Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

1 2 3 4 .. 487 .. 973 .. 1459 .. 1945 Další »

Řadit:
29169
Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 25.6.2017 09:04

Venku ve stínu máme právě teď 20 st . To se to dýchá. Okna a dveře jsou dokořán, pejsek už byl na delší procházce. U mně si na tak malé zahrádce nemůže poběhat a on potřebuje pohyb. Hned jak vyjdeme z branky, tak se začne točit a pak běhá a zase zpět ke mně. To trvá alespoň 1o min . Pak nabere své tempo a už sám jde tam, kde se mu to líbí nejvíce. Já se mu přizpůsobím. Jen někdy musím nabrat já ten správný směr, jinak by mně vedl po hambalách. V kuchyni mi kyne těsto na koláč s třešněmi. Hned ho pak odnesu k dceři ještě teplý. třešně nevypeckuji, děvčata rády venku plivou pecky pánu Bohu do oken .

Oběd už mám nachystaný, jen si vykartáčuji maličké brambůrky. Ty , když jsou úplně mladé, tak si vařím ve slupce . Těch malých mi donesla sousedka půl malého kyblíku. Oni je jinak vaří slepicím a já je mám moc ráda. Předvařené a pak hozené na máslem vymaštěný pekáč a okmínované dám do trouby a k tomu podmáslí to je pochoutka.

Maminka je uvařila a k nim jsme měli v plecháčku každý domácí husí sádlo . Brambory jsme si posolili ždibcem soli a nožíkem dali na brambor trochu sádla. Bohužel, husí sádlo mám málo kdy.

Přeji vám hezkou neděli bez kolapsů z veder.

Barča Poslat vzkaz | 25.6.2017 08:43

TO metlarka: Já taky vyzkouším. Mohou být moc dobré. Mám ráda jednoduché ale dobré recepty. Děkuji.

Helena57
Helena57 Poslat vzkaz | 25.6.2017 08:35

TO metlarka: Hezkou neděli všem. :-) <:-) Děkujeme za recept,také vyzkouším. clamp :-)

llenka
llenka Poslat vzkaz | 25.6.2017 07:00

Dobré nedělní ráno, děvčátka. Tak jsem si přečetla co jste všechno napsaly. My jsme se včera vydali na výlet, rádi jezdíme po našich památkách, pak jsme se stavili na obědě a doma navečer bylo už jen kafíčko. Mám ráda takové dny, kdy si to užíváme a vážím si každé chvilky, kdy si to užívat ještě můžeme. Teplo mě nevadí, sice se už v těhle letech taky vyhýbám pobytu na přímém slunci, hlavně v poledních hodinách, ale horkem netrpím.No a dnes budeme doma na zahradě.Tak si užíjte letní neděle. hello hello hello

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 25.6.2017 06:17

TO metlarka: To může být dobré těsto. Děda tvarohové nechce, protože se mu zdá být tvrdé, tak ho nedělám. Zkoušela jsem to se strouhankou a to mu chutnalo. Jenže když přijde chuť na knedlíky, tak doma není tvaroh. ;-)

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 25.6.2017 06:14

Krásnou neděli všem. Krásnou? Jak pro koho. Ta horka jsou už nesnesitelná. Celý den sedíme doma a to ve starém baráku, kde teplota není tak hrozná. Dědu začínají zlobit žíly. A to letos konečně dodržuje rady a nechodí ven před pátou hodinou. Já po loňské zkušenosti se zánětem žil se horku opravdu vyhýbám. Dobře jsou na tom ti, co mají bazén u domu. clamp Dnes uvařím pečenou krkovici, špenát a br. knedlík. Špenát děda nejí, tak bude mít salát. Ten miluje. ;-)

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 24.6.2017 22:30

TO jana50: Janičko, jablka jsme nemoštovali, ale vozila jsem je do pálenice a nechala udělat pálenku. Já, téměř abstinent, která pálenky vůbec nesnáší jsem si odvážela 24 litrů pálenky a všechnu ji rozdala. :-))

metlarka
metlarka Poslat vzkaz | 24.6.2017 21:02

TO metlarka: 1 vejce ale nemusí být

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 24.6.2017 19:18

TO jana50: Janiiii, to jsou jenom houbarske sny a plany - snad se nekdy vyplni nez opadne listi. ;-)

metlarka
metlarka Poslat vzkaz | 24.6.2017 18:50

Moc dobré vyzkoušené těsto na ovocné knedlíky:
2 vařené studené brambory nastrouhané
kostka tvarohu-ne ve vaničce
asi 250 g hrubé mouky ev.přidat
špetka soli
trochu kypřícího prášku
vypracovat vláčné těsto,menší bez náplně dobré třeba jen s opraženou strouhankou

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 24.6.2017 18:34

TO iwi: ..děkuji..♥♥♥

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 24.6.2017 18:33

TO jana50: Mandaly jsem přestala kreslit, protože jsem se dočetla, že celá esoterika je spolčená s démony a to se mi nelíbí. To mi nahání hrůzu, tak raději kreslím srdíčka a vybarvuji omalovánky pro dospělé. :-\

Barča Poslat vzkaz | 24.6.2017 18:16

Na teploměru mám ještě teď 39 st . Takové dusno jaké je dnes, tak tady ještě nebylo. Nedá se dýchat a strašně mně bolí hlava. Mám všechno zabedněné a už jsem byla 2x pod sprchou a chladím si pod studenou vodou zápěstí. Pejsek s jazykem venku dýchá tak rychle, že mám strach aby ho nekleplo. Tak mu chladím čumák a hlavu hadrem namočeným ve studené vodě. Jsme my to dnes dvojka k pohledání . Mladí byli na přírodním koupališti , ale vydrželi tam něco málo přes 3 hodiny a už jsou doma. Pejska jsem jim nedala, trápil by se tím horkem.

Doufám, že se aspoň později večer ochladí a budu moct spát. Vám přeji hezký večer .

iwi
iwi Poslat vzkaz | 24.6.2017 16:57

TO jana50: Jani díky, dala jsem si je do oblíbených . Ty nebudou tvrdé, protože je tam strouhanka a domácí strounhanky mám fůru. :-D

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 24.6.2017 16:52

TO iwi: ano,hladkou,na videu u mně nešel zvuk,třeba se Ti ho povede spustit,ale je tam napsaný recept :-)

http://dobroty.nova.cz/clanek/epizody/svestkove-knedliky.html

1 2 3 4 .. 487 .. 973 .. 1459 .. 1945 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění