Hysterektomie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Hysterektomie

Diskuze

Ahoj Violo
san
| 2. 12. 2007 10:55
tak gratuluji Já jdu do Motola 10. na kontrolu po 6 ti týdnech, ale hlavně, že výsledky z histop. byly dobré. V práci je to v pohodě, už mi nevadí ani sedět v jednom kuse. Tak se měj
Ahojky San
violik
| 2. 12. 2007 09:50
Já se tak raduji, protože s tou váhou bojuji od puberty a ať jím co jím nejde to dolů, a mám ještě 10 kg nadváhy tak budu pokračovat. Jinak ti přeji klidnou práci ať si můžeš dělat dle svého tempa a vluješ do toho postupně. Jdu příští týden na 6nedělku a 11.12. na urogyn tak snad mi řeknou, že jsem OK.
Tak ti přeji ať seš štíhlá stále
Pro Violu
san
| 1. 12. 2007 21:07
Ahoj Violo, jsem ráda, že je Ti fajn, tak snad to zlé už je pryč.. S tím hubnutím Ti malinko závidím Mně už to teď nejde, ale vzhledewm k tomu, že mi všichni říkají, jak jsem hubená, tak to něřeším, jsem ráda, že výsledky z histopatologie byly v pořádku.. Jinak s Tebou souhlasím.... už jen ten pocit, že tu operaci mám úspěšně za sebou a nemusím na ni myslet, mě nabíjí pozitivně
Ahoj Hani
violik
| 1. 12. 2007 17:53
Připojuji se k San s vaječníky. Mám za sebou 5 týdnů po operace, již jsem od čtvrtka v práci objela pár zmámých a nejen, že se výborně cítím psychicky i fyzicky ale hlavně mě to říkají ti co mě delší dobu neviděli, že jsem se vyoperovala do krásy místo abych byla strhaná. A to jsem byla na klasické břichem a ještě mi dělali k té HYE i plastiku močáku. Zhubla jsem 8 kg, držím dietku abych ještě něco schodila a hurá mezi lidi. Držím palce
pro San
Hana
| 1. 12. 2007 15:17
Děkuji Ti San,jsem moc ráda za Radu Tvojí i Rax. Moc si toho vážím. Mějte se holky moc hezky a ahoj.
Pro Hanku
san
| 1. 12. 2007 12:47
Ahoj Hanko, připojuji se k příspěvku Rax, napsala bych Ti to samé.. Ještě k těm vaječníkům, jak mi řekla doktorka, tak když Ti odstraní dělohu a ponechají vaječníky, tak kdyby se na vaj. později něco objevilo, tak se to daleko hůře diagnostikuje a potom i operuje. Drž se, mysli na to, že jsou daleko horší nemoci a operace, prostě mysli pozitivně a bude to dobré. Přeji hodně štěstí..
Pro Rax
Hana
| 1. 12. 2007 10:02
Děkuji Ti Rax ta psychika je hrozná,úplně správně jsi to odhadla. Děkuju za informaci o operaci. Taky to nemám jisté jestli to bude řezem nebo laparoskopicky. Uvidí se až se tam podívají prý tak 50:50. Tak zatím ahoj a a přeji Ti moc moc zdravíčka a ještě jednou děkuji, že se se mnou zdržuješ. Hanka
Pro Hanku - o operaci
Rax
| 1. 12. 2007 08:23
Hani, z Tvých příspěvků jsem pochopila, že máš velký strach se samotné operace a máš za to, že odstranění dělohy i vaječníků je náročnější. Tak tomu je právě naopak a jsem si téměř jistá, že se nemýlím. Odstraní se všechno najednou, kdežto když chceš ponechat vaječníky, tak je to pro operatéra větší piplačka - musí vést řez jinak a pak vaječníky znovu "zavěšovat".Na nějakých stránkách s heslem "hysterektomie" byla operace trochu blíže popsaná. Jinak se fakt neboj, kdybych neměla vpichy, ani bych nevěděla, že mě operovali. Laparoskopie je pohoda, normální operace jsou něco jiného. Tak ještě jednou hodně štěstí !!!
Pro San a Rax
Hana
| 30. 11. 2007 21:33
Děkuji Vám moc za podporu a milá slovíčka. Hanka
Pro Hanku
san
| 30. 11. 2007 20:38
Ahoj Hanko, tak už to budeš mít brzy za sebou. Budu na Tebe myslet. Hlavně se snaž udržet v pohodě, ta psychika dělá opravdu hodně. Mysli na to, že spousta žen už tu samou operaci má úspěšně a bez komplikací za sebou, tak proč bys nemohla patřit mezi ně.. Já vím, s tím rozhodováním to určitě nebylo jednoduché.. Toho jsem byla ušetřena.. brala jsem to jako hotovou věc, že mi vezmou vše a doufala, že to tělo zvládne. Jsem měsíc po operaci, už týden chodím do práce a jsem v pohodě, občas mi trochu břicho zabolí, občas mám návaly, ale jinak to jde. Takže.. neboj se, to zvládneš a dobře to dopadne.. Budu držet palce .. a potom napiš, jak je..
Pro Hanku
Rax
| 30. 11. 2007 20:38
To tepající srdíčko na konci Tvého smutného psaní působí hrozně depresivně, aspoň na mě. Naopak moc mile na mě působí Ti k sobě tulící se smajlíčci, kterými skončila psaní Mirka. Už má asi po operaci a Ty co nevidět budeš mít taky. Tak se taky drž! + štěstíčko! + zdravíčko! + smajlíčci na rozveselení (abys věděla, že nejsi sama, že na Tebe myslí hodně Tobě milých lidí, i my !)
od Hanky
Hana
| 30. 11. 2007 14:20
Tak koukám,že se diskuze nějak zarazila i já jsem sem poslala několik zpráviček. Já mám nastupovat v neděli na hystereskopii, rozhodla jsem se po měsíčním rozhodováním pro i proti, že si nechám odstranit i vaječníky.Nemám z toho radost mám i obrovskou depresi a ohromný strach, jelikož mám za sebou již několik operací a vím do čeho jdu, ale stejně se to přesně nedá odhadnout co bude,protože každá operace je jiná. No alespoň jsem se trochu vypsala. Tak se děvčata mějte hezky a buďte statečnější než já
pro san violík a ostatní
mirca1
| 28. 11. 2007 12:59
Tak díky všem za podporu už jsem zbalená ,rýma je pryč tak zítra nastoupím snad mě nepotká něco jinýho ....vám přeju hezké uzdraveníčko ,šetřete se , přeji vám všem pohodičku doma i v práci ..... a já jdu a za týden papáčko
"Hysterektomičkám"
Rax
| 28. 11. 2007 11:56
Přečetla jsem si příspěvek od JN. (Jako by byl můj!) Zase ta psychika! Pro mě byl nejhorší den nástupu do nemocnice. Jak už to v životě chodí, doma to zrovna nebylo nejlepší, na pokoji jsem byla sama, čekání na takovou "fajnovou" operaci, navíc v den narozenin, takže slzičky byly pořád na krajíčku. Taky mi hodně pomohly SMSky, ale bylo jich tolik, že mě zase napadalo, jestli to není rozloučení. Většina jejich autorů však nevěděla, na jakou jdu operaci, mlžila jsem, protože jsem se hrozně styděla, že budu tak "zmrzačená" (byla jsem blbá, co!?). Teď už se tomu směji a smát se budete i Vy. Jsou na světě horší věci a kdo ví, co nás ještě čeká. V podstatě mohu říci, že jsem po operaci neměla bolesti, ale bylo mi hrozně blbě po narkóze. Den a část noci po operaci si skoro nepamatuji, ale údajně jsem ji měla mít silnější než bylo třeba. Jinak radím - zpočátku nepodceňovat fyzickou námahu a šetřit se, žádné zvedání apod. A bude zase Fajn!!!
hysterktomie
JN
| 28. 11. 2007 09:32
Ahojky všem,
dnes jsem 16. den po lapar. hysterektomii, a konečně mám vycházky, hurá. Nic mě nebolí, jizvy jsou nepatrné, a při příští kontrole ( za 14 dnů) se nejspíš nechám uschopnit.
Všem držím palce, to určitě zvládnete, nebojte. Já jediný problém , který mám je spíš psychického rázu. Dost se totiž stydím a štve mě kolik lidí ( sanitáři atd.) se kolem mě muselo motat, ještě k tomu když jsem byla v narkoze, a nebo spala po operaci na dospáváku. No, nic časem se tyhle nepříjemné vzpomínky zasunou někam hluboko. Jinak se cítím opravdu dobře, i když jsem ještě ležela v nemocnici. Injekci na bolest mi sestřička víceméně vnutila. Důležité podle mne je , aby měl člověk ve svém okolí nějakou oporu. Dostala jsem spoustu SMSek ( od kamarádek, kolegyň a dokonce i od mých žáků) když mi bylo smutno tak jsem si je znova četla. Určitě každá z vás někoho kdo jí podpoří má, tak se nebojte a řekněte si o to. Koneckonců proto vznikla i tato disikuze, že. Myslím na vás a držím palce !
Ahoj Mirčo
violik
| 28. 11. 2007 07:39
Tak to je hrozné, když máš takovou práci, bohužel ale dnes musí být člověk rád za každou. Tak to buď opravdu dlouho doma a buď opatrná a vyptej se na vše doktora, kolik můžeš tahat atd. Abys pak neměla malér. Zdraví je na prvním místě. Nevím odkud jsi (jaké jsou možnosti míst), zda by pro tebe nebylo něco vhodnějšího (recepce a tak). Drž se papa
Pro Violu
san
| 27. 11. 2007 20:19
Přeji hodně úspěchů v nové práci a hlavně už žádné operace a zdravotní komplikace, snad už sis to vybrala a bude pokoj
Pro Mirču
san
| 27. 11. 2007 20:17
Ahoj, tak to je jasné, to nechvátej, já se také ještě šetřím.. Ale Vánoce si alesp. užiješ v klidu, budeš mít po operaci a už to bude dobré, uvidíš.. tak vydrž
Ahojky Mirčo
violik
| 27. 11. 2007 19:43
Tak ti držím palečky ať jseš první a bude ti brzy dobře. Já budu mít premiéru v nové práci a ty na operaci. Ale vidíš že i takový chcípák se rychle vylízal ze 16.operace a opravdu asi ze všech nejnáročnější. Ta štítná žláza a mastektomie byla na zotavení rychlejší a vidíš přesto 3 týdny utečou jako voda a nebudeš o ničem vědět. Tak papa Viola
pro san
mirca1
| 27. 11. 2007 17:48
Tak uvidím jak na tom budu já .......ale chvátat do práce nebudu ...dělám na tři směny a v provozu na lince ,stojím a lítám a zvedám věci .....
violík
mirca1
| 27. 11. 2007 17:45
to jsi si tedy užila dojíždění ale hlavně že ted máš něco lepšího a že je ti fajn...a že hubneš to ti závidím já to budu mít asi obráceně moje mamča po přechodu je jako soudek její segry i moje všechny sestřenice a starší segra taky ....tak já určitě nebudu vyjímka ...ale zatím na to prdíčkuju a počkám jak to bude dál ted hlavně zdravíčko ....a aby mi to dobře dopadlo
pro Mirču
san
| 27. 11. 2007 13:42
Ahoj Mirčo,

tak už se Ti to blíží, budu na Tebe myslet. Já jsem od pondělí v práci - zase tak brzy jsem nešla - operovali mně 1. a šla jsem 26. do práce. V podkladech z nemocnice před operací uváděli dobu neschopnosti cca 4 týdny. 6-8 týdnů se počítá u klas. operací, ale je to samozřejmě opět o tom, zda nejsou komplikace, jakou práci člověk dělá a jak se cítí. Já sedím v kanceláři, nic netahám, tak jen se občas natáhnu, abych si břicho nemačkala v jednom kuse. Tak se drž a potom se ozvi..
Ahojky San
violik
| 27. 11. 2007 13:33
Tak s tebou držím basu a ve čtvrtek nastupuji ke kamarádce do obchodu s výtvarnými potřebami. Zatím jen tak na brigádu ale už se při prohlídce uschopním a ještě využiji v lednu od pracáku rekvalifikaci účetnictví. V práci budu dělat něco podobného s tím, že obšas zaskočím za nemocnou prodavačku. Chci jen na 3 dny v týdnu protože mám částečný ID a na plno to nezvládám již léta kvůli nervům a imunitě. Dojíždím denně 3,5 hodiny a doslova jsem před léty bydlela v práci a o víkendech spala až jsem se z toho totálně zhroutila. Tak jsem vděčná za pár korun z důchodu,že nemusím na celý úvazek. Cítím se OK nasadila jsem Luivac (vakcina na imunitu a jinak POZOR. Už jsem zhubla 8 kg, Asi ta dědičnost funguje, když jsem psala minule, že babka i mamka po přechodu hubly HURÁÁÁ Ta se cítím duševně skvěle nejen že mám práci ale i kvůli tomuhle. Tak hodně úspěchů v práci a hodně zdravíčka přeje Viola
Děkuji Ti Rax
Hana
| 27. 11. 2007 07:44
Jsem ráda, že jsi mi odpověděla.Prodělala jsem již několik operací(slepé střevo,žlučník,rodící se myom, a v poslední řadě štítnou žlázu z podežřením na zhoubný nádor- což se po operaci nepotvrdilo), ale psychika pracovala takovým způsobem,když jsem čekala na operaci a potom na výsledky, že jsem se prostě ještě nevzpamatovala a už je to tu operace další. A teď to rozhodování. Určitě bych si moc přála zachovat vaječníky,ale zase to chci mít již jednou odbyto. Ale zase nevím jak to se mnou zatočí, psychika je hrozná, dostala jsem se s depresí a teď tu jsou znova a odstranění vaječníků k tomu jenom přispěje. Já vím, že se s tím musím poprat sama, ale děkuji za kadičký názor, podporu a radu. Děkuji Ti Rax.
Štěstíčko pro Hanu
Rax
| 26. 11. 2007 13:57
Ahoj Hani,psala jsem Mirce a Mil a chtěla bych dodatečně povzbudit i Tebe. Tvé příspěvky jsem si totiž přečetla až teď. Ty budeš to štěstíčko moc potřebovat, když se trápíš s takovým "dárečkem". O rozhodování vaječník(y) ano - ne jsem už psala. O ten jeden vaječník jsem bojovala mj. právě z důvodu strachu ze "stárnutí". (Mne navíc nic nebolelo, neměla jsem žádné potíže, kterými se hlásí přechod .. ) A nedávno jsem potkala jednu známou, která mi prozradila, že je bez vaječníků již 5 let. Musím uznat, že za těch 5 let nijak "nezestárla". Je to takový človíček - sluníčko a v tom to možná bude. Ono to "stárnutí" asi vězí i v něčem jiném - v genech a taky v naší psychice. Znovu se opakuji - psychika je hodně důležitá a tak se drž!!! a věř, že všechno dobře dopadne.
pro Rax
mirca1
| 26. 11. 2007 12:44
díky za štěstíčko .........určitě se ozvu
pro san
mirca1
| 26. 11. 2007 12:40
ahojky ....ty už jdeš do práce?to mi připadá hrozně brzo po 3 týdnech...mě řekla doktorka že minimálně 8-9 týdnů...jinak je dobře že už jsi v pohodě...rýmu zaháním jak se dá tak snad se mi to podaří zatím ahoj
Štěstíčko pro Mircu a Mil
Rax
| 26. 11. 2007 12:23
Nejprve ještě, Mirco, k Tvé poznámce. Správně jsi podotkla, že nezáleží jen na našem rozhodování, ale hlavně pak na tom, jak to uvidí a posoudí v den D operující. I mi pak doktor řekl, že se pokusí,ale nemohu mu svým přáním svazovat ruce. Výjimečně se dostávám "k PC pro zábavu" dnes dopoledne a nevím, jak to bude v dalších dnech. Proto už dnes Vám raději oběma, Mirco a Mil, chci popřát hodně štěstíčka. Vím do čeho jdete. Určitě se pak ozvěte! Držím palečky !
pro Mirču
san
| 25. 11. 2007 20:02
Ahoj, zítra se chystám zpět do práce, tak uvidím, ale jinak jsem v pohodě, už mi to přijde strašně dávno, co jsem byla na operaci. Jen občas mě píchne v břiše, ale to jen, když se snažím dělat nějakou činnost, kterou bych ještě neměla.. Zatím mám jen občas návaly, ale jen malé, prostě je mi horko a trochu se zpotím - a někdy se v noci zbudím, ale to nevím, jestli s tím souvisí Jinak naštěstí žádné deprese a pod. ba naopak, jak jsem byla tři týdny doma, tak jsem krásně odpočatá a v pohodě Tobě už se to blíží, za pár dní to budeš mít také za sebou. Na mě padla nervzita až ten den, co mě měli operovat. A co rýma, už jsi ji zahnala na ústup?
pro San
mirca1
| 25. 11. 2007 19:22
ahoj..koukám kolik je nás tady čekatelek a co ty už je zase určitě líp ?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
16. 4. 2024 12:44
11773
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video