Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

1 2 3 4 .. 501 .. 1000 .. 1500 .. 1999 Další »

Řadit:
29980
DIS
DIS Poslat vzkaz | 20.8.2017 23:41

Zdravím Dnes tu po celý den byly přehánky.Šla jsem zalít do skleníku a vždy když vylezlo sluníčko a přestalo pršet tak jsem kousek vyplela.Šlo to pěkně protože půda byla navlhlá.Můžou už růst hříbky,ale my do lesa nemůžem.V celém okolí je zákaz vstupu do lesa pod pokutou 5000.Dokonce tu máme i mapu zakázaného území a to je skoro všude.

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 20.8.2017 20:05

Všem vám přeji hezký nedělní večer. Dnes jsem měla k obědu svíčkovou od dětí a zbylo mi i na zítra. Chystala jsem si asi týden chuť na mytí oken a večer jsem si říkala, že dnes bude ten správný den. Jenže jak jsem se ráno v 9 nasnídala, tak bylo po pracovní chuti. Tak jsem to odložila na „pak“! Naštěstí mi snídaně slehla kolem poledne a tak hurá na okna! Po každém okně jsem si udělala hodinovou pauzu, bolí mě pravé rameno, tak abych to nepřehnala. Večer v půl 6. jsem měla komplet hotovo, a co myslíte že se stalo? Přesně v 6 hodin večer začalo pršet! Tak tomám načasované vždycky. Píšete o králíkách. Jako dítě jsem jich byla přejedená když je rodiče chovali. Pak mi spoustu let nechyběli, až v 45 letech jsem si pořídila brojlerové králíky a měla jsem jich celkem 200. Měla jsem 19 chovných samic a 2 samce. Očkovala jsem si je sama a naštěstí se mi u nich všechny nemoce vyhnuly. Ve 3 měsících vážili 3 kg. Byla to radost. Když jsem šla do bytu, tak jsem ještě chvíli na vesnici do domku jezdila, ale pak jsem ho prodala a musela s králíky skončit. :-))

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 20.8.2017 14:51

U nás vykukuje sluníčko a je příjemných 20°C.

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 20.8.2017 14:50

TO Barča: Tak já králíky moc ráda nemám, sním snad jen řízky, jinak mi králičí maso připadá nasládlé i vývar. No ale každý má rád něco jiného. Ovšem kdyby maso nebylo, tak mně to vadit nebude. Spokojím se i s bezmasými jídly a ta mám dokonce raději. Husy se chovaly u tety na vesnici, ale nepamatuji se, že by někdy byly k jídlu, spíše se dralo peří. Taky měla teta vepříka a dělávaly se zabíjačky, to mi v paměti utkvělo více. Vždy u tety měli půjčený stroj na konzervy, koupily se plechovky a zavařovalo se maso. To už se dnes asi nedělá, dnes se vše dává do sklenic. Býval ovar, šunka, jelítka a taky klobásy. Ale ja jak už jsem napsala na maso jsem nikdy moc nebyla, ovšem vzpomínky jsou to hezké. Jako holka z města bych to bez příbuzných na vesnici nikdy nezažila. ;-)

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 20.8.2017 11:16

TO MarjánkaM: Králík se mi nikdy nepřejedl . Doma to bylo maso, které bylo po ruce a mamka ho dělávala na všechny způsoby. To proto, aby se skutečně nepřejedl. S omáčkou, na divoko, se zelím, jako ptáčky, pekl se s bůčkem, jako řízky, jako pajšl, na česneku s bramborem.

Taky se chovaly kačeny a husy. Kačenu jsme měli pár krát do roka, ale snad jen dvě husy na Štěpána, to když přijeli domů na vánoce sourozenci s rodinami. Zbytek husí byl na prodej. Kačeny taky. Taky se prodali kohoutci. Nechával se jen jeden mladý a zůstával jeden starý kohout.

Peří z husí se dralo a maminka ho už sbírala pro mně i pro svá vnoučata do výbavy. Moje maminka byla velice společenská a měla ráda kolem sebe plno lidí. Byla z velké rodiny, ale tatínek byl tady v našem kraji sám. Tak mamince rád dopřával , když se u nás dralo a byla plná kuchyň ženských. Byla to jeho práce častovat ženy čajem s rumem a podávat bábovku nebo buchtu. Myslím si, že tím z jakých chudých byl poměru, tak že byl šťastný, když se o něm mluvilo že umí pohostit. Vždycky se při oslavách doma museli stoly prohýbat. Nesnesl, aby něco pochyblo.

A já, když od sousedu dostanu králíka , tak mám problém, jak ho připravit. Chutná mi na jakýkoliv způsob.

Letos už žádného králíka nedostanu, sousedé králíky zabili, strašilo se z nějakou novou králičí nemoci.

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 20.8.2017 10:43

TO iwi: U nás teda popršelo, ale jen takový lehký deštíček, ale vytrval několik hodin. Aspoň něco. :-)

MarjánkaM
MarjánkaM Poslat vzkaz | 20.8.2017 10:35

Přeji všem hezkou neděli. U nás teda jen zataženo po dešti ani památky. Včera nad ránem to trochu zkropilo prach a sudy to ani nepocítily. :-( Na oběd bude pečený králík. hello hello

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 20.8.2017 09:33

Příjemné dopoledne,přeji,
jak si ta příroda s námí hraje :-) .Nedalo mi to,říkám si,je to možné,u nás svítí sluníčko a na Moravě prší?No,je to tak ;-) .Ukazuje to i Blesk-počasí ;-) .Ale vody je třeba a porostou houbyyyyyy :-) .,sláva.
Liduško,nám se ta pohroma včera vyhnula,jen v noci hřmělo a blýskalo se a trochu i napršelo.To mi říkal ráno taťka,já to prospala :-D .Co ukazovali v tv,někde to bylo dost kruté.
Naši si přejí řízky a bramborový salát.Kuchyň už na mně čeká :-) .
Prožijte hezkou neděličku ;-) hello hello hello

iwi
iwi Poslat vzkaz | 20.8.2017 09:14

Tak konečně i u nás prší, taky mám plný sud a konečně i keře a stromy dostanou trochu vody. Je příjemně, mám ráda teplo a doma máme v létě chládek, ale už toho bylo i na mě dost. 8-) :-$

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 20.8.2017 08:54

U nás nádherně prší. Byla jsem se dívat a sudy už jsou plné a i pod keři je mokro. Máme tady jen 16.st. , doma je skoro 25 st. A to mám otevřeny všechny okna na půl žerdi.

Pozdě odpoledne se tady někde za mnou něco dělo. Jeli kolem 3 policejní auta , jedno houkalo. Ani sousedé nevědí co a u dcery nebyli doma.

Tak dnes budu mít konečně válecí den na gauči s knihou a časopisy. V tom horku se mi nechtělo ani číst. Tak jsem si jen prohlížela tituly a obrázky.

V rohu zahrádky mám pupalku, už pomalu odkvetla a je na ní plno takových těch malých jako lusku se semeny. Otrhala jsem je a snažila se s nich vytlačit malým lisem olej. Bohužel neúspěšně. Nejde to, tak budu kupovat. Je výborný na kornatění cév, a v mém věku už to potřebujeme.

Dcera mi koupila v Globusu pytlík uzených kosti, už se vaří, tak bude fazolová polévka a udělám ze zbytku obraného masa z uzeného i segedýn.

Někdy si ho tak dělávám i z uzených kuřecích stehen a je to velice dobré.

Sedím tady, a za okny to krásně šustí deštěm, to by se ještě spalo. Ale pejsek i já jsme se v těch vedrech naučili brzy vstávat, tak se to musíme zase rychle odnaučit.

Dopoledne ještě upeču citronový koláč ke kávě pro sebe i mladé. Mají ho moc rádi.

Hezkou nedělní pohodu vám všem.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 20.8.2017 07:14

Dobré ráno přeji.Sluníčko svítí do oken, už se před ním přestaneme schovávat. Poklidím, dozdobím dort pro malého a syn pro nás přijede. clamp Koukám, že se tu včera neukázala Janina. :-\ Snad dopadli při tom větru dobře a jen se odmlčela. :-! Mějte hezkou neděli. :-))

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 20.8.2017 07:09

Dobre nedelni rano vsem. Lidka :-) , ma za sebou pout a dnes bude odpocivat, na Vas na Morave snad poprselo a vzduch se ochladil, bude se lepe dychat a clovek ma vetsi chut k pohybu. hello

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 19.8.2017 17:46

Krásný podvečer přeji. Sezení máme za sebou. Švagr jezdí v neděli na výstavu papoušků, tak se scházíme v sobotu. Děti už máme dospělé, na kolotoč už nechodíme. ;-) Dnes nás bylo méně. :-( Počasí nepřálo. Na Hradecku je kalamita, tak má synovec službu. Zítra pojedeme na oběd k mladým.Iwi, u nás je kostel vysvěcen Nanebevzetí Panny Marie. Proto se každý rok pořádá slavnost, která se nazývá pouť. Sejde se rodina , popovídáme a máme se dobře. ;-) Celý den tu trochu prší, ale hlavně, že tu všechny stromy stojí. =-O

iwi
iwi Poslat vzkaz | 19.8.2017 16:21

TO *Alice♥: U nás spadly tři kapky a je po dešti, čekám, že zaprší :-!

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 19.8.2017 14:15

Na Hanou taky dorazil déšť. to je moc dobře. ;-)

1 2 3 4 .. 501 .. 1000 .. 1500 .. 1999 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění