Diskuse: antikoncepce

Řadit:
3706
Kamarádka nemá fotografii.
pulec Poslat vzkaz | 13.12.2008 22:59

Vzhledem k tomu, že nejsem chemik, tak mi složky HA nic moc neřikají. Je pravda, že změnou zaměstnání si taky prošla ale ta byla určitě k lepšímu, než horšímu. Ke změně HA jsem ji spíše popostrčil já. Trochu si na Cilest stěžovala, ale mě taky trochu zaráželo, že bere HA, která stojí 300 kč. Přitom mé předchozí partnerky braly HA která se pohybovala od 500 a více. Dá se kvalita HA posoudit i z této stránky?

Kloa Poslat vzkaz | 13.12.2008 22:40

Když si přečteš příbalový leták Yasminelle, tak se dozvíš řadu nežádoucích účinků. Problém, který popisuješ je možný, jako spousta dalších, a je označen jako méně častý (tj. vyskytují se u více než 1 z 1000, ale u méně než 1 ze 100 žen). Což říká o tom, že to bylo u žen pozorované, ale v malém měřítku. Když se podíváš na složení Cilestu a Yasminelle, tak zjistíš, že složením jsou rozdílné - Cilest (norgestimatum 0,250 mg, ethinylestradiolum 0,035 mg), Yasminelle (ethinylestradiolum 0,020 mg a drospirenonum 3 mg). Takže ta možnost vlivu HA tady je. Jinak je asi třeba si položit taky otázku jestli se se změnou HA nezměnilo taky něco jiného - zaměstnání, nějaká starost, rodina, cokoli co mohlo mít výraznější vliv na psychiku. Taky jestli ji pořád přitahuješ nebo došlo k ochladnutí vztahu, tedy zda by po jiném skočila ::usmev:: 
Je třeba to brát komplexněji a popř. zkusit změnu HA. Cilest ji nevyhovoval?
Toto je můj názor a má rada ::usmev::

pulec Poslat vzkaz | 13.12.2008 20:13

Zdravím vás milé slečny a paní, chtěl bych se vás zeptat na jednu věc, se kterou si poslední dobou nějak lámu hlavu. Moje žena přešla asi před půlrokem z HA Cillest na Yasminelle a mám takový pocit že od té doby má o hodně menší chu't na sex. Tak jsem se vás chtěl jen zeptat jestli to s tím může souviset a jestli nemáte někdo podobnou zkušenost, případně radu. Děkuji moc za odpověď.

Kloa Poslat vzkaz | 5.12.2008 12:00

Je to jako s každou HA, spolehlivost by měly poskytovat všechny stejnou, stejně tak výskyt nežádoucích účinků, jednou je to léčivo, tak se k tomu musí i takto přistupovat. Ale taky každá žena je jiná a každá bude různou HA snášet různě, co jedné nevyhovuje, druhé může absolutně vyhovovat, tohle musí žena vypozorovat sama, s tím ti ani lékař neporadí ::usmev::    

Spejlatko Poslat vzkaz | 5.12.2008 09:42

Mám od doktora  předepsanou tuto antikoncepci? Máte s ní někdo zkušenosti? Její spolehlivost, nežádoucí účinky-zvracení, průjem aj. ?::kocka::

Roxy Poslat vzkaz | 20.11.2008 20:32

děkuji, no a gynekoložky jsem se ptala, ale ta mi toho moc neřekla, takže jsem to dřív moc nepochopila a teď se mi to vrátilo::ou-nou::

Dedeckova Poslat vzkaz | 20.11.2008 17:34

Při správném použití jsi chráněná i v 7denní pauze. Příště doporučuji přečíst příbalový leták nebo se zeptat gynekologa, a nejlépe předem ::ano-ano::

Roxy Poslat vzkaz | 20.11.2008 17:28

Ahoj, chtěla bych se zeptat, včera jsem si vzala poslední prášek a začala mi 7 denní pauza, dnes jsme s přítelem byli spolu a bohužel i se vším. Chtěla bych se zeptat, zda hrozí že otěhotním? Mám se bát, či v té 7denní pauze je i nějaká ochrana? Prosím poraďtě a napiště, děkuji.

dinusa Poslat vzkaz | 19.11.2008 21:12

Ahoj holky.Máte tady prosím vás někdo zkušenosti s tělískem?Gynekoložka mi doporučila tělísko ted nevím jak se jmenuje , ale je to nějaká novinka a stojí 5500,-kč.Mám tři děti a už opravdu jiné dítě nechci.

nandu Poslat vzkaz | 17.11.2008 23:35

dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsem chráněná před otěhotněním i během sedmidenní pauzy, když jsem třetí týden užívání brala tablety nepravidelně(každý den s 1-4 hodinovým spožděním) mám antikoncepci minerva a brala sem 2 platíčka bez přestávky...předem dík za odpověd

effelein Poslat vzkaz | 11.11.2008 19:13

jsem obchodnice, tak mě nepřekvapila podivně znějící nabídka mé gyndařky. je to byznys. a jaký. budiž. nejsem nijak nemocná, ovšem anamnéza rodiny nefandí hormonální reorganizaci mého cyklu. a já nefandím ji. ségra pracovala na koronárce, kde přijali dívku s problémy krevního oběhu. důvod problému? antikoncepce. důsledek: smrt. vtip číslo 2: moje spolužačka z gymplu. dneska studuje medinu. po měsíci a půl pojídání antik. se ocitla na jipce. katetr ji zavedli od podkolenní jamky do panve, páč ji museli roztáhnout cévu, kterou ji poškodily tyto úžasné pilulky. dostala doživotní zákaz antikoncepce. v případě, že by to ještě někdy chtěla zkusit, bude brát warfarin /lék na ředění krve/ do konce života. hm...tak když odstraníme tu roušku reklamy a výhod. cigarety bych doporučila víc, než globulku, která je schopna mé tělo tak pomást, že nejsem schopna v období otěhotnět.

slunko Poslat vzkaz | 8.11.2008 13:44

Jestli myslíš takové kapsle, které se zavedou do pochvy, kde se rozpust, tak s nimi zkušenost mám. Chtěla jsem něco nehormonálního, ale pouhý Pharmatex prý neochrání, musí se kombinovat s kondomem nebo něčím dalším. Jinak nepřijemný není, jen je asi třeba vynechat orál,, poživatelný Pharmatex asi není :(..  Jinak mi přišel celkem zbytečný když by vlastně stačil kondom, bez kterého Pharmatex asi není 100% účinný.

kazbek Poslat vzkaz | 7.11.2008 20:23

Ahoj všichni,
ráda bych se zeptala jestli někdo z vás nemá zkušenosti s antikoncepčním přípravkem pharmatex globule. Chtěla bych ho s manželem vyzkoušet a nevím, jestli třeba nepůsobí nějakým nepříjemným způsobem.
Díky za odpovědi Martina::ano-ano::::usmev::

luca23 Poslat vzkaz | 25.10.2008 13:00

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám skoro ročního chlapečka a v lednu mám termín jelikož jsem znovu těhotná užívala jsem antikoncepci pro kojící maminky ale někdy sem zapoměla tak bych si chtěla koupit danu . jestli ji někdo máte tak mi prosím napište jaká je lepší a jaká je asi cena moc děkuju je mi 22let.hezký den lůca

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění