Endometrioza - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

endometrioza

Diskuze

Endometrioza a částečný důchod.
Uivatel_5457552
| 13. 8. 2020 20:57
Zdravím všechny. Chtěla jsem vás poprosit o radu zda nemáte někdo zkušenosti s částečným invalidním důchodem. Endometriózu mám 2 roky jsem po operaci přišla jsem o slepé střevo a kousek tlustého střeva a levý vaječník mi z 80% nefunguje. Momentálně jsem v lázních a už pár lidí mi doporučili abych si zkusila zažádat o částečný invalidní důchod. Jelikož mám jak fyzicky tak i psychicky hodně náročnou práci.
Předem děkuji za každou radu.
Visanne
nika.opplo...
| 14. 1. 2020 12:43
Beru Visanne 2 měsíce a pro mě je to dost otřesné. Přibírám na váze, špiním skoro pořád a teď už mě při špinění bolí i ledviny, nevím proč. Mám jít na kontrolu jsem zvědavá. Rozhodla jsem se pro nějaké bylinkové čaje a přírodní kapky co by mohly pomoct a s Visanne skoncovat. Prý dost pomáhá i akupunktura a dost známých mi potvrdilo že jim to pomohlo. Tak uvidíme když tak se ozvu jak to vypadá dál. Každopádně pokud vám to dělá potíže netrpte přes rady doktorů, vnímejte své tělo a zkuste jiné varianty.
anonym
| 12. 5. 2019 00:22
Ahoj,
v listopadu jsem byla na laparoskopii - cysty a endometrióza, od té doby beru Visanne, přibrala jsem asi 5 kg v oblasti prsou a břicha. Mám strašné výkyvy nálad - návaly vzteku, plačtivost bez důvodu, depky. Jak dlouho jste to braly a zlepší se to někdy? Doktorka mi doporučuje pořád jen trpělivost, ale kde ji brát? Díky za všechny zkušenosti.
anonym
| 10. 12. 2018 19:49
Zdravím všechny...
Máte někdo zkušenosti s endometriózou tlustého střeva? Mě teď byla diagnostikovana a budu brát cca půl roku až rok prášky Visanne. Zajímá mě,komu pomohly a tak celkově celý chod léčby.
Díky
anonym
| 4. 1. 2019 12:18
Visane jsem brala rok. Strasne jsem po nich pribirala, natikala a padaly mi vlasy, bolely me prsa tak moc, ze jsem ho musels vysadit. A po roce vysszeni de mi andio... vratila :(
anonym
| 22. 2. 2019 13:32
TO Maty: Ahoj ,brala jsem 9mesicu,pak musela vysadit,měla jsem šílené deprese, úzkosti,boleli mě prsa,nebylo mi po nich vůbec dobře.. Ale kamarádce sedli perfektně,asi jak komu...
anonym
| 19. 4. 2019 11:47
TO Ivi: Ahojky muzu se zeptat za jak dlouho ti odezněli vedlejší učinky? Ja jsem brala visanne, ale musela jsem je vysadit, ptz jsem mela uplne to same co ty ..neberu je asik 14dni
anonym
| 25. 3. 2018 15:39
Ahojky, stěžovala jsem si u gynekoložky na menstruaci, kdy jsem měla neskutečný bolesti. Jen jsem se dozvěděla, že patřím do skupiny žen, která má bolestivější menstruaci. Po půl roce jsem skončila na operaci břicha, kdy mi odstranily začátek tlustého střeva, slepé střevo a skoro 50 cm tenkého střeva. Tyto části byly slepené a prolezlé endometriozou. Bohužel mám v břiše ještě další ložiska. Doktorka mi napsala Vissane, ale po 14 dnech jsem dostala tak příšerný bolesti, že bolestivá menstruace je procházka růžovou zahradou. Teď jsem začala od pondělí brát antikoncepci Mistra, pač jsem dostala menstruaci, což už je 6 dní, ale ty bolesti jsem neskutečný, už nevím co si vzít, kroutím se jak žížala, je to ještě horší než před operací v prosinci. Nezabíra Novalgin, Algifen, Ibalgin Rapid, ani Aulin. Budu ráda za jakoukoliv informaci.
anonym
| 26. 6. 2018 20:40
TO Turtle:
Ahoj, chtěla bych se tě zeptat jestli jsi po operaci musela držet dietu a jak dlouho ? Operace střev mě bohužel nemine, budou mi muset kus vzít, mám z toho obavy. Budu ráda za informace.
anonym
| 24. 3. 2018 12:22
Ahoj, právě mám po laparoskopii, kde mi bylo sděleno, že za dělohou našli kapsicku z tekutinou jako vyhojení endometriózy. Ještě netuším co mě bude čekat dalšího.. léčba atd. Je mi 23 let a zatím nemám děti. Doufám, že se jich však jednou dočkám. Od ledna jsem chodila na gynekologii. Původně jsem se léčila zkse zánětem, ale ani po antibiotikách bolesti neustávali. Dostávala jsem i různé čípky na mykózy, protože jsem trpěla i výtokem. Při běžném vyšetření nic nikdo nenašel ani na vnitřním ultrazvuku. Teprve až při té laparoskopii našli tuto kapsicku. Takže se uvidí, jestli to bude už fajn či ne. Všem ostatním držím palce..
anonym
| 25. 5. 2018 07:48
TO Zuza: mám úplně stejné obtíže a operovat mě odmítli, prý je to zbytečné, prej si mam koupit bylinkový čaj na nervy, že je to z psychiky, protože na sonu nic není. Můžu se zeptat, kde Tě operovali. V bolestech už jsem přes půl roku
anonym
| 18. 8. 2017 15:02
máte někdo zkušenost s centrem pro léčbu endometriozy v novém jičíně? mudr. Pavel Bartoš
anonym
| 13. 6. 2017 21:35
Dobry den.Co pouzivate na bolest? Algifen uz zabira jen v prekrocene denni davce .Dostala jsem na predpis INDOMETACIN 100 BERLIN-CHEMIE . citim se malatna a toci se mi hlava ,prace neschopna Jinak ze by zabral vice mi neprijde.poradte? Jak to resite v praci?
anonym
| 18. 8. 2017 14:44
mam diagnostikovanou endometriozu už 11 let. na operaci nechci, ale asi ji neujdu. na bolest mi docela zabírá nospa a popř. k tomu valetol. ten je ale hodně silný. ta nospa pomáhá na křeče. kromě dutiny břišní ji mám i ve střevě.
anonym
| 15. 1. 2018 01:06
TO Anonym: Ahoj. Já už Má endiometrozu 10 let. Samé hormony a těhotenství nikde. Od března 2017 jsem na něco narazila - jde o Enzymy... Od června jsem neměla bolesti při MS a v srpnu jsem otěhotněla
anonym
| 6. 3. 2018 07:12
TO Anonym:

Mám taky endo a už jsem byla 3 x na operaci a pořád se vrací, teď ji mám i ve střevě a hrozí operace. Nemáte e-mail, že by jsme to prodiskutovali ?
anonym
| 15. 1. 2018 01:07
TO Bara:

Ahoj. Já už také tak dlouho. Samé hormony a těhotenství nikde. Od března 2017 jsem na něco narazila - jde o Enzymy... Od června jsem neměla bolesti při MS a v srpnu jsem otěhotněla
anonym
| 25. 9. 2016 00:57
Holky bolesti mam od 18let moje bolesti znamenaji ze chci umrit muj mesic znamena krvaceni i kdyz mesicky nemam boledti na kazdem kousku tela prodelala jsem 2krat laparoskopii 7 krat kyrektas mozna to slovo pisu spatne po debate v mosdtecke nemocnici po prvni lap. mi rekl doktor ze mam boledti jak jsem tlusta byls jsem mela jsem 130 kg zhubla jsem na pulku ale bolesdti stale a reklas bych horsi trva to uz 10let mam vseho dost musela jdsem si najit noveho doktora ten mi rekl ze to bude beh na dlouhou trat v zastecke nemocnici mi rekl moc uzasny lekar u druhe lasp. ze to co js tam mam zakrvaceny organy ze to nikdy jeste nevidel diky bolestem nemam ani praci
anonym
| 14. 9. 2015 09:51
Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s lékem Vissane?
Četla jsem že se po něm hodně tloustne, tak by mě to zajímalo.

Děkuji moc
simsamsim
| 11. 3. 2015 11:59
Ahoj, loni v říjnu mi při laparo prokázali 2.stupeň endo... :/ od února zobu Visanne, mám v plánu to brát tak rok a pak se snažit otěhotnět, snad se zadaří a nebude problém s přirozeným početím... četla jsem, že se má po vysazení pár měsíců počkat aby se ustálil cyklus - doktoři mi říkají klidně se snažit hned, ale přijde mi to moc uspěchané... jen se bojím, aby se mi ta endo nevrátila brzo :/ nemáte s tím zkušenosti?
anonym
| 18. 9. 2015 08:56
TO simsamsim@seznam.cz:
Ahoj všem, já byla na dvou operacích a je to čím dál horší - funguje to totiž opačně, aspoň u mě. S každou operací se mi ložiska zhoršují a světšují už po dvou měsících od operace. Mám snad všechny typy endometriozy co jsou a stejně nikomu nedoporučuju operaci jen proto, že se dozví, že neni hypochondr. Rovnou otěhotnět, nebo hormony do doby, než otěhotnět budete chtít. Operaci nikdy! No ale nebudu odbočovat. Po operaci jsem brala Visanne, aby se mi to jakože nevracelo, haha.. A pak jsem měla jít domu a hned otěhotnět. Haha, to byl ten nejhorší nápad, co můj doktor měl. Jen on mohl vědět, jak na tom jsem a že mám jít rovnou na IVF a ne se snažit otěhotnět. Samozřejmě asi za 4 měsíce jsem na tom byla ještě asi třikrát hůř, než před operací. Kdyby se tenkrát rovnou udělalo IVF, byla by velká šance a mohlo by mě to částečně vyléčit. Takže to jen zpráva pro Simsamsim. Dnes už se totiž bojím, že přijdu o střeva, močový měchýř a stejně operace odmítám. Momentálně čekám na první IVF, kde mi bylo taky vysvětleno, že pokoušet se sama byla totální kravina.. Endometrioza co mám já, se vyléčit asi nedá a nebudu tady vyprávět jak strašný bolesti mám, ale co by zajímalo mě je, jestli jste v částečně invalidním důchodu? Myslim vás, co to máte taky tak strašný, že během menzes přemýšlíte nad záchrankou a mimo menzes, jste rádi, že se bolesti dají aspoň nějak vydržet.
anonym
| 18. 2. 2015 18:52
Ahoj všem. Ráda bych znovu otevřela toto téma. Doufám, že alespoň někdo odpoví. Nejsem si úplně jistá, kam na lpsk jít. Rozhoduji se mezi Apolinářem a Homolkou. Budu ráda za všechny zkušenosti. Díky
anonym
| 22. 7. 2015 21:01
TO Lucka: Za sebe muzu doporucit gyncentrum hlobetin dr.Muller
anonym
| 2. 1. 2016 18:49
Tak Zamecek a gyncentrum a uz vubec ale vubec ne dr Mullera pokud se mu da rikat dr.Po 3 operaci kterou jsem u nej podstoupila mi zdelil ze mi odebral levy vajecnik.Po 14 dnech u nej na kontrole jsem si stezovala na bolesti leveho vajecniku.Bylo mi receno ze to mam vsugerovany,ze me tam nema co bolet.Na to jsem sla na prohlidku ke sve gynekolozce a ta mo zpodivem rekla ze tam mam vetsi cast vajecniku a to mi potvrdila i dr o 14 dni pozdeji kdyz jsem sla na ivf.Takze pan Muller at jde do ***e.
anonym
| 4. 5. 2017 11:23
Na homolku nechod t mi napisali ze zadna endometriozs a sem ve znojme dr Chvatal a mam ju nalavo adenomyozu v deloze a na crevach plus daky zvlastny utvar asi tak teda. Za mě praha uz ne. Krupčíková. Kto chce email klidně napiste na smejko47@gmail.com
anonym
| 21. 8. 2014 16:47
Mile ženy a dívky,právě ležím v nemocnici a čekám na zítřejší laparoskopii pro endometriozu a křeč.žíly.vrátila se mi ta mrcha po5letech,ale hlavu vzhůru.třeba už bude dobre
anonym
| 21. 8. 2014 08:45
Dobrý den, před rokem jsem opakovaně podstoupila operaci endometriozy 4 stupně.Mám zasažena střeva,močový měchýř,ledviny,...stím spojené velké bolesti a problémy s prací.Chtěla jsem se optat, vzhledem k mému stupni postížení, jestli mám dle zákona nárok na nějaký stupeň invalidity,je to nekonečný boj.Děkuji za odpověď Věnka
anonym
| 30. 7. 2014 13:04
Milé dámy,

jak to tady čtu tak je mi to opravdu velice líto.... Tak se chci podělit i o své zkušenosti... po ročním běhání po doktorech s obrovskýma bolestma břicha jsem vždy odcházela s diagnózou nic jí není, pošleme jí jinam... Bohužel bolesti nikdy neustali a shodou okolností jsem se po roce a čtvrt dostala přes svou známou ke špičkovému lékaři a ten mi hned diagnostikoval Endometriózu se slovy - do týdne musíte na sál... Vyndali mi tenkrát v roce 2012 spousty ložisek a jelikož jsem ještě hodně mladá nasadili hormonální léčbu... Bohužel, ale po tom co jsem medikaci pravidelně užívala jsem začala krvácet a začalo to znovu hodně bolet... Šla jsem tedy do té nemocnice kde operaci prováděli a zde mi řekli, že jsem naprosto v pořádku. To mne velice rozhodilo tak jsem se se objednala jinam, kde mi řekli, že se to 100% vrátilo a znovu jsem v roce 2013 skončila na operačním sále... Díky bohu tuto nemocnici si nemohu vynachválit.... Opět nasazena hormonální léčba, jiné antikoncepce a od té doby klid...Žádné bolesti, žádné krvácení a nic....
Věřím, že Vás potká stejný osud a že Vám i Vaše potíže a bolesti zmizí...:) Držím palečky...:)
anonym
| 7. 8. 2014 14:55
TO Simona: Ahojky, muzu vedet, kde te uspesne operovali? Diky Evka
Re:
Uivatel_5555488
| 21. 11. 2021 15:20
Ahoj, prosím která léčba - antikoncepce ti zabrala abys nekrvácela???? Moc předem děkuji za odpověď

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
16. 4. 2024 19:53
11775
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video