Hysterektomie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Hysterektomie

Diskuze

5 měsíců po...
Bibina
| 13. 11. 2007 22:19
Ahoj mirčo, odpověděla za mě už san,takže jen k délce léčby:operovali mě 6.nebo 7.6.(už si to ani nepamatuju),byl to čtvrtek a v nemocnici jsem ležela do pondělka.Pak jsem doma asi tak týden opravdu jen polehávala, postupně jsem začala něco dělat,... No a 2. týden v červenci jsem se nechala uschopnit, protože jsem měla stejně nařízenou dovolenou. V té době už jsem se cítila úplně normálně, jen jsem z toho povalování neměla moc dobrou fyzičku.
odstranění dělohy
mirca1
| 13. 11. 2007 21:52
ahoj malinka .je mi 51 a minulý týden jsem byla taky na kyretáží a na odstranění dělohy a vaječníku jdu 22 listopadu ....taky ještě nevím jak mi to budou dělat výsledky z kyret. budu mít tento pátek a postup operace se dozvím toho 22 list.při nástupu do nemocnice .......taky jsem nervózní ale je tu hodně příspěvků a dost jsem se z toho dozvěděla asi co a jak ale každý to snáší jinak a věřím že mi to dopadne dobře ...ted po té kyretáži jsem dostala menzes ale tak strašně silný a bolestivý ....ale jsou to poslední v životě tak at se mršky vyřádí ....i tobě přeji aby ti to dobře dopadlo...odkud jsi jestli se můžu zeptat?
odstranění dělohy
malinka
| 13. 11. 2007 18:34
Ahojky všechny
Je mi 44, jsem po kyretáži, hodně jsem krvácela a zjistili výraznou deformaci dutiny myom.uzly, půjdu na odstranění dělohy, nevím jakým způsobem, neboť čekám na výsledky kyretáže. Můžete mi, prosím, poradit a vysvětlit, přidat své osobní poznatkyMoc díky, pěkný večer.
Ahojky San
violik
| 12. 11. 2007 14:39
Já jsem zatím zhubla 5 kg po operaci a snažím si to udržet. Přes týden nejím protože jsem sama doma1 a 1večer když se to sejde tak si vemu jen trochu. Takže se to zatím udržuje. Od puberty s tím zápasím a po klukách už mi zůstalo 10 kg nad ať dělám co dělám. Nyní jsem zvědavá, protože moje mamka i babka měly stejnou postavu a po 50tce začaly samy od sebe hubnout. Ptala jsem se doktora v klimakterické poradně na dama.cz a je fakt, že mi potvrdil, že to je možné u tzv estrogenních typů žen. Začala jsem brát Minapent-balance. Objednala jsem si ho na bylina.cz. Je tam hodně červeného jetele a ten dle studií nejvíce zabírá. (pak také ploštičník ale ten po delším užívání jde na játra. Hormony brát určitě nebudu ze zdravotních důvodů a kamarádce která trpí obezitou to vysloveně nedoporučili lékaři i když trpí i návaly. Mě zatím 17 dní po operaci nic není ale tělo to pozná asi za dýl. Mějte se děvčata pěkně a jinak doporučuji plavkový řez už mi není vůbec vidět a pneumatika nad ním také mizí.
Všechny Vás zdraví Viola
Pro Mircu
san
| 12. 11. 2007 11:58
Ahoj Mirčo,
alesp. ohledně toho pupíku odpovím za Bibinu. Řez v podbřišku nebo od pupíku dolů je v případě klasické operace, pokud Ti to budou dělat laparoskopicky jako nám, tak Ti místo většího řezu - kudy by se dostali do břicha udělají tři úplně malé - jeden těsně pod pupíkem - a dva skoro nepatrné v podbřišku na obou stranách. Toto by Ti měl detailně vysvětlit doktor v nemocnici - alespoň v Motole to tak dělají a ještě, když jsem měla již termín, tak mi dali takové pokyny, kde bylo detailně vše popsáno, od operace až k vyndavání stehů - který den a tak..aby pacientky měly co nejvíce informací a co nejméně obav.. Já si to našla ještě na internetu, ale tam to bylo vyloženě hlavně pro dotory, samý odborný termín , ale už jsem věděla předem, co mě asi tak čeká při operaci a k tomu mi pomohly příspěvky tady, kdy jsem zjišťovala, co mě asi čeká po operaci. Laparoskopická operace je šetrnější, ale ne v každém případě je možná, to posoudí doktor. Já měla naštěstí možnost si vybrat..Hlavně buď klidná, dobře to dopadne..
5měsíců po
mirca1
| 12. 11. 2007 10:39
ahoj Bibino,mě to teprve čeká a jak jsi byla dlouho doma?Aproč ten steh na pupíku ...já myslela že dělají řez v podbříšku....díky za odpověd
5 měsíců po..
san
| 11. 11. 2007 22:18
Ahoj Bibino,
moc děkuji za odpověď . Mně brali všechno, takže něco se možná dít bude, i když stejně by mě ten přechod brzy čekal.. tak se nechám překvapit Ohledně toho přibírání.. já když se nehlídám, tak přibírám také, a když vezmu, že s přibývajícími lety se zpomaluje metabolismus ... S pupíkem uvidím, snad už se to začne hojit - zítra se dozvím snad více.. Ještě také nemám výslednou zprávu z nemocnice - dají mi ji, až udou výsledky z histologie, tak snad to bude v pořádku, snažím se na to raději nemyslet, abych se moc nenervovala, ale znáš to...
Měj se.
5 měsíců po
Bibina
| 11. 11. 2007 21:41
Ahoj san,
k tloustnutí jsem měla sklony i před operací, možná to s ní zase tak moc nesouvisí,těžko říct.Po operaci jsem taky trochu zhubla, ale bylo to bohužel pouze dočasné.
Jinak po operaci jsem se opravdu hodně šetřila, dost jsem toho naspala,ze začátku mi vařila maminka, uklízeli mí dva chlapi (manžel a syn), prádlo věšel manžel, po čase já, ale jen na stojací sušák na balkoně, abych se nemusela natahovat.Asi díky tomu opravdu ani nevím, že jsem na operaci byla.Jenom mě zlobil ten pupík-svědil už v nemocnici, ale doktoři tomu nevěnovali moc pozornosti.Takže jsem týden po propuštění musela zpět na ambulanci, to už jsem okolo měla červenofialový kruh a hrozně to svědilo, no a tam mi vymačkávali hnis,....Nebudu to radši rozvádět, bylo to OPRAVDU nepříjemné.Když se člověku někdo rýpe vatovou tyčinkou v pupíku, jiné to být ani nemůže.Brala jsem antibiotika a po týdnu to už bylo OK.Doufám, že tohle nebude tvůj případ.
Hormony neberu, zůstaly mi vaječníky.Teď jsem vlastně úplně bez jakékoli léčby, na gyndu mám přijít v prosinci . Problémy žádné nemám, spíš naopak-díky absenci menstruace odpadly pravidelné bolesti, *** můžeme kdykoli(ani při něm žádné potíže),...
Docela jsem se rozepsala, jak vidím.Když budeš ještě něco chtít vědět, napiš.Měj se a neboj se.
Bibina
san
| 11. 11. 2007 19:57
Ahoj Bibino,
tak to jsi mě moc nepotěšila, ale jestli to bude to nejhorší, co mě čeká Jsem teprve 11 dní po operaci, tak to nevím.. chuť k jídlu a hlavně na sladké se mi bohužel začala vracet, což před Vánocemi není ideální Zatím jsem ještě v s váhou v mínusu -myslím to, co jsem zhubla v nemocnici. Jinak jsem už také v pohodě, jen se šetřím a častěji musím odpočívat..
Zítra jdu na stehy, ale ten steh v pupíku se mi také moc nelíbí.. Ještě bych se ráda zeptala, jestli bereš nějaké hormony nebo něco jiného a co případné další problémy, kromě přírůstku váhy.. Měj se fajn.
5 měsíců po operaci
Bibina
| 10. 11. 2007 23:21
Ahoj ženský, hlásím se po delší době,operaci už si skoro ani nepamatuji a když, tak na tu dobu vzpomínám docela s nostalgií.Neměla jsem žádné bolesti a,až na problémy s hojením pupíku,bylo všechno OK.Tak krásně bezstarostně už si asi jen tak neodpočinu.
Teď po těch pěti měsících jsem nadmíru spokojená, že nemenstruuji, jinak je vše jako dřív.Bála jsem se, že začnu chlupatět, ale naštěstí ne. Jenom došlo k tomu, před čím mě varovala maminka a já jí nevěřila, přibrala jsem 3 kila a nemám absolutně žádnou vůli, s tím něco dělat. Párkrát jsem už začla "hubnout",ale když se po týdnu nic nedělo, vzdala jsem to a teď jím jako o závod.
hys..........
Anielka
| 10. 11. 2007 14:07
Tak jsem včera byla na kontrole u gynekologa. Špinění je normální, souvisí s rozkládání stehů a může trvat jako šestinedělí. Hojím se dobře. S močovým měchýřem prý problémy nebudou. Chtěla jsem nějaké speciální cviky, prý to není potřeba. Dokonce můžu jet v lednu na hory. Prý budu na konci prosince naprosto OK. S přibíráním nemohu poradit, mám celý život spíš opačný problém. Děvčata šetřete se, ať se brzy uzdravíte.
Anielko
violik
| 9. 11. 2007 09:08
Ozývám se i já dnes je to 13 dní a dělali mi vše břichem takže bych teoretickz špinit už neměla a stejně špiním a je to závislé na pohybu. Dopoledne nic pak si jdu na 2 hoďky lehnout a odpoledne už cítím jak je břicho těžké včera mi dokonce začaly bolet břišní svaly jako po sklapovačkách a to jen proto že jsem polední pauzu vynechala. Ale gynďačka mi ubezpečila, že je to normální šestinedělí a vše až do Mikuláše je OK kromě čerstvé krve. Holka ty už se prostě nemůžeš dočkat až už to nikdy nebudeš mít viď, že tě to obtěžuje. Vydrž u moře nejsme aby nám to bránilo v koupání a vzpomeň na ty nekonečné roky silných a bolestivých menzes a hned ti bude líp. Já raději věším prádlo přes radiátory, raději se moc nenatahuj, ono si to opravdu řekne co se mu nelíbí.
Mirčo tobě přeji,že jsi to tak brzy uhrála a na Vánoce bude klídek a uzdravováníčko. Akorát toho salátu si asi moc neužijem alespoň já jsem po něm jak dělobuch a teď, když ty střeva se neumějí rychleji rozhýbat raději jenom ochutnám snad to vydržím to je totiž můj hlavní zdroj tlouštky o svátcích. Jinak se musím pochlubit zhubla jsem 6 kg za ty 2 týdny, doufám, že když budu pokračovat dietou, že ještě nějaký úspěch zklidím. Mám po mamce a babce v genech po přechodu hubnutí tak se těším (do puberty jsme byly jako lunt a do 50ti bojovaly s estrogenní nadváhou a pak omládly o 10 kg aniž bychom se nějak snažily. Zdraví Viola
po operaci
mirca1
| 8. 11. 2007 19:34
ahoj san....toho se děsím těch splašených hormonů každý mě straší jak naberu ....no a já nejsem žádný výžle zrovna tak nevím ale hlavně zdraví ne?Holky držte se ....a posílám vitamínek
hyster.
mirca1
| 8. 11. 2007 19:28
anielko ahoj ,já na to teprve čekám,a ty pořád špiníš??no tak asi to chce opravdu nic nedělat .jsem zvědavá jak to budu snášet já ...jsem člověk kterej nevydrží sedět pořád musím poletovat po zahradě nebo něco vařit nebo péct ..tak doufám že budu moct upéci aspon na vánoce že nebudu mít problémy.Držím ti palečky aby ti bylo dobře papamirča
hyster.
mirca1
| 8. 11. 2007 19:20
tak jsem se vrátila z nemocnice z kyretáže ,je mi dobře a mám prý odpočívat nemám nastydnout a čekat v klidu na 20 list.na tu velkou operaci.JÁ měla už problémy .pořád mě bolelo v podbříšku ,krvácení ...bez vložky už jsem se bála někam jít že mě to přelvapí a byla jsem strašně unavená ,už jsem nemohla zvednout pomalu ani kýbl s vodou....děs tak se těším že potom budu doufám zase v pohodě, už mám neschopenku tak si budu opravdu užívat klídek.papa mirča
hys....
Anielka
| 8. 11. 2007 19:07
Jsem 3. týden po operaci a pořád neustále špiním. Vím, že
je to asi normální, ale je to docela nepříjemné. Snažím se dělat
lehčí práce, protože se cítím dobře, ale dnes jsem věšela prádlo na
nízké sňůry a teď mě bolí břicho. Takže se to někdy ozve a práskne přes
prsty.
po operaci..
san
| 8. 11. 2007 13:54
Ahoj Mirčo, to víš, že to budé dobré, hlavně se neděs zbytečně předem. a jestli máš nějaké potíže, tak Ti bude líp.. To já vlasně žádné potíže neměla - jen jsem věděla, že ten myom tam roste a roste, pacholek, takže jsem raději nečekala, až nějaké velké obtíže nastanou. Dnes jsem se byla nahlásit na gyn.. Prý tak za měsíc nasadíme hormony - do té doby by si tělo mělo všimnout, že něco je jinak a případně zareagovat . Tak doufám, že mi k Vánocům nenadělí nějaké návaly a deprese
hyster.
mirca1
| 7. 11. 2007 19:59
ahoj san ..už se těším až to budu mít za sebou ...jinak je je mi 51 a myslela jsem si že se mi to vyhne ale ........snad to bude dobréé nebo určitě mi bude líp než ted
Ahoj Violo
san
| 7. 11. 2007 13:05
tak to jsme ležely skoro vedle sebe, já byla na 7. Je mi celkem fajn, jen jsem pořád slabá a musím odpočívat, což není divu po tak krátké době, takže chvilku ležím, potom mě to přestane bavit a tak dokola . Zítra jdu ke své doktorce, takže to bude první delší výlet. Jinak nafouknutá jsem samozřejmě také skoro pořád, ale spíš je to nepříjemné, než že by to bolelo.

Mirčo, neboj, dobře to dopadne, hlavně, že už to budeš mít na Vánoce za sebou.. zatím ahoj
hyster.
mirca1
| 6. 11. 2007 13:25
jo tak to máte za sebou....hlavně že jste v pohodě,já se objednala v Českokrumlovské nemocnici tak nemusím čekat do ledna ,jdu 22 listopadu a ted ve čttvrtek na kyretáž ,je to na jeden den a musí to prý být kvůli histologii ....jsem ráda že jsem se dostala na tyhle stránky a mohla jsem si přečíst co mě čeká a nemine ale stejně mám strach .......zatím ahoj
san
violik
| 6. 11. 2007 08:52
Ahojky Sany, tak to jsme se tam opravdu minuly z č.8 jsem v sobotu odcházela. Cítím se zatím dobře nic mi nebolí ale večer když už je břicho unavené se nafoukne jako Zepellin a začnu trochu špinit. Byla jsem vyjukaná, protože v nemocnici to přešlo po 4 dnech ale to jsem se vlastně celý pobyt válela a opravdu šla jen na WC a pro čaj a stačilo mi to. Po převozu mě vylítla najednou teplota na 38.5 a zimnice. Do druhého dne to přešlo ale od té doby po večerech špiním. Asi je to z pohybu a musí to ven a čistím se. Už mi nebaví polehávat a tyto stránky mi moc pomohly protože co jedinec to jiné hojení a když se vše uvnitř dohojí až za 6 neděl tak tyto problémy mohou asi být.Šetřím se a v poledne se se svým panem psem a čičindou na 2 hoďky natádnu a naberu sílu abych rodince mohla uvařit ale navečer mě už zase najdou v pelíšku. Tak se hezky hoj a odpočívej a dej vědět. Naše pooperační pocity spousta adeptek ocení jako pomoc a pro klid, že nic není neobvyklé. Zdraví Viola
hyst..
san
| 5. 11. 2007 23:58
Tyto stránky mi hodně pomohly, když jsem se připravovala na operaci a hledala jsem informace o tom, co mě čeká, proto jsem se rozhodla, že až se vrátím z nemocnice přispěji také informací o průběhu. Dnes jsem se vrátila z Motola, ve čtvrtek mi dělali laparoskopicky asistovanou vaginální hysterektomii. Je mi přes 49 ( to zní lépe než skoro 5 ), takže se rozhodli, že mi vezmou vše.. čtvrtek a páteční noc, to bylo opravdu docela kruté - i když mně dávali injekce proti bolesti, mě to tlumilo jen částečně. Ta noc byla nekonečná, to začal jiný druh bolesti - začaly se mi v břiše prohánět plyny a to opravdu nebylo nic příjemného.. K tomu mě strašně bolela záda od ležení a bylo mi špatně z hladu ( 2 dny bez jídla, tak žaludek protestoval V pátek mi začali dávat léky proti plynatosti a začalo se to postupně zlepšovat a dopoledne už jsem šla z JIP po svých na pooperační pokoj. Byla jsem sice slabá, žaludek jak na vodě, ale už to nebyly ty hrozné bolesti. Na sobotu jsem se s práškem na spaní a práškem proti bolesti vyspala celou noc .. a v sobotu jsem najednou byla jako jiný člověk - Břicho mě nebolelo ani při vstávání, plynatost se upravila, na záchodě jsem byla bez problémů, až mi to bylo podezřelé, že to tak hladce proběhlo a kdybych neviděla na břiše malé kousky "nití", tak si ani nevšimnu, že mám jizvy . Samozřejmě, že po každé cestě do koupelny a zpátky jsem byla vyčerpaná a musela jsem si lehnout, ale i to se lepší. I já se připojuji ke chvále nemocnice Motol - tedy odd., kde jsem ležela a Endoskopické ambulance - vybavení pokojů moderní, ale hlavně - všichni doktoři a doktorky hozně příjemní a sestřičky to samé. Takže, jak už tady bylo v některém příspěvku napsáno, tak teď se bojím víc toho, co se mnou udělá ten přechod Těm, které to čeká, přeji co nejméně bolestí..
Ať žije MOTOL
violik
| 5. 11. 2007 10:14
Tak mám 10. den po hysterektomii s vaječníky a závěsnou operací Bursh moč.měchýře. Je mi 47 let a nedám dopostit na Motol kde jsem již 3. operaci absolvovala. Dávají epidural k narkoze na 3 dny a tak jsou bolesti jako při menzes. Střeva jsou líná a to je trochu větší bolest než se rozhýbou, proto jsem volila přes výborné jídlo raději Activie a kompoty a po 5 dnech vše OK. Je tam výborná péče neboď každý před zákrokem jde na urodynamiku aby se mohl rovnou vyvěsit i měchýř a ten pak funguje do sta let jako u děvčete. Cítím se omládlá a i migrény mi zatím nezlobí. Všiměte si někdy 60 letých dam, které kypí humorem a dobře vypadají a to jsou po přechodu, netíží je mekonečné hormonální výkyvy. Takže vzhůru do toho a příští léto už bude skvěle plánované dle počasí a nikoli menstrulace.
Všem držím palečky a nebojte se je to o hodně lepší.
hys....
Anielka
| 3. 11. 2007 16:39
Vůbec jsem nečekala. Vše proběhlo od rozhodnutí velmi rychle. Ještě jsem si nástup prodloužila, protože jsem si musela vyřídit pracovní věci.
hyster...
mirca1
| 29. 10. 2007 18:31
Anielka..závidím že už to máš za sebou a hlavně že jsi v pořádku já jedu zítra do jiné nemocnice zkusit domluvit jiný termín operace...v naší mám až konec ledna a to mi připadá dlouhé čekání...jak jsi čekala dlouho ty?, jestli se můžu zeptat
Hys...
Anielka
| 29. 10. 2007 15:54
Jsem 12 den po operaci, cítím se dobře. Bolesti nemám. Do 10 dne jsem ještě měla problémy se stolicí a plynatostí. Také mě bolel moč. měchýř. Vše již odeznělo. Snažím se být v klidu, polehávám. Nehraju si na hrdinku, práce neuteče. Nechci si pak vyčítat, že jsem si kvůli uklízení přivodila zbytečné komplikace. Mám ještě trochu obavu do budoucnosti - správná funkce moč. měchýře/únik moči/. Existuje nějaké speciální cvičení na posílení? Děkuji za rady.
hysterektomie
mirca1
| 29. 10. 2007 15:11
ahoj holky ,taky mě čeká operace bojím se ,jsem nervózní a jsem objednaná až na konec ledna ale když tady čtu tak jste asi všichni v pohodě....
hysterektomie
JN
| 28. 10. 2007 21:47
Ahoj holky,
právě jsem se rozhodla , že hysterektomii ano, a teď právě řeším kde ? Jsem z Mostu. Velmi mi pomohlo, že jsem zjistila kolik žen má podobné problémy jako já - tj. časté a silné krvácení z důvodů myomů a zvětšující se dělohy. Počítala jsem s tím , že mi asi nic jiného nezbyde, jen jsem si myslela, že to přijde později- je mi 37 let. Teď se tedy rozhoduji mezi nemocnicí u nás v Mostě nebo v Praze ( prý je dobrý Motol nebo Podolí). Jaké máte zkušenosti vy? Co personál, vybavení pokojů, hygiena atd. ? Děkuji za Vaše názory
Hysterektomie
toja
| 26. 10. 2007 11:09
Milé ženy, dnes jsem náhodou našla tyto stránky. Chtěla bych se podělit se svou zkušeností. Jsem po totální hysterektomii.Operace proběhla 11.10.07 laparoskopicky a pochvou. Musím říct, že nemám ani nejmenší bolesti a neměla jsem ani po operaci. Měla jsem pouze bolesti zad z ležení. Jsem po operaci bederní páteře před pár roky. Jakmile jsem směla vstát alespoň na chvilku ( WC, sprcha) bylo po bolesti. Cítím se úplně v pořádku a dá mi docela práci, abych se opravdu šetřila. Moc bych všem, které tato operace čeká přála, aby měly průběh stejný. Doufám, že mi to tak vydrží . A hlavně - nebojte se dopředu. Jediné co mi operaci připomíná jsou čtyři dírky v břiše a slabé špinění. Tak držím všem palce.
Skyline ,
Alka
| 25. 10. 2007 17:50
Budu Ti držet palečky a určitě nás bude víc z Victorky. Neboj, zas bude dobře, zabiješ dvě mouchy jednou ranou rozvod i operaci a pak Tě určitě bude čekat v dalším životě jenom to pěkné.
Je to sice smutné, že se člověk nemůže opřít o toho koho považoval za nejbližšího, ale věř, že všechno zlé se v životě vrací.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Magda
19. 4. 2024 14:27
70253
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 12:19
11797
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video