Diskuse: antikoncepce

Řadit:
3571
Kamarádka nemá fotografii.
mina Poslat vzkaz | 4.9.2007 12:54

Ahojky..užívam HA Logest a už asi pl roku,vždycky když si vezmu poslední prášek z platíčka,tak mě začínaj bolet nohy a v krku,většinou mam i teplotu a takhle se to opakuje každý měsíc.Nejdřív jsem chodila k obvodní doktorce,ta mi udělala výtěr z krku ale nikdy nic nenašla a musela jsme se vyléčit vitaminama..tak jsem s tim tedy šla za gynekoložkou a ta se mi svym způsobem vysmála že o bolesti krku z antikoncepce ještě neslyšela a takže mi vlastně taky neporadila.Nemáte s tím někdo nějaké podbné zkušenosti?díky::usmev::

Nikka Poslat vzkaz | 4.9.2007 05:34

tak moc díky, no uvidím jak se to dostaví, zatím jsem bez HA 14 dní, ale prášky v balení jsou všechny stejné, takže asi žádné výhody oproti případnému vysazení trojfázové HA mít nebudu....::ne-ne::..no jo co se dá dělat::ou-nou::Na ty výsledky jsem se ptala z důvodu, že minule mi je nesdělila vůbec a teď jsem si konečně našla co všecko prohlídka obnáší z toho lékařského hlediska, jak se jaké vyšetření jmenuje ap.-no jo, zdraví si musíme hlídat, máme jen jedno. Spíš si teda myslím, že pokud je výsledek dobrý nebo jak je hodnocen body nebo jinou formou, tak se prostě gynekoložka (tedy vlastně sestřička v ordinaci) neozve. Zřejmě je to tam tak zavedené. Naskočila mi zase otázka, zda ví můj mobil?? Od úplně první prohlídky uběhlo pár let, tak se mi to nevybavuje.....bohužel....a moc díky za odepsání::ano-ano::

Kloa Poslat vzkaz | 3.9.2007 17:52

Kdy se menstruace vrátí je hodně individuální. Některé ženě naskočí s malým zpožděním, některé jako předtím než HA začala užívat, některé naskočí až pomocí vyvolávací injekce a některé se trápí déle. Mi např. po vysazení HA přišla menstruace tak jak měla, plus mínus pár dní, takže žádná změna oproti době než jsem HA začala užívat. Taky asi záleží na druhu užívané HA, nejlépe fyziologický cyklus ženy napodobuje trojfázová HA, takže po ní by měly být menší problémy s návratem menstruace. A to jsem ji takhle vysadila asi po třech letech, ne-li déle.
S výsledky cytologie to má každá ordinace jinak, jinde si musíš zavolat, jinde ti zavolají pokud je něco zlého, atd., to by ti měla gynekoložka říct jakým způsobem si výsledek zjistíš. Dlouho jsem v tomhle taky tápala jak se to mám dozvědět, ale gynekoložka mi řekla, že si mám za 3 týdny zavolat, výsledky ještě nebyly jak jsem volala, tak mi sestřička řekla, že až příjdou a bylo by něco špatného, tak se mi sami ozvou, ale trnula jsem, tak jsem tam pak raději ještě za pár týdnu zavolala a vše bylo v pořádku. Takže není nic jednoduššího než si tam zavolat nebo se při návštěvě gynekoložky zeptat. Rozhodně ti to musí říct a musí říct pravdu!

Nikka Poslat vzkaz | 3.9.2007 17:26

Ahoj dva roky jsem užívala HA Regulon, nyní jsem vysadila, nevíte někdo za jak dlouho se dostaví po vysazení HA menstruace??Někde jsem četla, že je to v řádu měsíců...::placici::to je fakt hrůza!!Ještě se zaobírám otázkou, zda je gynekoložka povinná mi sdělovat výsledky z cytologie ap., protože známím je oznámí lékař sám od sebe,např.pokud si jsou pro recept, ale já mám pocit jako bych je musela zjišťovat, je to tak normální??Nebo je normální pokud mi je neřekne vůbec??myslím, že opravdu ne, díky za odpověď

Kloa Poslat vzkaz | 3.9.2007 15:38

Tak jsem se dívala a u Rovamycinu není o HA nic napsáno, tak by to mělo být v pořádku. Optat se můžeš jestě své praktické lékařky, lékárníka nebo gynekologa. Tak budeš mít absolutní jistotu. Jinak antibiotika by se měl vždy dobrat až do konce!

Suninka Poslat vzkaz | 3.9.2007 15:28

Byla to antibiotika Rovamycine a v příbalovém letáku určitě nebylo napsáno, že by snižovaly účinnost HA. Brala jsem je jen dva dny, i když bych měla nějaký týden. A po nich následovala menstruace...

Kloa Poslat vzkaz | 2.9.2007 19:36

Obecně se má za to, že antibiotika snižují účinnost HA. Co jsi měla za antibiotika, o kterých si myslíš, že nejsou tak silná? To by právě v příbalovém letáku těch antibiotik mělo být napsáno zda snižuje účinnost HA. Příště se neboj zeptat lékaře. A tos je brala fakt jen dva dny?  
Ono ale nic není stoprocentní, jde taky o snížení účinnosti, ne o neúčinnost. Záleží to na více jevech, ale pokud to bylo ke konci cyklu, tak je zase menší nebezpečí.

Suninka Poslat vzkaz | 2.9.2007 17:39

tak teď jsem to počítala a antibiotika jsem brala dva dny. Dva dny po dobrání jsem dostala menstruaci, takže bych měla být vlastěn klidná, ne?

Suninka Poslat vzkaz | 2.9.2007 16:44

No, on je problém ten, že jsem měla antibiotika, která nebyla tak silná a lékař mi neřekl, že by měli něco ovlivňovat. V příbalovém letáku antikoncepce jejich název napsán také nebyl( i když nějaké názvy tam jsou), tudíž jsem spoléhala na to, že nesnížili účinnost ::placici::Takže teď mám teda docela strach....

Kloa Poslat vzkaz | 2.9.2007 15:22

Antibiotika snižují účinnost HA, raději bych na nic nespoléhala, nestojí to za to. Jsou i druhy, které HA neovlivňují, ale to by ti měl říct nejlépe lékař. Nejlepší je se v tu chvíli chránit i jinak (např. kondom) a to i celý týden po dobrání antibiotik! Nebudeš si pak muset říkat co když a nebudeš mít brouka v hlavě. Pro jednou se to dá přežít ::ano-ano:: Penicilínové antibiotika snižují účinnost HA 100 %

Suninka Poslat vzkaz | 2.9.2007 12:35

Mohou antikoncepci ovlivňovat silná antibiotika (500 mg v pilulce)?V letáčku u antikoncepce jsem nenašla název antibiotik, které užívám, takže by snad snižovat neměli, ale co myslíte?Navíc antibiotika  beru až hodinu po vstřebání antikoncepce

Kloa Poslat vzkaz | 31.8.2007 16:24

Vůbec nemáš zač. Pokud ti to nějak pomohlo, tak jsem jen ráda ::ano-ano:: A lepší je se zeptat než udělat nějakou hloupost, za to nic nedáš ::souhlas::

Werunka90 Poslat vzkaz | 31.8.2007 15:05

moc ti za děkuju za odpověď moc mi pomohla moc ti děkuju seš moc hodná ::ano-ano::

Kloa Poslat vzkaz | 31.8.2007 14:10

Werunko, pokud ti současná HA vyhovuje, tak není důvod ji měnit za jiné pilulky. Ono se taky může stát, že ti ty další nemusí sednout. Ale pokud je ty sama chceš změnit např. kvůli množství hormonů, tak to můžeš zkusit, třeba s nimi budeš spokojená. Nevím jaké složení hormonů má minerva, ale jeanine obsahuje velmi nízkou dávku estrogenu (20 - 30 ug ethinylestradiolu). Ale je dost drahá, kolem 700 nebo 800 Kč.

Werunka90 Poslat vzkaz | 31.8.2007 12:19

achojky chtěla bych se zeptat estli můžu používat minervu víc jak 6 měsíců lékař mi řek že bych to měla vystřídat na nějakou jeanine tak co mám dělat?mám si vyzvědnout recept na minervu a nebo si zajít za lékařem?bojím se aby se mi potom něco nestalo...moc děkuju za vaší odpověd ::souhlas::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění