Diskuse: rovnátka po třicítce

   
Řadit:
45
příspěvků
Správce: lucie79
Kamarádka nemá fotografii.
brigita Poslat vzkaz | 3.1.2007 12:55

Dobrý den, chtěla jsem se vas zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s rovnátky po třicítce. Mému manželovi je zubař doporučil a zajímalo by mě, jestli to má v jeho věku (32 let) ještě nějaký význam. Slyšela jsem, že v tomto věku se již rovnátka nedávají, že chrup se nějak posunuje. Moc vás prosím o radu. Jde o 8000,-Kč, tak bych chtěla vědět, jestli je to dobrá investice, nebo si chce jen nějaký zubař vydělat. Předem moc děkuju.

Kamarádka nemá fotografii.
Katka Poslat vzkaz | 3.1.2007 13:19

Ahoj Brigito, já jsem  rovnátka nosila ještě v 25 letech a mě doktor říkal a také jsem to četla, že se dají dávat rovnátka v podstatě kdykoliv. Věkem to tedy omezené není, jde spíš o psychiku každého jedince, protože si hodně lidí říká, že je na takové věc už starý a je mu trapné to nosit. Taky jsem s tím měla problémy, žejsem si říkala, že vypadám jako idiot, ale pak jsem zjistila, že si to myslím jen já,a le nikdo jiný se mi kvůli tomu nesmál. Nosila jsem to dva roky, zuby se srovnaly....akorát ta cena se mi zdá nízká, jsou to fixní aparátky co se nedají sundávat, že? Mě to totiž stálo asi 15 000 kč.

Kamarádka nemá fotografii.
| 14.1.2007 18:48

Ahoj, cenu to jiste ma.
me bude 29 a take je budu nosit , kvuli zdravotnim problemum , ktere me kvuli skrizenemu skusu nastaly. Predbeznou cenu me rekli na 14 000. Petr

Kamarádka nemá fotografii.
brigita Poslat vzkaz | 17.1.2007 14:30

Ahoj, moc vam dekuju za radu. Manzel se nakonec objednal jeste na jedny konzultace k jinemu specialistovi. Uvidime. Kazdopadne me razazi ten cenovy rozdil, na to se samozrejme zepta taky. Jeste jednou moc dekuju.
Brigita

Kamarádka nemá fotografii.
lenka Poslat vzkaz | 17.1.2007 14:34

Moje kamarádka taky nosila rovnátka ve 27 letech...nejdřív dva roky pevné a pak další rok na noc sundávací....cena byla taky kolem 15 tisíc, protože vím, že říkala, že si to měla necha dělat do 18 let, že na to nějak přispívá pojišťovna a pak už samozřejmě ne.

Kamarádka nemá fotografii.
| 18.1.2007 12:40

Rovnátka jsem měla ve 30,protože se mi začaly  křivit přední zoubky z důvodu růstu moudráků.Nosila jsem skoro rok rovnátka natrvalo a ted si je dávám jen na noc,Zoubky mám krásně rovné a jsem spokojená.Stálo mě to asi 10.000,-Kč před 3 roky.

Kamarádka nemá fotografii.
vendy Poslat vzkaz | 18.1.2007 14:26

Mám stejný problém jako ty, osmičky mi tlačí na ostatní zuby a ty
přední se mi začínají křivit. Když jsem se o rovnátka před dvěmi
lety  zajímala, tak se mi můj zubař smál, že v mém věku (33) je to
už úplně zbytečné a tak mě od toho odradil. Teď jsem už zubaře vyměnila
a nevím zda se mám o rovnátka znovu zajímat .... Nedělalo ti nošení
rovnátek žádné problémy ? A jak reagovalo okolí ?

Kamarádka nemá fotografii.
Katka Poslat vzkaz | 18.1.2007 14:36

Vendy, nechci tě vystrašit, ale hodně to bolí....chodí se tam tak jednou za měsíc a vždycky ti poutočí tím drátkem, aby se zuby pohnuly..no a to dost bolí, hlavně pak při jídle. Mě trhali 4 zuby, aby se udělalo místo v puse, čili pak se hodně výbalo zuby aby se zacelily ty mezery, ale třeba to u tebe bude jiné.  Ono ta bolest vždycky za nějakou dobu přesla, jenže pak bylo zase nové otočení drátkem a nová bolest. No ale na druhou stranu stálo to za to.

Kamarádka nemá fotografii.
vendy Poslat vzkaz | 18.1.2007 14:41

No osmičky mi mají teprve trhat, no teda zatím jen jednu - měla jsem
tam jít už před vánocema, ale to jsem si říkala, že nebudu přece na
vánoce s oteklou pusou, že půjdu hned v lednu, jenže teď jsem zase
nachlazená a tak to pořád odkládám ::placici:: ach jo - ale prostě musím se k tomu odhodlat, ať už je to za mnou !

Kamarádka nemá fotografii.
vendy Poslat vzkaz | 18.1.2007 14:43

Tobě trhali osmičky, nebo jiné zuby ? Měla jsi u toho nějaké komplikace
? Kamarádka byla 14 dní na nemocenské a neuměla ani pořádně otevřít
pusu ! Bojim, bojim...::placici::

Kamarádka nemá fotografii.
Katka Poslat vzkaz | 18.1.2007 14:44

No a nevyřeší se tvůj problém tím, když ti vythnout ty osmičky? Že už nebudou tlačit na ty přední zuby, tím pádem se u nebudou dál křivit....nebo už se ti zkřivily hodně?

Kamarádka nemá fotografii.
vendy Poslat vzkaz | 18.1.2007 14:48

Já nevím, možná to bude stačit, ale já mám i tak špatný skus, a tím že
mi na zuby tlačí ty osmičky tak se mi ten jeden přední posunul ještě
více dopředu. Myslím, že někdo cizí si toho ani moc nevšimne, ale já z
toho nemám dobrý pocit. Mrzí mě, že jsem to neřešila už mnohem dříve.

Kamarádka nemá fotografii.
| 24.1.2007 00:28

<img width=„81“ height=„22“ src=“/images/smajlici/smile-souhlas.gif“ /> Ahoj holky!

Je mi 38let a dnes mám pěkné rovné zuby ,ale do mých 26 let tomu tak nebylo. Strašně jsem se styděla za své děsné křivule a mé sebevědomí bylo na bodě mrazu. Po revoluci jsem si řekla dost, musím s tím něco udělat, ať nezůstanu na ocet a s našetřenými penězi na případnou operaci jsem vešla do ordinace svého vesnického zubaře. Ten mě rovnou uzemnil: s tímhle se již nedá nic dělat, měla jste nosit rovnátka (ty hnusné,obrovské, sundavací, se kterými jsem se každou noc dusila) v dětství, a ne se na to vykašlat, teď už je pozdě! 
Nenechala jsem se odradit a jela do velkoměsta. Tam mi příjemná lékařka sdělila, že možností je hodně, ale vzhledem k mému věku (bylo mi 26) bych mohla zkusit ještě rovnátka. Ne ty sundavací, ale nové fixní, je to novinka! Byla jsem zklamaná, myslela jsem si že za pár týdnů budu mít krásný úsměv a oni mi zatím nabízejí trápení s rovnátky! Vždyť budu vypadat jako idiot!  Ale nakonec jsem se nechala přesvědčit a vůbec nelituji.  Zuby se srovnaly za pár měsíců, začalo se mi zvyšovat sebevědomí a začali po mě koukat pohlední chlapi (i když jsem se na ně házela rovnátkové úsměvy!) A s jedním z nich jsem již 11 let! Nošení rovnátek se nakonec protáhlo na 2 roky,moje vada skusu byla komplikovanější. A když jsem pak slavila jejich sundání, můj partner prohlásil, že si ani nevšim, že jsem nějaké měla! Co se týče peněz, vyšly mě tenkrát asi na 4000 Kč, snad i s jízdným.    
Takže se nebojte se rovnátek a běžte do toho! Já bych do toho šla i teď!::souhlas::::souhlas::::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
| 25.1.2007 20:51

Dobrý večer, prosím vás o radu a zkušenosti. Dnes mi nasadili rovnátka na horní zuby Myslela jsem , že ty drátky budou jen podél zubů a ne i takový  propletený můstek pod celým horním patrem. Nemůžu se skoro vůbec najíst (včechno se mi zachytává v tom propeteném  „mostě“) a navíc docela šišlám, což mě taky zubař neupozornil, Mluvení je pro mě navíc důležité v práci .Prosím vás o zkušenosti zda-li jste to také tak měli a jak dlouho byl ten můstek nutný. Přemýšlím že zítra zavolám zubařovi a zeptám se víc. Takto se nedá vůbec žít, je to opravdu hodně nepříjemné.čekala jsem bolest z utahování a posunu zubů,...ale toto ne. Děkuji za vaše zkušenosti, Petra

Kamarádka nemá fotografii.
| 10.2.2007 10:23

Ahoj, ja mam zatim jen ten mostik (drat pres horni patro mezi krouzky od 6tky po 6tku) a zadne sislani nepozoruju. S tim jidlem je to ale fakt bida :( , jak jsi na tom? uz se ti to zlepsilo? Petr

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění