Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
38859
FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 17.12.2018 10:17

Dobrý den všem na kafíčku .

Venku máme tak nějak smutno .Sníh je vidět jen v dálce pod lesem . Stačí když napadne na Štědrý den ale nevím nevím.

Dnes mám v plánu spojit linecké marmeládou a perníčky povidly .Oběd máme od včera -farářské řízky a brambory.

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 17.12.2018 09:25

TO Ywett: Zdravím Ywett, krásné povídání o pejskách. Náš Beník umí udělat takový krásný pohled když jím, že neodoláme aby kousek nedostal. Zatím si nic nevzal z míst, odkud nesmí. Příště napíši o Britovi, ted již musím jet na nákup. Krásný den flower ;-)

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 17.12.2018 09:21

TO moncici: Alenko jsi silná žena, neumím si představit takto žít. Žiji na jednom místě již padesát let a zatím si nedokáži představit, že na „stará kolena“ budu muset toto místo opustit, protože bez auta se tady u nás neobejdu a když nebudu mít na to, abych sedla za volant tak nevím. Jde i o topení a práce kolem baráku. No zatím to jde tak uvidíme co bude dále. Moc držím palce, aby se Ti dařilo a dávej na sebe pozor a opatruj se. Zase někdy napiš. Hezké dny. Pa pa hello ;-)

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 17.12.2018 09:18

TO Koliduš: Liduško krásné a klidné pondělí. Včera jsme měli také návštěvu, bylo to milé odpoledne. Píšete tady jak mladým překážíme a jsme pomalé. Já právě teď jsem nemehlo sama pro sebe. Dávala jsem si kapičky na lžičku a místo do pusy, tak jsem je rozbryndala po sobě :-D . Už začínáme být pomalé, neohrabané ale stále soběstačné a to je hlavní. Starám se o mamku, mě zase dost pomáhají zatím kluci, ale neumím si představit co bude dál, až nebudeme moci. Zatím se to moc neřeší a nechávám to osudu. Nějak je a nějak bude. Měj se hezky a krásnou schůzku s kamarádkou. Pa pa flower flower

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 17.12.2018 09:11

TO Barča: Zdravím a jak čtu tvůj příspěvek a ne jenom tenhle, dávám Ti za pravdu, neuměla bych žít v cizině tak jako Alenka. S hrůzou jsem četla příspěvek, který napsala Alenka o infarktu. Stačilo, že ho muž prodělal u nás a pomoc byla rychlá. Také znám dnešní východu mladých. Já sice mám kluky oba svobodné, tak s nevěstami zkušenosti žádné, ale vidím ženu od synovce, nic nestíhá, synovec musí hodně doma pomáhat. Kdyby mohl kojit, tak snad bude dělat i to, ale přesně je to jejich volba. Dále to stálé lamentování na to či ono nemám ráda, na všech mladí (ne všichni) něco vidí a pořád se někam pospíchá. Já mám ráda lidi klidné a ráda si popovídám. Myslím si, že občas udělám radost jenom tím když někam vejdu pozdravím usměju se a zamračené obličeje jsou jasnější. Když byli kluci malí byli jsme na Pražském hradě a jak jsme šli po nádvoří tak zdravili skoro každého koho jsme potkali. Stalo se, že šli proti nám nějací důstojníci a kluci na ně dobrý den. Důstojníci se zastavili, zasalutovali a velice pěkně pozdravili „nazdar kluci“. Bylo to myslím na obě strany pěkné. Měj se hezky flower flower

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 17.12.2018 08:58

Dobré ráno všem na kafíčku. Máme - 2 stupně pod nulou a bylo trochu pocukrováno. Škoda, že na svátky se to má zase pokazit a oteplit se. Venku nám svítí na třech stromech světýlka a je to taková idylka. Včera odpoledne jsme měli návštěvu a tak bylo mooooc příjemné odpoledne. Odjížděli už za tmy a právě ty rozsvícené stromky se jim moc líbily. Jinak dnes mám již za sebou procházku s pejskem. Hned o ránu mi pokazili náladu toulaví psi. Je tady rodina, která má tři takové vesnické pejsky, ale dnes a denně jsou venku. Jezevčík je zlý a musí si člověk dávat pozor, aby vás nechytil za nohu. Já mám psa na vodítku a nepustím ho celou cestu, protože právě nevím kdy by mohl vzít do zaječích. Cestou je moc podnětů, které by ho mohly zlákat. Chodí tu hodně zvěře a on je napůl jezevčík a tak stopování má v krvi. Mám vyprané dvě pračky, tak je jdu pověsit a pak pojedeme utrácet. Chci do Lidlu, ještě musím nakoupit pití (vodu, colu), mamka chce nějaké balení pivka pro kluky. Na čtvrtek mám objednané maso a hlavně kolena a plecko na ovar (ovar vaříme vždy mezi svátky, je to již taková tradice, kdy se scházíme se sestrou a celou její rodinou u nás). Dám maso do mrazáku, protože mezi svátky stejně čerstvá kolena nejsou, jsou také z mrazáku a takto vím jak je tam mám dlouho. Přeji ať se při práci vše daří a jste v pohodě a zdravé. Pa všem flower hello

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 17.12.2018 08:53

TO moncici: To se nedivím že jsi ještě chytla i zápal plic. I u nás si už musíš nosit do nemocnice své léky. Jinak jsou na tebe nepříjemní .

Tak u vás se při takových podmínkách v zimě ani nelze divit, že se člověk spíš než pomoci dočká té báby s kosou.

Jak děvčata píšou , děláte to jediné správné co se dá dělat a nestrkáte se do spolužití syna. On si vybral, jemu to prozatím nevadí a Bůh ví jak bude spokojený dál. Až přijde další dítě a přijdou větší starosti a povinnosti. Ta zamilovanost v každém vztahu časem pomine, z očí spadnou růžové brýle a pak uvidí černobíle. Ale už tady budou děti, syn je vychováván po našem a děti ho budou ve vztahu držet dál.

Je to jak píšeš, Za těch 40 let co žiješ v Kanadě jsi ji pojala jako svůj nový domov. Vychovali jste tam děti, oba mate vztah od mládí k trampingu a k přírodě , tak se není čemu divit. Ale schází vám kamarádi s Čech a Moravy. My máme jinou letoru než lidé kteří žijí tam. U některých z nás se ještě nevytratilo to, že v nouzi se má kamarádům pomáhat. Třeba jen radou, nebo vyslechnout toho druhého. Nemusí to být jen o penězích. Kamarád je třeba ani nemá, ale má velké české srdce.

Alenko, měj se i s rodinou moc hezky.

Barča Poslat vzkaz | 17.12.2018 08:19

TO Koliduš: Je to tak Lidko, před časem jsem si taky nepřipouštěla, že jednou stáří potká i mně. A jak ty roky raketovou rychlosti utekly. U nás na vesnici děti dospělé ještě zdraví, ale omladina už ne. Raději dělají, že tě nevidí. Ne že bych o jejich pozdrav stála, ale jen konstatuji fakta. Ale zase nechci házet všechnu omladinu do jednoho pytle. Horší to je s takovými třicátníky a o něco výš, jak ti se k nám chovají. Těm jdeme na nervy pořádně. Jsme pomalejší, než se v obchodě rozkoukáme tak nám to trvá, s vozíkem se neumíme slalomově pohybovat a už tím překážíme těm rychlejším.

Však to taky jednou poznají na vlastní kůží.

Lidko, Ať se ti všechny vánoční přípravy zadaří.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 17.12.2018 07:22

TO Barča: Baruš, pěkně jsi popsala tvůj zážitek. Občas mě také někdo vytočí, naposled to bylo když jsem omylem zavadila košíkem o prudkého elegána, tak mi vyčetl, že kvůli pár rohlíkům si musím brát vozík. Musela jsem se smát i s prodavačkou. Tašku s nákupem už neviděl. :-D Asi nakoupit nechodí.Baví mě také to, když čtu jak všude překážíme, samý semafor, podchodem nechodíme, jen ty v těch autech zdržujeme. To si tak pomyslím, co asi jednou bude takového človíčka možná čekat. Vidím kolem sebe, mladí sto metrů nepopojdou, autobus je pro ně sprosté slovo a hle...přijde věk, s ním různá zdravotní omezení, auto se musí odstavit a pokorně jezdí autobusem, když to zvládnou. Zrovna když by auto nejvíc potřebovali, tak už jezdit nemohou.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 17.12.2018 07:05

TO moncici: Alenko, je div, že jsi vše v pohodě zvládla. Život u vás není snadný a jste pořádně zoceleni. Co se týká mladých, souhlasím s tebou, ať si život žijí podle svého. Vždyť i po letech našeho soužití je u nás stejně občas zamračeno. :-D

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 17.12.2018 06:57

Dobré pondělní ráno. Teplota se drží kolem nuly, jen kdyby to chtělo vydržet až do Vánoc. ;-) Včera podle představy neděle neproběhla. Návštěva předvánoční Uličky se nekonala. Švagr jel na nákup, tak zajeli na kus řeči. Syn mě potom zavezl do Normy nakoupit. Dozdobení cukroví se odkládá na zítra. :-[ Dnes mám domluvenou návštěvu trhů s kamarádkou. To by bylo, aby aspoň předvánoční punč nebyl. :-D

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 16.12.2018 21:39

TO moncici: Tak tedy Alenko, z toho co píšeš o svém infarktu , z toho jsem mírně řečeno v šoku. O to větší na sebe dávej pozor, ať potřebuješ lékařskou pomoc hlavně v zimě co nejméně.
Pokud jde o tu tvou snachu, děláte to podle mne správně, že se jim do života nepletete. Pokud synovi vše vyhovuje, je to asi v pořádku.
Na druhou stranu by bylo fajn, kdybys mohla přečkat zimu u nich.

moncici Poslat vzkaz | 16.12.2018 18:58

TO Barča: Barco dost jsi mne pobavila.popisu ti jak jsem mela infarkt. Bylo to na prvni svatek vanocni. Kennedy mne odvezl na stredisko, tam zjistili ze je to infarkt tak volali medivak z Whitehorsu, Jenze bylo velice spatne pocasi a medivak nemohl v Dawsonu pristat. Ale ze muze pristat v Mayu, coz je od nas 200 km. Takze sanitka. Jenze sanirka nemuze jet z jednoho okresu do druheho. Na osetrovne mne svlekli, dostala jsem takovou kosilku motylka a kdy mne pak nekde na silnici v busi prendavali z jedne sanitky do druhe, byla mi silena zima.Pozadala jsme o trochu vody na tamejsi osetrovne kde jsem cekala na letadlo. Prinesli mi sklenici vody s ledem. Konecne jsem se dostala do nemocnice ve Whitehorsu, Nemela jsem sebou prasky na kterych zalezi muj zivot. Ale to sestricka nechtela pochopit. Mate infqakr to je dulezitejsi......konecne se kennedymu podarilo tam vyburcovat nejakeho doktora, ktery pochopil a prasky mi napsal. Ve Whitehorsu se mnou nedelali uz nic a dalsi den jsem byla opet medivakovana do Vancouveru. A tam mi sestrucjy rekly: „Vite ze mate taky zapal plic?“

moncici Poslat vzkaz | 16.12.2018 18:41

TO Miška:

Polarka

moncici Poslat vzkaz | 16.12.2018 18:39

TO Barča: Barco, styska. Mam tam strasne moc dobrejch kamaradek i kamaradu. Po tech se mi styska. A to jsou vsechno kamaradi s velkym K. Kdyz jsem jednou prijela na Vsetinsko a delali jsme v saloonu u Willyho „setkani s Myvalou“ prijelo tam asi 80 lidi!. Posledne jsme sli na slezinu u nas v Lisni a kdyz jsme vesli do dveri vsichni zacali tleskat.. To jsou proste momenty naprosto uzasne na to, ze jsem pryc od uz ctyricet let...... Po zemi ani tak ne. Yukon je krasnej. Jen ted mame tak malo svetla. Ale od vanoc to uz bude zase lepsi..... :-D

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění