Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
38859
Kamarádka nemá fotografii.
moncici Poslat vzkaz | 17.12.2018 19:25

tak nam vcera celej den padal snih a diky tomu se oteplllo na 20 pod nulou. V sobotu jedeme zpatky do Whitehorsu 550 kilaku a ani jednomu se nam nechce, prijeli jsme odtud v patek, ale nic nenadelame, slib je slib, Zpatky pojedeme asi ve ctvrtek rano pokud pocasi dovoli. Dneska upecu nejake ketonicke cukrovi a budu se venovat vanocnim kartam. Jo a manzelovi jsem slibila upect chleba a taky si rekl, ze chce na dnesek sunku. Rikala jsem ze ji nesnime.....je to asi 4 kila, tak rekl ze ji dame zmrazit. No tak jo. U nas rpzhodne budou vanoce na snehu. Teda nepamatuju ze by kdy nebyly:). :-D :-D

moncici Poslat vzkaz | 17.12.2018 19:10

TO rozvita.ruze:

mam obavy, ze toho starsiho obalu se uz nezbavime zadna.. T o je hollt zivot. Je to ale zle kdyz je clovek pak na vsechno sam. Nekdy si rikam,, ze kdyby se s amnzelem neco stalo, vratim se do Ceska. Ale.....pak si vzpomenu na domovy duchodcu a nez se tam clovek vubec dostane a reknu si zlatej Dawson a domov duchodcu tady!!!!Preju co nemene bolesti a neboj se operace!

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 17.12.2018 17:48

TO Barča: Baru, chci jen napsat k tomu „tvému blbému zvyku“, že setíráš sprcháč po každém sprchování. Já mám koupelnu bezbariérovou a bez zástěn u sprcháče. V koupelně nemám vanu, jen umyvadlo a v rohu sprchu. Také po každém sprchování ještě neoblečená, setírám dlaždičky i podlahu do sucha. Mám ale na to extra mop, na nic jiného ho nepoužívám. :-)) Myšlenka s pádem v koupelně mě už také několikrát přepadla. Já zase si říkala „hlavně abych nenechala téct vodu“. Stalo se o dvě patra výš před třemi lety, že soused si napustil vanu a dostal infarkt. Zemřel, ale vodu měl zavřenou. Našli ho ještě ten den, kdy se na něj nemohl dozvonit saniťák, který ho měl vézt na vyšetření. :-(

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 17.12.2018 17:34

Moncici, píšeš, že až mě dají do pořádku, budu jako nová. :-D To jo, ale ve starém obalu. Barunko, ortoped mi tu biologickou léčbu nabídl z důvodu, že pak už jedině mě čeká endoprotéza, když to nepomůže. Jak mám obrázky z operace, mám otřepenou čéšku a v kloubu chrupavku prodřenou proti sobě, zřejmě jak se mi tam dostal ten ulomený meniskus. Bude mě to stát pár peněz, ale už nechci trpět bolestí. :-)) Práci doma nijak neřeším, co zvládnu, to udělám, a co nezvládnu, tak už ani před dětmi nechci moc říkat. Mají své práce dost a nechci obtěžovat. Stačí, že mi nosí jídlo a nákupy. :-))

Barča Poslat vzkaz | 17.12.2018 17:18

Tak, cukroví je slepeno, naplněno, ozdobeno. Dnes už neřeším to, aby rohlíček byl stejně velký, aby perlička byla přesně uprostřed, prostě jsem přestala lpět na malichernostech. Hlavně že chutnají. Dcera si už odvezla 7 kg cukroví a to ještě peče i ona. Po novém roce ji ještě dávám své přebytky. Taky jsem letos naplnila trochu větší krabičky na rozdání. Zítra nastane den D , přijde sousedka a budeme makronkovat. Pořád mně přemnlouvá, abych do nich dala trochu barviva. Ale nejsme v Americe abych jedla červené nebo jedovatě zelené koblihy. Proč to musí mít tak barevné nevím.

Růži, to se teda divím, biologická léčba je hrozně drahá a oni ji nedávají jen tak lec komu. Tak to jsi to koleno musela mít opravdu v hodně špatném stavu.

A co si děláš starosti z toho, že nic neděláš? Máš už dávno své odpracováno. Nemoci nás naučí nedělat si s takových malichernosti jako je prach na televizi nebo smítko na zemi vůbec nic. Protože když vás něco trápí, tak vás ani uklizený byt netěší. Mám jeden blbý zvyk. Po každém ranním i večerním sprchování ještě nahá ve sprše vezmu stěrku, setřu nacákanou vodu s kachlí od shora až dolů pak i se skel od sprcháče. Nakonec mám v kbelíčku octovou vodu s hadrem a ještě vše setřu do sucha. Vždycky si u toho říkám, kdybych tady náhodou kiksla, tak ať je sprcháč suchý. No nejsem já praštěná ? Do té doby než by mně našli tak by sprcháč stejně vyschl a koho by asi zajímal? Vím to, ale přesto to dělám.

A takových blbosti mám víc a dcera nad tím jen kroutí hlavou. Taky jeden ze zlozvyku je, že musím vytírát do sucha po každém puštění vody dřez. Dělám tak zbytečnou práci, ale už se asi nezměním. Je to jako u blbých. Prostě mám to zažité.

Tady lítají PPL jedna za druhou. My tady tak malá vesnička a co za kšeft májí jak internetové obchody tak doprava.

Marcipko tak co, už se blížíš do finiše z balením ? Já když doma malují, tak mám ty velké krabice od banánu a tam vše balím. Popíšu je abych věděla kde jsem co dala a dávám tam už i umyté sklo a nádobí. Hezky to zabalím do letáku a mám po vymalování vše čisté a hotové.

Krabice pak nevyhazuji, ale mám je uskladněné na půdičce.

Mějte hezký večer a dobrou noc.

Miška
Miška Poslat vzkaz | 17.12.2018 16:41

Holky, americké cukroví? To je co? To jsou cookies?

Byla sjem dopoledne u holiče, pak se pocourat po městě a došla sjem domů před polednem. Doma dopoledne netopíme, jen trošičku, až odpoledne až dojdou domů ostatní. Zima mi venku nebyla, ale nemohla jsem se zahřát, teprve před chvíli už mi začlo být příjemně a to mám jít o půl šesté zase ven. Máme poslední jógu v tomto roce. Naštěstí je to do Sokolovny 20 minut pěšky, tak to musím vydržet :-D :-D A to je venku kolem nuly, nedej bože -40°C, že Ali :-D :-D

moncici Poslat vzkaz | 17.12.2018 16:27

TO rozvita.ruze: Ja tomu letos taky moc nedam. Zlenivela jse,. Ale.....maly MaxmilIan zatim nesmi cukr....mamincino rozhodnuti ktere neresim....ja jsem na diete, Misha je na diete, Alisom je na diete,. Olin nerad sladke, Anezka nesmi lepek....takze k cemu pect.Tak si s tim nedelej zadne problemy, dozenes , az te spravej a budes jako nova!!!

iwi
iwi Poslat vzkaz | 17.12.2018 15:49

Opět pěkné čtení, to mě vždy potěší. :-) ;-) clamp Dnes jsem vařila rizoto ze zbytků kuřete. Taky jsem upekla dvě štoly, jednu sníme a jedni zabalím do folie a nechám na svátky. Ještě jsem upekla medovníkový plát a ve středu budu dělat kuličky. Mějte pěkné odpoledne. :-*

DIS
DIS Poslat vzkaz | 17.12.2018 15:25

Přeji pěkné odpoledne na kafíčku

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 17.12.2018 14:01

Všem hezký den tady. Všechny jste pilné, pracujete o 106, jen já přesedám od PC k telce a naopak. Koleno se malinko lepší, ale jak mi tam dře kost o kost, tak ho nemohu pořádně ohýbat. Vyčetla jsem, že to ani nemám dělat. Na 15. ledna jsem objednaná na biologickou léčbu ve třech dávkách po týdnu. Tak snad pak to bude lepší. Objednala jsem si dnes rotoped, už jsem nebyla venku víc jak dva měsíce. Rehábku mám také na polovinu ledna. Budu pomaloučku rozcvičovat jak mi bolest dovolí. Dcera za mne včera vytřela společné prostory sklepa, a když to dodělala, tak mi řekla, že ji bolí v krku a ani nešla na kafe. Tak jsem zvědavá, jak na tom je. Doma má plno práce a teď ještě k tomu angína. Říkala jsem ji, že to měla nechat na jindy, když ji nebylo dobře. Tak snad se z toho brzy dostane. Posílám vám obrázek k pobavení. :-))

♥Jarka*Alice♥

Děvčata mějte všechny klidné odpoledne. U nás je šedivo a pošmourno, teplota kolem 0. Jinak sníh u nás není žádný a Hostýnské vrchy jsou v mracích, tak nevidím jestli tam je aspoň trochu. máme jenom tenký led na rybnících.hello

alidka
alidka Poslat vzkaz | 17.12.2018 12:40

Všem vám přeji příjemné odpoledne.tady bylo ráno -2°ale zima sice není,jen je dost šedivo a šero.Jak tu píšete o tom stáří,mám 3 roky do sedmdesátky,ale taky už mi nejde všechno jako dřív.Než se k něčemu dokopu,něco udělám,pak mne bolí rameno a celá ruka,tak odpočívám.A tak si tu práci dělím a dělám jak mi to jde,všechno pomalu a postupně,takže vlastně po troškách uklízím průběžně.Včera jsem pekla amrokánky,no rozlily se mi po plechu v jednu placku.Tak jsem to pracně tvarovala a dneska jak jsou vychlazené,to vypadá celkem dobře.Tak je poleji čokoládou a dá se to ;-) už i to pečení odbývám,spíš jsem to různě zdobila a i víc krému,dneska jen většinou suché a jen polevu,máme oba cholesterol,jíme prášky,tak chci aby jsme se nepřecpávali :-\ jinak jak píše Alenka,já bych vůbec nikde takto žít neuměla a ani nechtěla.Jsme ráda že se domluvím tady a zvládnu si vyřídit všechno česky :-) tak si užijte pohodový den hello

♥Jarka*Alice♥

TO Ywett: Já to cukroví dělám, je dobré. kdo má rád může přidat i rozinky nebo kandované ovoce. Po upečení nechám vychládnout a teprve pak nakrájím na obdélníčky nebo trojúhelníčky nebo jaké tvary kdo chce. Tak ať se daří.♥

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 17.12.2018 11:27

Přeji pěkný, u nás zatažený den. Konečně se dnes dám do toho amerického cukroví.Tak jsem zvědavá, jaké bude.Jinak muž obstarává nákupy a já funguji doma, jak je třeba a jak mi moje noha dovolí.
Baruška tady psala o své mamince a její sousedce. I já jsem jako mladá měla podobnou sousedku. Bydleli jsme tehdy na vesnici v nové čtyřbytovce..Sotva jsem došla ze školy domů, ještě jsem si pořádně ani nesundala kabát a už mi sousedka zvonila u dveří.Došlo to tak daleko, že manžel na čas vypnul zvonek a na její ťukání jsem jako neslyšela.Časem jí zřejmě došlo, našla si jinou oběť a náš zvonek zase fungoval jako dřív.
Tak a jdu na to cukroví,a,vy mějte pohodový den.

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 17.12.2018 10:24

TO Koliduš: Liduško , je to přesně jak píšeš o stáří i o těch autech .Život jde rychle a málokdo si uvědomí , že taky zestárne . Už jsem taky stará , i když mám ještě necelé dva roky do penze . Když vidím a slyším názory a reakce mladých lidí (nejen v práci , tam je člověk někdy už těm mladým na překážku ), tak si vždy v duchu říkám toto heslo : JÁ UŽ JSEM MLADÁ BYLA A VÍM JAKÉ TO BYLO ALE VY JSTE STAŘÍ JEŠTĚ NEBYLI A NEVÍTO CO VÁS ČEKÁ .

Pěkný den .

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění