8. aukční salon výtvarníků Konta Bariéry | e15.cz

8. aukční salon výtvarníků Konta Bariéry

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Originální díla českých výtvarníků opět pomohou handicapovaným.

Slavnostní vernisáží v pražském Karolinu zahájí 14. listopadu v 18.00 hodin Top modelka Linda Vojtová v pořadí již osmý výtvarný salon. 336 renomovaných výtvarníků, mezi nimi např. Zdeněk Sýkora, Stanislav Kolíbal, Karel Malich, Vladimír Kokolia, Jitka Válová, Olbram Zoubek, Jiří Sopko, Boris Jirků, Adriena Šimotová či Jiří Anderle, věnovalo svá díla do aukce. Výtěžek bude určen již tradičně na financování stipendií pro studenty se zdravotním postižením.

V druhé půlce listopadu budou mít návštěvníci Karolina možnost shlédnout díla 336 českých výtvarníků a vybrat si mezi nimi svého favorita. Výstava všech darů předních českých výtvarníků bude otevřena denně od 15. do 30. listopadu v Křížové chodbě pražského Karolina na Ovocném trhu v Praze. V sobotu 2. prosince ve 14 hodin začne v Modré posluchárně Karolina samotná aukce. Každý se může pokusit vydražit si vyhlédnutý obraz, grafiku, kresbu nebo plastiku. Vyvolávací ceny všech nabízených uměleckých děl jsou totiž se souhlasem autorů stanoveny cca na polovinu své skutečné hodnoty. I to je velký dar všech umělců. „Účastníci aukce tvoří skutečně pestrou směsici. Největší část tvoří příznivci a přátelé nadace, kteří chtějí nákupem umění podpořit Konto BARIÉRY     a jeho projekty. Naše aukce vyhledávají také běžní návštěvníci výstav a milovníci umění, kteří využívají šance získat dílo svého oblíbeného autora za dostupnou cenu. Dražby se ale pravidelně účastní i klasičtí sběratelé, zástupci galerií, bank a pojišťoven a představitelé velkých firem,“ potvrzuje ředitelka Konta BARIÉRY Božena Jirků.
 

Autor: Ženy - E15
Přestože letošní salon výtvarníků navazuje na tradici sedmi předchozích ročníků, v jedné věci je výjimečný. Poprvé je jeho tváří Linda Vojtová. Propojení světové TOP modelky s charitativním výtvarným projektem je neslučitelné jen zdánlivě. „Je mi teprve 21 let a doteď jsem se kromě modelingu soustředila hlavně na studium. Přesto mám k charitě blízko. Už třetím rokem se účastním charitativní módní přehlídky pod záštitou Eltona Johna, jejíž výtěžek je věnován na AIDS. Dlouho ve mně zrála myšlenka zapojit se do nějakého podobně smysluplného projektu i doma v Čechách. Proto, když mě před rokem oslovili z Konta BARIÉRY, neváhala jsem,“ řekla Linda Vojtová po svém příletu z New Yorku, kde žije. Na otázku, zda nechce jít ve šlépějích jiných slavných modelek          a neuvažuje o založení vlastní nadace, Linda Vojtová odpověděla: „Práci svých kamarádek Terezky Maxové a Petry Němcové nesmírně obdivuji. Od nich ale také vím, s jakou dřinou a zodpovědností je chod vlastní nadace spojen. Na to si já ve svém věku ještě opravdu netroufám, proto se raději spolehnu na dlouholetou zkušenost renomované charitativní organizace, jakou Konto BARIÉRY je.“

Spolupořadatelem 8. výtvarného salonu je hlavní město Praha a koná se pod záštitou primátora Pavla Béma. Výstava potrvá od 15. 11. do 30. 11. v Křížové chodbě  Karolina, Ovocný trh 5, Praha 1. Aukce proběhne v Modré posluchárně Karolina, v sobotu 2. 12. od 14.00 hodin. Vstup volný!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video