Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
32278
Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 15.1.2018 15:06

Alice, vše nejlepší k svátku.

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 15.1.2018 15:04

Pro
ALIČKU: Dnes se Tvůj svátek slaví,
tak Ti přeji hodně zdraví,
taky štěstí,spokojenost, flower .
A vítej v klubu důchodkyň ;-)

MarjánkaM
MarjánkaM Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:59

Aničko dnes jela spolupracovnice na důchodový. Prý nově platí,že i u předčasného důchodu si může přivydělat do 10tis. za měsíc. tak zítra budeme na dílně chytřejší. Pokud to bude pravdivé,tak tu chce zkončit o 3 roky dřív neb má plné zuby neustálého nachlazení ze zimy a průvanu. Dnes tu fouká hodně ledový vítr i venkovní okna máme omrzlá. :(

MarjánkaM
MarjánkaM Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:52

Aličce Vše nejlepšííí flower flower

azanah
azanah Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:43

TO FOTBAL13.2.2017 08:35 | odpovídal(a): Ondrová Elena Pro poživatele tzv. předčasných starobních důchodů v období do dosažení důchodového věku platí, že jim výplata jejich důchodu nenáleží po dobu jakékoli výdělečné činnosti zakládající účast na důchodovém pojištění, byť by byla sjednána na dobu jakkoliv krátkou a byly v ní dosahovány relativně nízké pracovní příjmy. Poté, co poživatel předčasného starobního důchodu dosáhne důchodového věku, tak již pro něj tato omezení neplatí. Ve vašem případě, je tedy nutné mít příjem, že kterého se neodvádí důchodové pojistné. Jednou z možností je práce na dohodu o provedení práce, ze které se neodvádí pojistné do příjmu 10000 Kč měsíčně u jednoho zaměstnavatele. Druhou možností je dohoda o pracovní činnosti, ale zde se neodvádí pojistné pouze do příjmu 2499 Kč měsíčně. Pokud byste si chtěl přivydělávat jako OSVČ, tak se pojistné neodvádí do tzv. rozhodné částky (daňového základu), která je pro rok 2017 stanovena ve výši 67755 Kč. Po dovršení důchodového věku (řádného důchodu) pro vás již žádná omezení neplatí.:

Dana51
Dana51 Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:43

TO FOTBAL: Aničko, já si myslím ,že jo. Moje sestřenice má starobní důchod a pracuje dál ve stejném zaměstnání již několik let.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:31

TO FOTBAL: Aničko nevím jistě,ale pokud to je starobní důchod, není problém. Při předčasném odchodu do důchodu, to možné není. Tak to aspoň bylo. Už se mě to netýká, tak to nesleduji. ;-)

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:27

Reklamace novin vyřízena. Konečně jsem se dovolala a hlavně domluvila. Vydavatelství má uvedené špatné číslo domu. :-X Ty PC! 30 let nám noviny chodily bez problému a najednou je špatné číslo. Tak jsem je musela OBJEDNAT znovu! To mi hlava nebere. :-\ Pravda je, že je někdo dostává místo nás a je v pohodě. Vždy když se stalo, že nám hodili do schránky cizí noviny, tak jsme je druhý den pověsili na schránku s tím, že nám nepatří. Zatím nevím, kdo je dostává. Jako na správné vsi, jsou čísla přeházená. ;-) Dodávat nám je začnou až ve čtvrtek a já si myslela, že v dnešní době, v době PC jde všechno udělat hned. :-D Nabídli mi, že nám noviny zpětně pošlou. :-X No nevím, číst staré noviny?? Vrátí nám peníze. :-! Hned jsem se objednala k holičce a stal se zázrak. Jdu hned ve čtvrtek po injekci. To jsem ani nečekala. clamp Baru píše o slepicích. Včera jsme zase přišli o další. Mladých už máme jen sedm. :'( Přijít o prase před zabijačkou, to je smůla. Nedivím se, že paní ani nemluví. Takhle nám někdo otrávil kachny. Týden před tím, co jsme je chtěli zabít. Odnesly to i slepice.

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 15.1.2018 13:11

Děvčata , chtěla jsem se zeptat z jiného soudku : Je možné pobírat důchod a dál pracovat ve stejné firmě a na stejné pozici ? Dnes jsem dozvěděla nějakou zprávu a nevím zda je to pravda nebo blaf , díky za odpověď .

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 15.1.2018 11:05

Zeťovi nosí domácí vajíčka paní. Kupujeme je v létě v zimě za 3 kč. Nejsou moc velké , ale žloutky žluté jako pampeliška. Když mi ale chybí, tak tady mám jednu paní, která vajíčka prodává. Nosí je i na trh do Opavy.

Tak jsem před chvíli vzala pejska, kartóny a šla pro čerstvé vajíčka. Tam je velký smutek, uhynulo jim včera těsně před zabíjačkou větší prase. Chtěli příští týden zabíjet. Chovají ho tak dlouho a prase místo do mrazáku, tak jde do kafilerky.

Tak s ní dnes nebyla řeč a vajíčka nemám. Poslední jsem dala do buchtiček. Zeť musí zavolat paní, aby mu donesla vajíčka, nebo se u ní staví.

Ke mně taky v poslední době lítá do krmítek málo ptáčku. Doplňuji slunečnici jen tak ob den. Dříve i 2x denně. V poslední době se tady začalo objevovat čím dál tím víc hrdliček a divokých holubu. Stahuji se tady z města. Holubi se ve městě přemnožili a dělají pořádnou škodu. Tak je krmit nemíním a odháním je. Můj pejsek je nemůže ani cítit.

Jdu si chystat oběd a pak se chvíli natáhnu. Jen ve verandě na válendu, mám tam radiátor , tak je teploučko . A ještě si přehodím přes sebe deku .

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 15.1.2018 10:13

Vsechno nejlepsi k svatku pro ALICI. flower flower flower

Dana51
Dana51 Poslat vzkaz | 15.1.2018 10:02

TO Slavka2: Slávi, vždyť taky babča Verči to obrečela. Když byla v cílové rovince ,tak se prý o ní pokoušel infarkt. Já jsem jí říkala ,že by mohla taky bulit ,když bude olympiáda. Musíme ,ale držet pěsti. měj se hezky. :-) :-)

*Alice♥
*Alice♥ Poslat vzkaz | 15.1.2018 09:43

Děkuji všem za milá přáníčka.♥ ;-)

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 15.1.2018 09:07

Alice k Tvému svátku přeji pevné zdraví, hodně štěstí a osobní pohody a dlouhou dobu užívání starobního důchodu. Slavíš ještě potom jednou na Jaroslavu? :-D flower flower flower

Miška
Miška Poslat vzkaz | 15.1.2018 09:03

TO FOTBAL: Jo jo, ještě teď máme -6, před hodinou bylo -7 a to bydlíme u Ostravy, ale na dědině u lesa :-)

A do krmítka nestačím sypat, jsou pořád při chuti :-D

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění