kajda.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video