Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

1 2 3 4 .. 515 .. 1029 .. 1543 .. 2057 Další »

Řadit:
30842
DIS
DIS Poslat vzkaz | 23.10.2017 23:45

Ati vnuci jsou docela v pohodě,ale ta jediná osmiletá vnučka je pěkná provokatérka.Na každé maso říká fuj jen jí jede řízek a párky.Jinak všechny přílohy jí s omáčkou nebo se štávou z masa.A to ještě navádí mladšího brášku,aby maso nejedl.Vnučka je po své mamce ta dlouho maso nechtěla jíst. Naši mladí si od dětí můžou v klidu posedět jen,když jsou tu na Moravě.V místě bydliště je musí brát všude sebou,protože tam nemají hlídání.Bud ráda,že chlapci chutná já se vždy,když je tu mám musím rozčilovat u jídla.Vedra přes 30st.a že jim mám udělat k obědu amolety.Já uvařená a oni snědí každej jen jednu.Tak jsem se tu rozepsala je nás tu čím dál méně nevím,jestli děvčatům nejde internet nebo nemají čas.

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 23.10.2017 20:12

TO DIS: Kvetko, ty dva plaminky mam take daleko, Ondrasek je bliz a mamina si potrebuje obcas od neho odpocinout a jit navstivit zname a to neni pro neho, vsude komentuje jidlo a nekdo by se mohl urazit, to vis puberta v nejvysim stadiu a u nas sni vsechno, neni co by odmitl a pokazde se tesi na sladke po obede, v tom je to jeste maly kluk i kdyz o hlavu vyssi ode mne. :-D

DIS
DIS Poslat vzkaz | 23.10.2017 10:30

Dobré dopoledne.Mlhavo,větrno 9st.Dušičkový čas.Včera nám neděle propršela.K obědu bude pečená krkovička s rýží a salát z čín.zelí.Ati vnoučka máš v místě bydliště aspon si ho užiješ.Mám tu dva vnuky v místě,ale ti už jsou dospělí tak mají jiné zájmy.Vidím je denně,když jdu k nim na zahrádku ,Čtyři vnoučata mám přes 200km.Přeji všem příjemný den

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 23.10.2017 09:52

Dobre dopoledne, jdu Vas pozdravit s novym tydnem, at se Vam dari. Mela jsem tady dceru s rodinou, trochu jsme pookrali s tema plaminky a hodne jsme se nasmali. Jannicek rekl, za az vsechno sni co si vezou tak prijedou zase a Michalek slysel jak rikam Ondraskovi, ze bude chodit kazdou sobotu k nam na obed tak on chce take, dcera mu vysvetlovala, ze Ondra muze jen v sobotu, ze chodi do skoly a ze bydli v Praze, udelal zaver ze babicka si mela koupit byt v Mnichove aby mohl take chodit v sobotu na obed, ze v tydnu take chodi do skoly. Jsou to kouzelni mudrlanti, ale nezvladla bych ty plaminky. hello

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 23.10.2017 08:40

U nás ve Slezku od včerejška prší. Obloha je ocelová a v 7 hodin bylo ještě pološero. Dnes odpoledne jedu se zetěm k soukromnikoví koupit nakrouhané zelí do soudku. Já si ho pak dávám do sedmičkových sklenic, abych nemusela čekat až dcera bude vybírat ze sudu. Mladým ho naložím do vaničky, ale zeť ho pak musí natlačit. Do zelí dávám vinné listy, křen a hodně kopru, nedávám kmín . Ten dám až se pak zelí vaří. Zelí pak chytí koprem tu správnou chuť jakou my máme rádi. Tak se dělalo u nás doma a já ho dělám už od doby co jsem se osamostatnila. Doma, když se zelí nakládalo, tak maminka taky dávala do sudu celé zelové listy k vůli tatínkovi. Pak se z nich dělaly zelné šůlky. Když se to vařilo, smrděla celá kuchyně. Já to neměla ráda, ale tatínkovi to připomínalo domov a vánoce , kdy dostali do mísy každý jednu šulku a pak se na ní zase těšili celý rok. Na Slovensku to je skoro národní jídlo. Tatínek o svém dětství mluvil velice málo, byly to pro něj jen moc smutné vzpomínky. Spíše jsme se o tom co prožil dozvěděli od maminky. Každý z dětí už od malička musel pracovat u bohatších, aby se zajistilo alespoň trochu jídla pro tolik děti. Jeden z jeho bratrů chodil denně uklízet krčmu. Patřila jakož i konzum židovi. Podlaha byla hliněná a on ji musel zaplivanou denně čistit. Za to jednou týdně dostal pro svého tatíka plácačku samohonky. Jejich otec nadělal dětí jako smetí, ale pro něho byla plácačka přednější, než hrnec brambor pro děti. Kupa dětí pro něho byla jen zdrojem živobytí. Taky se upil k smrti. Všechny děti se hned jak mohly rozlétly do světa a jeden o druhém skoro nevěděli. Tak to taky bylo z mým tatínkem. Pak tady na Moravě poznal maminku a nastal pro něho úplně jiný život. Jak on byl pracovitý a vděčný osudu, že ho dostal tam kde se teprve cítil doma.

Před mnoha léty hledala Slovenská televize ještě žijící sourozence nebo jejich potomky. Některý z potomku se jich snažil dohledat. To tehdy ještě nebyl pořad Pošta pro tebe, ale nějaký pořad o setkávaní rozvětvených rodin. Tatínek už myslím nežil, a my jsme o to v tu dobu neměli ani zájem. Ale dcera se pořád chystá zajet do jeho rodiště a hledat . Ale pořád se k tomu neodhodlala. Nemá ještě odvahu.

Miška napsala své vzpomínky a já taky dávám něco k dobru. Nejsou tak hezké a plné domácího jídla , ale jsou taky ze života .

Snad se nám na dušičky vyčasí. To je taky období , kdy se jednou za rok potkávají u hrobu celé rodiny a známí. A když prší, tak každý posvítí, dá kytičku a spěchá domů.

Mějte se hezky .

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 22.10.2017 18:34

Dobrý večer , celý den tu přeprchalo a je nepříjemně.Zase jsme osiřeli. K obědu jsem uvařila kotel kapusty. Mladí přijeli až odpoledne, ale skočili po ní, tak už se nebojím, že zbude. Jinak by to jistil mrazák. ;-) Zítra zase vyrazím do města na magnety. Už je mi to dlouhé, mám tu ještě dýni na zavaření, ale to chce čas.Ten přípravek na nakládání vajec se opravdu jmenuje Vajo.Také se mi stalo, že se mi vejce zkazila, ale bylo to tím, protože jsem je špatně vybrala a prasklo jedno vejce. Od toho zasmrádla všechna.Přeji příjemný zbytek večera.

iwi
iwi Poslat vzkaz | 22.10.2017 14:29

TO rozvita.ruze: Pěkná vzpomínka clamp ten stejnokroj měly prodavačky?

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 22.10.2017 13:10

TO iwi: Iwi, tak se pobav. :-D Tady jsme jako učenky. :-))

Miška
Miška Poslat vzkaz | 22.10.2017 12:59

Babička taky nakládala vajíčka do vodního skla. Jednou ale, co si já pamatuju, tak se jí celá jedna flaška zkazila, ale v čem to tenkrát měla nebo kde to měla, to nevím. A spoustu podobných zážitků a věcí bylo i u nás. Obilí v truhle na hůře v takové komoře, kde se nedostaly myši, svoje uzené, zabijačky, husy /to jsem měla i peřiny do výbavy :-D/, krávy, koza, bravek, králíci, no jak to píšete, k tomu velké pole, zahrada. I peří se k nám chodilo škubat :-D

iwi
iwi Poslat vzkaz | 22.10.2017 12:57

Pěknou neděli, u nás je upršená. Od rána prší, ale dnes už mám záda lepší, už tak nebolí. Dnes byla k obědu rajská omáčka s rýži a hovězím. Myčka už myje a já jdu odpočívat s knížkou. ;-) 8-)

iwi
iwi Poslat vzkaz | 22.10.2017 12:50

TO rozvita.ruze: Ukaž nám ty noviny kde jsi vyfocená :-)

iwi
iwi Poslat vzkaz | 22.10.2017 12:47

TO FOTBAL: babička taky nákládala vajíčka do 5 litrové sklenice a byla to vápenitá voda. Babička tomu říkala vodní sklo.

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 22.10.2017 12:13

Posílám něco pro pobavení v té upršené neděli. :-))

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 22.10.2017 10:42

neděla je u nás upršená. :-(

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 22.10.2017 10:32

A ještě jeden článek. :-))

1 2 3 4 .. 515 .. 1029 .. 1543 .. 2057 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění