Diskuse: umělé oplodnění versus adopce

   
Řadit:
9
příspěvků
Správce: Marga
Kamarádka nemá fotografii.
| 1.6.2007 17:01

Ahoj holky, zajímal by mě Váš názor, čemu dáváte v případě neúspěchu otěhotnění přednost? Radši umělé či adopce?
Tak před 10 lety jsem si myslela, že umělé opolodnění je nepřirozené - proti přírodě...a že v dětských domovech je tolik dětí toužících po rodině...te´d přiznávám, že bych v případě potřeby upřednostnila umělé oplodnění - přece jen je to dítě našich genů. Četla jsem, že i p. Matějček - slavný dětský psycholog - přiznal, že geny se nedají přemoci výchovou...takže u mě vítězí umělé oplodnění. Co vy na to? Jak by jste se zachovaly? nebo ještě lépe, jestli už tuto zkušenost máte, napište!
Těším se na vaše příspěvky.
VIVA

Kamarádka nemá fotografii.
| 1.6.2007 17:22

Obávám se, že jsem na tom podobně.
Taky jsem vždy zastávala názor, že je dost opuštěných dětí. Jenže skutečnost ukázala, že jsou to buď postižené, nebo duševně poznamenané děti. Bohužel znám pár adoptivních rodičů, kteří jsou opravdu nešťastní z nezvladatelných dětí. Kdoví čím si prošly... Takže k adopci by měl přistoupit jen člověk, který neočekává běžné bezproblémové dítě. je fakt, že geny jsou potvory a tvoří větší část osobnosti.
Takže možná spíš to IVF...

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 1.6.2007 17:37

Tak já bych to prala postupně, zkoušela bych otěhotnět běžnu cestou, pokud by se nedařilo přišlo by na řadu umělé oplodnění a v případě kdy bych měla pocit, že by můj život stál bez dítětě opravdu za nic a toužila bych někomu dát lásku, tak bych se přiklonila k adopci. Proč adopce až na posledním místě? Jak jsi Vivo psala, vlastní geny bych upřednostnila. Přijala bych i co se umělého oplodnění týče sperma nebo vajíčko dárce. 
Osobně s tímto zkušenosti nemám, ale máme v rodině, jak umělé oplodnění, tak adopci. Adoptovaný kluk je dokonce tak podobý svému adoptivnímu otci, že si všichni dělali srandu, že je vážně jeho ::usmev::
A o umělém oplodnění si nemyslím, že by bylo proti přírodě. 

Kamarádka nemá fotografii.
| 1.6.2007 20:03

Já už si taky nemyslím, že IVF je proti přírodě::usmev::...

Kamarádka nemá fotografii.
| 1.6.2007 20:04

Já už si taky nemyslím, že IVF je proti přírodě::usmev::... Zapomněla jsem se podepsat - Viva

Kamarádka nemá fotografii.
dada333 Poslat vzkaz | 20.3.2008 17:44

Čauky.Mám dceru z umělého oplodnění.Nebýt tohoto zázraku,nebyla by dnes na tomto světě.::ano-ano::Pokud mohu poradit,jděte do toho.Je to opravdu zázrak.

Kamarádka nemá fotografii.
cepecek Poslat vzkaz | 27.3.2008 08:47

Ahoj, ja jsem vedela ze nebudu mit deti prirozenou cestou a tak s manzelem jsme se rozhodli ze kdyz se nepovede IVF tak pujdeme do adopce, IVF se povedlo a v zari 2007 se nam narodila holcicka. Jinak me docela prekvapilo kolik veci je potreba k vyrizeni adopce.

Kamarádka nemá fotografii.
blue1110 Poslat vzkaz | 21.8.2008 12:30

Ahojky::usmev::taky prispeju svou troskou do mlyna::usmev::Byla jsem 4x na umelem oplodneni  IVF a nepovedlo se,tak jsme se rozhodli pro adopci a  do 3 mesicu jsme adoptovali krasnyho rocniho chlapecka.Nejake reseni se vzdy najde,jen to nevzdavat!!!!!!::smutny::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění