Adopce na dálku: Mercy Akumu | e15.cz

Adopce na dálku: Mercy Akumu

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Adoptujte si na dálku některé z chudých afrických dětí a dejte mu tak šanci na lepší život.

Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku
Jde o pomoc dětem, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby. Cílem je zprostředkovat přístup ke vzdělání dětem, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit školné a výdaje spojené s výukou. Dítě nadále žije se svojí rodinou v Africe, ale adoptivní „rodič“ z Evropy, což může být jednotlivec, skupina lidí, rodina, organizace nebo firma, mu hradí školné, všechny učební pomůcky a školní uniformu. Posíláním finanční částky na tyto výdaje mu tak pomůže dosáhnout alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti jinde ve světě. Peníze se neposílají rodině dítěte, ale přímo na účet školy, případně organizátorům v místě. „Adoptivní rodina“ je pravidelně informována o tom, jak si dítě vede ve škole, mohou si vyměňovat aktuální fotografie, dopisovat si, poslat dítěti dárek a v rámci možností se případně i vzájemně navštívit.  V Keni je příspěvek na adopci dítěte 600,- Kč měsíčně. Minimální období, na které je dítě možno adoptovat, je 12 měsíců. Pro lepší představu se jedná o částku přibližně odpovídající ceně jedné kávy denně. „Adoptivní rodina“ (což může být rodina, jeden člověk, instituce nebo sdružení) bude pravidelně informována o stavu dítěte a jeho pokrocích.

Jak se zapojit?
1) Vybrat si konkrétní dítě, které zatím na své adoptivní „rodiče“ čeká.
2) Kontaktovat koordinátora zodpovědného za vámi vybrané dítě a nechat si poslat bližší informace nebo se domluvit na osobní schůzce.

Autor: Ženy - E15
Mercy Akumu
Dívka 16 let
Označení v databázi: 51623
Město, Čtvrť: Mombasa, Magongo
Země: Keňa
Matka: Emarios Oduori, nar.1960, zemřela
Otec: Denis Oduori, nar.1958, zemřel
Opatrovník: Oscan Oduori (bratranec), nar.1984, nezaměstnaný
Popis situace:
Po smrti rodičů dívka žije se svým bratrancem, který je nezaměstnaný. Dívka je v osmé třídě základní školy, ale její bratranec si nemůže dovolit zaplatit jí vzdělání. Mercy je přátelská, ráda čte povídky a navštěvuje přátele. Jejími oblíbenými předměty jsou matematika, angličtina, občanská nauka, náboženství. Ráda by se stala právničkou. Narodila se 5.2.1992.

Zda již dítě mezitím někdo neadoptoval zjistíte na www.adopceafrika.cz (nebylo by v databázi),  kde také naleznete další děti k adopci. Navštívit nás můžete na adrese na Humanistické centrum Narovinu, Vltavska 24, 150 00 Praha 5 - Smíchov, tel./fax 257 310 329

Humanistické centrum Narovinu je občanské sdružení, které organizuje:
- „Adopci afrických dětí“ – projekt pomoci na dálku
- mnoho projektů ve školství a zdravotnictví v Keni
- sbírky, festivaly, výstavy fotografií v ČR na podporu projektů v Keni
- Ples Afrika v pražské Lucerně
- programy KLP pro české školy – působící proti diskriminaci a xenofobii mezi mládeží v ČR
- kurzy „Dobrovolníci pro pomoc Africe“
- vydává Humanistické noviny Narovinu a organizuje kurzy a semináře na techniky osobního růstu a sebepoznání k získání dostatečné energie a vnitřní síly pro zvládání zátěžových situací a pomoc ostatním

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video