Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
37654
iwi
iwi Poslat vzkaz | 25.9.2018 17:48

Děvčatům přeji pěkný večer, <3 dnes jsem se věnovala kuchyni, k obědu kuře na paprice, pak jsem pekla pudinkové šnečky https://www.toprecepty.cz/recept/38752-sneky-s-pudinkem-od-hrusky/?stranka=1 a nachystala jsem si zeleninu na „zeleninu v soli“. Zítra se dám do třídění oblečení. Uložím letní věci nahoru a proberu podzimní a zimní šatník. Myslím, že už je načase. :-D

iwi
iwi Poslat vzkaz | 25.9.2018 17:37

TO FOTBAL: Taky je u nás zima, ráno byly 4°C ale přes den svítilo sluníčko. Doma ještě netopíme, je tu dost teplo 22°C. Jak začneme topit, pak už topíme v kuse. ;-)

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 25.9.2018 13:50

Zdravím všechny na kafíčku .

Holky , taky je u vás tak zima ? Zbytečná otázka , že . Ráno kolem půl páté , když jsem se vracela z noční bylo pět stupňů a na tuto noc hlásí nulu , br . :-(

K obědu je rychlovka - obalený salám na řízek ;-) , br. kaše a z posledních okurků salát .

Barčo , Myjavu znám , kdysi dávno dost nepěkné město , pak za éry slovenského prezidenta vybudovali krásné nákupní střediska , koupilo se tam hodně věcí , které se na Moravě nedaly sehnat , bylo to pro nás od ruky ale jezdili jsme tam nakupovat , skoro všechna výbava byla koupená tam . Údajně některé budovy obchodů jsou bez nájemce . Snad víš a napíšeš něco bližšího .

Chytrý kotel zatopil a doma je příjemně ,uvidíme jak bude chytrý když dojde roční vyúčtování .

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 25.9.2018 09:54

TO Barča: Spletla jsem se, místo Liduško jsem napsala Jani. Ale to snad nevadí, Stejně víte o co se jedná. Roztržitost se nám už má odpouštět.

Jsem už zapomnětlivá, nesoustředěná, líná a někdy prý tvrdohlavá jako malé dítě. Já se z toho přece nesednu na zadek.

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 25.9.2018 09:03

TO Koliduš: Jani, to víš že si to budu chtít užít. A bez výčitek svědomí co to stálo peněz, a že bych je mohla využit lépe.

Já si své výlety a pobyty hradím sama. Odjakživa mám za to, že bychom kamarádi měli být, ale své útraty si platit sami. Neříkám, že dárky k narozeninám, vánocům nepřijmu, ale na co nemám, to nechci po dceři jen tak bůhzdarma. To samé dělá zeťová maminka. Jen obě máme ten samý problém. Sem tam jdeme s prosíkem za zetěm orodovat za své známé aby je vzal ošetřit. A vždy ze stejnou písničku. Aby to nestálo hodně peněz. Důchod je malý a zubaři jsou drazí. On nás už zná a jak může, tak pomůže. To na něm jako na člověku hodnotím. Jako poděkování mu zase ony donesou něco na zub. Posledně co si pamatuji , tak si pochvaloval meruňkové šatečky které mu do ordinace donesla pacientka.

Je mi i proti mysli, že si nemohu sama zaplatit oběd, když se někdy na něj stavíme. Tak to dělám alespoň tak, že jednou za čas zaplatím za nás všechny já.

A tak z vědomím, že nic nechci zdarma s nimi jezdím na výlety moc ráda.

Teď když nám po novém roce přidají, to se dámy rozšoupneme co.

Hned když to schválili, tak jsem si koupila černý sváteční kabát. Ten starý už má své za sebou a kolem rukávu a knoflíku už byl ošoupaný. Tak ať si nedělám ostudu.

Už taky mám pár dárku k vánocům, ale pro děvčata to ještě vyřeším obálkou. Ta je potěší nejvíc.

Brýle mi jdou opravit, dnes už budou hotovy. Tak zase ušetřím za obruby. To mám sice takové domácí brýle, ty hezčí nosím jen když vycházím ven.

V polovině října čekáme návštěvu našich nově najitých příbuzných ze Slovenska. Moc se s dcerou těšíme, přijede ještě i moje stejně stará sestřenice z Myjavy. Tu ještě neznáme. Když jsme tam s dcerou byly, tak ona byla u vnučky v Bratislavě. Tak ještě se snažím hledat nějaké památky na svého tatínka, moc jich není. Ani hodně fotek s ním nemám. A když, tak jsou to ty malé fotky. Ani nevím, kdo nás to fotil. My doma jsme fotoaparát neměli, pro otce to byla zbytečnost.

Liduško a Aničko vzpomenu si o víkendu na vás když si budu nahřívat ty mé staré kosti. Čím jsou starší, tím víc zlobí. Ty nezrají jako víno.

Hezký den všem.

♥Jarka*Alice♥

Ahoj všem. Dnes u nás bylo ráno 5°C, ale sluníčko vykukuje. K obědu bude houbová omáčka s vejcem, polévka zeleninová. Musím dnes umýt koupelnu, dala jsem si to za úkol. :-) hello

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 25.9.2018 07:10

Dobré úterní ráno přeji. Ještě fouká vítr, ale je celkem snesitelný. Možná pojedeme na poštu a nakoupit. Potom si dojdu pro švestky, pokud ještě nějaké budou. Vařila jsem povidla bez míchání a docela mě ta úprava oslovila, tak bych si ještě jednu dávku uvařila. Kdysi jsem je vařila, ale smaltovaný hrnec není asi to pravé na vaření. Tentokrát jsem si s těžkým srdcem vzala na radu ten nejlepší, nerezový, a dobře jsem udělala. clamp Umyla jsem ho jen hadrem. Včera jsem návštěvu absolvovala dobře, dokonce jsem ještě šla do Normy, která je celkem daleko od zastávky.Sice jsem domů dorazila orvaná jak borůvka, ale spokojená. clamp Jani, to my na tom byli lépe, viděli jsme začátek a konec. :-D Hlavně, že jste neměli větší škodu, plot se opraví. :-\ Baruš, pěkně si užij výlet. clamp

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 24.9.2018 15:24

Příjemné pondělní odpoledne,zdraví vás také Max ;-), :-* Počasí se tu střídá jako v dubnu :-) .Teď,co píši,svítí sluníčko,před chvílí přestalo pršet a tak je to už dnes pokolikáté.Před hodinou jsem sbírala spadlé ořechy,a co jich bylo a ještě jsou na stromě,a jen jsem je dosbírala,dalo se do hustého deště.Včerejší vítr u nás zanechal následky :-\ ,tím silným větrem spadl smrk přes silnici a nám poškodil tři pole s drátěným pletivem.Ještě,že nepoškodil sloupky :-\ .To pletivo je dva roky staré,syn už oznámil škodu na městském úřadě a ten zajistí opravu. Elektřinu nám tu vypnuli asi v devět hodin večer,že jsem se nedodívala ani na Dámu a krále :-! .Ale v jednu hodinu v noci ,to jsem už svítila,elektrikáři byli tentokrát moc šikovní clamp clamp clamp .
Aničko,je to výhoda,když si mužký dovede práci doma udělat za řemeslníka sám clamp .Mám doma taky takové řemeslníky clamp ;-) .

♥Jarka*Alice♥

Ahoj všem. V noci pršelo, ráno pak jen 9°C, teď slunečno a 15°C a pofukuje, ale už ne tolik co v noci. Zítra bude hříbková omáčka a přemýšlím, že k ní uvařím vajíčka na tvrdo, myslím, že se to hodí. Knedlu jsem koupila. Myrtu jsem už dala z balkonu do pokoje, ale kaktusy a citrusy tam muž ještě má. Mějte klidný zbytek dne.♥

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 24.9.2018 13:24

Děvčata , zdravím při pondělí .

Venku podzim , v noci foukal silný nárazový vítr , v dálce se blýskalo , v našem okolí škody nejsou vidět nebo ještě o nich nevím , nám vítr vyrazil sklo z okna , které máme ve štítu domu na hůře . Manžel má o práci postaráno , bude dělat sklenáře , umí mnoho věcí opravit sám . clamp

K obědu dojídáme vařené uzené s cibulovou omáčkou .

Barčo , přeji pěkný pobyt , počasí má být lepší jak tento víkend .

Slávko , nudou netrpíš a to je dobře , užij si návštěvu .

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 24.9.2018 13:07

Tak vás všechny ještě jednou zdravím. Ráno jsem rozepsala příspěvek a napsala jsem toho řádně, ale pak jsem musela odejít na delší dobu a když jsem to vše dopsala , dala i obrázek, tak se to neodeslalo. Tak vás už jenom pozdravím a jak tu někdo píše, že se sešlo více věcí, tak to já mám skoro pořád a nuda u nás nebývá (jak se zpívá v jedné písničce ;-) . Dnes jsem myslela, že budu konečně lenošit, venku je mokro tak to nejde a doma prádlo počká, tak se nahlásila návštěva, tak musím uklízet a připravovat něco k jídlu.Tak tedy pa pa všem a snad se mi někdy podaří posedět déle. Pac a pusu bez rámusu hello flower

iwi
iwi Poslat vzkaz | 24.9.2018 12:42

U nás se taky v noci prohnaly dvě bouřky :-$ Ráno nešla elektřina, už je to ale v pořádku opravené. Dopoledne jsem byla u dcery sbírat ořechy, všechno bylo na zemi.

iwi
iwi Poslat vzkaz | 24.9.2018 12:36

TO Barča: Užij si pobyt v Beskydech <3

llenka
llenka Poslat vzkaz | 24.9.2018 10:50

Posílám pěkné pozdravení pro všechny tady na kafíčku. Venku je chladno a chvílemi se prožene přeháňka a zase prosvítá sluníčko. Dnes vařím dýňovou polevku, bramrorový knedlík, zelí a uzené je od včera. Já mám teď trochu náročnější období na čas. Sešlo se víc akcí , no řeknu vám, slovo nuda neznám. Mějte se krásně hello hello hello hello

DIS
DIS Poslat vzkaz | 24.9.2018 10:21

Dobré pondělní dopoledne.Celou noc fučel silný vítr,ale ráno se trochu zmírnil a pršelo celou noc.Co se dělo v okolí zatím nevím jestli jsou nějaké škody.Vařeno máme od včera tak se jdu podívat po nějaké práci co jsem pořád odkládala.Pěkný den

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění