Diskuse: Anorexie

   
Řadit:
26
příspěvků
Správce: lidushka
Kamarádka nemá fotografii.
lelicek Poslat vzkaz | 30.10.2007 10:19

Ahoj milé dámy::kvetina::, ráda bych tu založila rubriku, ve které si budeme moci povídat o nemoci novodobého charakteru - čili anorexii a kultu krásy 21.století. ::kocka::Jestli některá z vás máte zkušenosti s touto nemoci, nebo jste se s ní setkala s některou z vašich známých, popřípadě potřebujete poradit na toto téma, určitě sem napište... spolu to můžeme rozlousknout... ::pripijejici:: Na toto téma vím víc než dost, takže se nebojte obrátit i přímo na mne ::ano-ano::

Kamarádka nemá fotografii.
lelicek Poslat vzkaz | 30.10.2007 10:22

dávám vám sem pro „představu pár fotek anorektiček... ::kocka::

Kamarádka nemá fotografii.
lelicek Poslat vzkaz | 30.10.2007 10:26

::och::tak ...a teď je řada na vás:o)

Kamarádka nemá fotografii.
teruska Poslat vzkaz | 31.10.2007 18:37

je to fakt příšerný,kdy už tenhle kult vychrtlosti skončí

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 31.10.2007 19:43

Fotky velmi odstrašující ::nastvany2::  Škoda, že na ty, které touto nemocí trpí takto nepůsobí ::placici::
O kultu krásy 21. století by se dalo psát opravdu dlouho...vždyť každá musíme cítit tu masáž massmédií o tom, jak jen hubená žena, opálená ze solárka, s umělýma prsama a všelijak vylepšená s jehlovými podpadky, bokovkami, módní bundičkou nad pás s límcem lemovaným umělou kožešinou a kabelkou Louis Vuitton (nevadí, že falešnou) může být ta jediná in ::dabel:: Vždyť jen kolik missek si nechalo zvětšit poprsí?? A jak se pak mají cítit obyčejné ženy a dívky? Nedivím se, že jsou tyto nemoci tak rozšířené... A co teprve sebevědomí žen? Jejich ostych řídit se vlastním vkusem a názorem v módě...Kolik chodí po městech umělých kopií žen, které postrádají to důležité - odvahu být svá a mít ráda své vlastní tělo...

Kamarádka nemá fotografii.
Elunka Poslat vzkaz | 1.11.2007 13:38

Moje spolužačka touto nemocí trpí..je to asi rok co přestala úplně jíst a její jediný oběd a veškeré jídlo je banán ve škole...ovoce a zelenina doma. Každý den dělá nějaký sport(chodí plavat,posilovna,aerobic..) a divím se, že její tělo unese takovou zátěž bez příjmu potravy. Už i velikost 0 na ní visí..je hodně vysoká, má minimálně 175 cm..tahle její šílenost se spustila když začala dělat modelku v agentuře..nejhorší je že ona to nevidí, před hubnutím byla krásná holka s pěknou postavou..teď je to kostra obalená kůží, s vypadanými vlasy a zlámanými nehty.

Kamarádka nemá fotografii.
Regina Poslat vzkaz | 1.11.2007 16:12

Milá děvčata , musím s vámi jen souhlasit je to příšerné , dívat se na ty vyzábliny - na některých by se medici mohli učit anatomii - ::placici::
Já vždy trnu , když čtu nějaký deníček děvčete - která při výšce 172 cm - váze 54 touží shodit alespoň 5 kg - a všemožně se o to snaží a je nešťastná z  toho, že jí to nejde  a to ve věku do 16 let. -::placici::
Cožpak jsou opravdu tak zaslepené, vždyť se připravují o to nejcenější co mají - zdraví - nikdy nemohou dospět, a jako ženy jsou odrovnané. Takové přece nikdy nemohou být matkami a donosit zdravé dítě. - ::ne-ne::.
Dříve sice byly i takové poruchy, ale bylo to ojedinělé a ne módním trendem .-::ne-ne::
A co bolesti a zármutku způsobí svým bližním, kterým dítě odchází před očima - ne pro nevyléčitelnou nemoc ale pro zhlédnutí se v nějaké „superštíhlé“ modelce- a k tomu si ještě pořídí nějaké zaručeně “ hubnoucí“ tabletky -::nastvany2::
Záludnost je v tom, že blízcí si většinou všimnou této skutečnosti až když je pozdě - kdy už jsou poškozeny ostatní tělěsné funkce - pak už je málokdy možnost návratu -::ne-ne::

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 1.11.2007 17:55

Neustále si kladu otázku jak k něčemu takovému může člověk, většinou žena, dospět? ::och:: To nemá rozum? Jak se ženy můžou tak nenávidět? Protože to není nic jiného než nenávist svého těla. Nikdy a nic mě nedonutí si sama sobě něco takového udělat! Ať si klidně píšou v časopisech, že kdo nemá 50 kg není in, ať v televizi ukazujou vychrtlé modelky, nic z toho nemůže hnout mou myslí a zachovat se ke svému tělu tak sadisticky, mám přece svou soudnost. Když mi někdo řekne skoč z okna, naučíš se létat, tak to taky přece neudělám, protože vím, že se zabiju.

Kamarádka nemá fotografii.
Linda Poslat vzkaz | 2.11.2007 10:30

Já jsem byla přesvědčena, že bulimička je ta co se přehnaně stará, aby neměla deko navíc, což později může dojít až k anorexii. Ale s anorexií  jsem se setkala spíše v případech, kdy přestal člověk jíst (ze dne na den) z psychického důvodu - nedokázal se vyrovnat s určitou situací, smrtí apod. Proto se s anorexií bojuje hůře a je nebezpečnější. V člověku je blok a přestože mu chcete pomoci, on o to nestojí.

Kamarádka nemá fotografii.
| 2.11.2007 10:40

Jen maličko opravím Lindu.
Bulimičky málokdy bývají opravdu vyzáblé, ale je pravda, že z bulimiček se často stávají anorektičky. obojí je stejně hrozné.
Klasická bulimie se projevuje záchvatovitým přejídáním a následným zvracením. Anorektičky naopak nejedí téměř vůbec. Společné mají pokřivený pohled na své tělo a také často  tragický konec.

Kamarádka nemá fotografii.
lelicek Poslat vzkaz | 6.11.2007 20:14

Taky dodám menší poznámku... v devadesáti procentech se spíše z anorektiček stávají bulimičky, ne naopak.Protože dívky jsou zpočátku často hodně odhodlané, svou dietu dodržují přesně, líbí se jim, jak ztrácejí kila a jak je ostatní chválí....zvyknou si na to...ale potom přichází zlom... jednou dostanou nepřekonatelnou chuť na čokoládovou tyčinku! Ajaj! Tady nastane velký problém, ony ji shltnou málem i s obalem, a nastanou neskutečné výčitky... dívka je z toho v depresi, až se rozhodne, že si strčí prst do krku a vyndá tu zatracenou kalorickou potvoru ze žaludku... potom ji napadne... Tak je to mnohem snazší, ne? Když budu mít bulimii a budu zvracet, budu si pochutnávat na všem,  co mám ráda, ale nepřiberu ani deko... A tohohle se pak už hrooozně těžko zbavuje. ::och:: Možná je až marné myslet si, že se toho někdy úplně zbaví... nikdy se toho nezbaví.::ne-ne:: je to začarovaný kolotoč, ze kterého nevede cesta...snad jen jedno procento  dívek se z toho vyléčí...ale co těch zbývajících 99?:o( Jinak bulimičky mají často zničené zuby - při zvracení se jim do úst dostává kyselina chlorovodíková ze žaludku, která rozežírá sklovinu.... a za další mají úplně zničenou celou trávicí soustavu.Dřív nebo později tělo dostane infarkt...klidně i v 19...::placici::

Kamarádka nemá fotografii.
Miky Poslat vzkaz | 6.11.2007 23:17

Ahoj, máte pravdu. Hlavně je faktem to, že ty holky mají buď psychický blok nebo se moc vážou ke svému vzhedu. Prostě je to nemoc jako každá jiná a musí se léčit. Sama ta holka nikdy nic nezmění. Tohle je  zakódované v mozku. Je to moc těžká cesta, ale znám ve svém okolí holky, které ji zvládly. Nedá si říci, že by ta daná pacientka byla vyléčená , ale pokud se při léčbě přijde na příčinu a ta se  řeší, je velká šance nápravy.

Kamarádka nemá fotografii.
zuzu Poslat vzkaz | 7.11.2007 11:24

je pravda, ze je to nemoc ,,duse,, a tim jidlem apod se to jen filtruje, kez by existoval knoflik, kterym by se clovek prepnul na to spravne mysleni::placici::..a cesta je to dlouhodoba, to urcite..njn trend doby je desny a kdyz ma jeste nekdo slabsi psychiku..tak snad bude lepe..

Kamarádka nemá fotografii.
| 20.12.2007 21:34

Přišel mi mail s děvčaty snad na pokraji smrti, jsou to „rádoby sexy“ fotky, které se však můžou líbit jen úchylovi, kterého vzrušují kostry obalené kůží.
Posílám na ukázku jeden.
Mám jednu sousedku, co takto vypadá, a ta už ani pořádně chodit nemůže, tělo se jí sype...škoda jí. Taková to byla pěkná holčina, krev a mlíko. Veselá, příjemná...::placici::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění