Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

1 2 3 4 .. 593 .. 1186 .. 1778 .. 2370 Další »

Řadit:
35550
rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 21.5.2018 20:42

TO ♥Jarka*Alice♥: Aličko, nechtěla jsem spoléhat na poštu, když asi bude nával o karty. Mohla by přijít za dlouho. :-))

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 21.5.2018 19:47

TO ♥Jarka*Alice♥: Stejně jako Žanet i ty jsi měla krásnou procházku.

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 21.5.2018 19:45

TO Žanet 11: Žanet, to je nááádhera překrásná!!!! Škoda jen, že nekvetou až do podzimu.

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 21.5.2018 18:51

Tak mám štafetky i sachr upečené . Ještě polít čokoládou sachr a štafetky v ní z každé strany namočit a je hotovo.Zítra ráno se na vás ještě podívám a potom až návštěva odjede. Chtěla jsem vám sem ty štafetky vložit, ale zase to nejde.
Tak přeji pěkný večer-

♥Jarka*Alice♥

Ahoj všem. Já mám jen čerstvé foto laguny, kde jsme byli s pejskem, tak přidávám. Jdu za chvíli naložit maso na kuřecí placičky, budou zítra k obědu. Taky jsem si udělala z tvarohu domácí sýr, no a včera večer jsem si zapekla vločky s oříšky, rozinkami a brusinkami, žádný cukr ani med jsem tam nedávala a dávám si je do jogurtu. ;-) hello

Žanet 11
Žanet 11 Poslat vzkaz | 21.5.2018 16:29

Ywett také posílám foto „ronďáků“ z procházky po dendrologické zahradě. Pověsila jsem prádlo a brzo uschne, je krásně a fouká dost vítr. Ten se mi nelíbí. Je docela studený a všechno vysušuje. Nevím jak se obléci, na sluníčku to je do plavek a na větru do svetru :-\ . Také jsme se dívali na svatbu v Anglii a moc se nám líbila. V neděli jsme grilovali a poseděli venku, je to nádhera když už člověk nemusí být stále zavřený doma. Možná jsem psala, že máme 7 truhlíků stále plodících jahůdek - červenají, za dva dny už vnouček ochutná. Truhlíky máme na střeše Dennyho boudy, protože vše očůrává a vyhrabává a tady jsou před ním v bezpečí :-D .

♥Jarka*Alice♥

TO rozvita.ruze: Taky to jde vyřídit na penny.cz a pošlou ji každému domů. Já už ji mám objednanou. :-)

♥Jarka*Alice♥

TO Koliduš: Pletení už se hnulo kupředu, tak snad už to bez dalších chyb dodělám, ono záda budou skoro celá jen hladká, na více dírkového vzorku nemám dost příze, tak už by to mělo být v pohodě. Na koláči ta reveň bude dobrá když má výraznější chuť. Možná se podívám na trhu. :-\

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 21.5.2018 13:44

Přeji pěkné odpoledne. Hned jak to tady dopíšu, vlítnu na štafetky. Ještě jsem je nedělala, tak jsem zvědavá, jestli se povedou dle mých představ. Potom budu dělat ještě sachr dort. Syn má pozítří narozeniny, tak proto to všechno. Chlebíčky a ostatní to už je brnkačka.Sachr jsem si vzala z Prostřena. Je to ten s kefírem a je výborný.Na recepty z Prostřena se většinou ani nepodívám, ale tento recept jsem zkusila a mám ho uložený v oblíbených.
Ali a Květko, díky za pochvalu mého rozkvetlého miláčka.Užívám si jeho krásy co nejvíce. Však nebude to trvat dlouho, odkvete a můžu se těšit zase až za rok.
Myslím, že bílky už mají pokojovou teplotu, tak jdu na to.

Žanet 11
Žanet 11 Poslat vzkaz | 21.5.2018 13:27

Hezké odpoledne. Aličce posílám dávno slíbené pomněnky pro radost - i mě udělali radost, že se nahrály a že můžu psát i když přes dole vyskočené okno - Zobrazit vše … na které jsem klikla. To bude asi podle Tvé rady , viď Slávko ? člověk aby stále něco zkoušel nového. V práci se to na nás valí ještě mnohem víc - prý nám alespoň nezakrní mozek :-@ . Bohatě by mi stačilo to co umím ;-) . U nás skoro nepršelo, jen jeden a půl sudu nateklo. Uvidíme tento týden, zase slibují. Déšť a bouřky chodí různě krajem a někde se úplně vyhýbají. Sázela jsem před dům vděčné afrikány a zem byla sotva 5 cm vlhká. Rýčem jsem to vyryla 15 cm a pořádně prolila. Poctivě kropím ráno i večer, než se pořádně zakoření. Ještě jsem po straně zasadila karafiátky - hvozdík vousatý, mám ho ráda. Ze strany od kanálku jsem nasypala modré granule na ty rezavý slizáky. Mají rádi vlhko a vždy od tud v noci lezou a žerou mi ty afrikány a já soptím a dosazuji. Sypu kolem sůl a loni mi dala kolegyně ty granulky a bylo to dobrý, nebo nebyli slimáci. Teď mi taky psala kamarádka, že když to obsypu oves. vločkama, tak že prý také pojdou, protože je prý neumí trávit. Tak uvidím, zatím jsou tam granule a je klid. Když afr. povyrostou, tak už je klid a nežerou mi je.

DIS
DIS Poslat vzkaz | 21.5.2018 10:05

Dobré pondělní dopoledne.Slunečno větrno 18st.Včera jsem sázela sazeničky květin a rajčata.Ywett keřík je nádherný dcera má dva v předzahrádce a tam se o něj stará pes tak tam spíš živoří.Budou to upravovat a přijde tam plotek tak snad potom bude také pěkný.Po obědě jdu k mamce máme zase nějaké úřední vyřizování.Příjemný den

Kamarádka nemá fotografii.

Krásné pondělní ráno.

Návštěva včera večer odjela. Jeli až později, až za tmy, na dálnicích to pak není tak husté. Po jejich odjezdu jsem nemohla usnout jak jsem byla unavená. Taky mám ráda když máme návštěvu, ale už chci mít před prázdninami chvíli klid. S prázdnin , čím víc se blíží , tím mám větší depku. To je tady ruch od rána do večera. Jedině pak o víkendu mám trochu volno, to přijedou vnoučat rodiče a trochu děcka postaví do pozoru. A já si taky odpočinu od vaření. Vařečku převezmou jejich mámy.

Někdy se nám s manželem podaří, že jim na celý víkend zmizíme a odjedeme si odpočinout do města.

Osvěžila jsem si němčinu, ale už dlouho pozoruji, že si nemohu vzpomenout, jak se řeknou některá slova . Je to bohužel tak. Já si už nepamatuji ani to, jak dlouho už i přemýšlím v češtině. Ale myslím si, že od okamžiku, kdy se mi narodily děti. Ale hodně čtu a poslouchám TV v němčině. Dívali jsme se na přenos královské svatby přes satelit, myslím si, že němečtí komentátoři víc věděli o dění než naši.

Zanedbala jsem za těch pár dnů zahrádku, tak se musím ode dneška začít hýbat. Ještě že nebylo zapotřebí zalévat.

Manžel musí dnes před polednem odjet domů, možná se svezu s ním. Má objednanou kontrolu u lékaře a taky si musí vyřídit pár záležitosti. Tak já bych obešla vnoučata a podívala se co dokoupit do domácnosti. Taky u mně už pračka jede od rána.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 21.5.2018 07:35

TO ♥Jarka*Alice♥: Ali, kosmatice máčím do palačinkového těsta. Trochu voní po květech a trochu jsou projímavé, ale dobré. ;-) Někdo je pro tu vůni nemusí. Děda je má rád z květů, které ještě nejsou pořádně rozvité. Reveňový koláč trochu připomíná letní jablka, jen je ostřejší. Hlavně je to první jarní koláč. Nosil ji synovi spolupracovník, ale šel do důchodu, tak jsem ji dvakrát koupila na farmě. Minulý týden Míra nezapomněl, přivezl mu jí tolik, že mám ještě na jeden koláč v mrazáku. clamp Jak pokračuješ s pletením? Teď už to jde samo. ;-)

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 21.5.2018 07:21

TO helena.07: Ten čas letí jako splašený, není to dlouho co jsi o nich psala a už jsou na vodě. clamp

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 21.5.2018 07:19

Nový týden začíná modrou a slunečnou oblohou. Dnes uvařím čočku a uzené. Nějakou práci si vymyslím, je jí dost, nebude to problém. :-D Hezký, dobře prožitý den . hello :-))

1 2 3 4 .. 593 .. 1186 .. 1778 .. 2370 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění