Adopce na dálku: Patrick Kiburi Kimotho | e15.cz

Adopce na dálku: Patrick Kiburi Kimotho

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Adoptujte si na dálku některé z chudých afrických dětí a dejte mu tak šanci na lepší život.

Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku
Jde o pomoc dětem, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby. Cílem je zprostředkovat přístup ke vzdělání dětem, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit školné a výdaje spojené s výukou. Dítě nadále žije se svojí rodinou v Africe, ale adoptivní „rodič“ z Evropy, což může být jednotlivec, skupina lidí, rodina, organizace nebo firma, mu hradí školné, všechny učební pomůcky a školní uniformu. Posíláním finanční částky na tyto výdaje mu tak pomůže dosáhnout alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti jinde ve světě. Peníze se neposílají rodině dítěte, ale přímo na účet školy, případně organizátorům v místě. „Adoptivní rodina“ je pravidelně informována o tom, jak si dítě vede ve škole, mohou si vyměňovat aktuální fotografie, dopisovat si, poslat dítěti dárek a v rámci možností se případně i vzájemně navštívit.  V Keni je příspěvek na adopci dítěte 600,- Kč měsíčně. Minimální období, na které je dítě možno adoptovat, je 12 měsíců. Pro lepší představu se jedná o částku přibližně odpovídající ceně jedné kávy denně. „Adoptivní rodina“ (což může být rodina, jeden člověk, instituce nebo sdružení) bude pravidelně informována o stavu dítěte a jeho pokrocích.

Jak se zapojit?
1) Vybrat si konkrétní dítě, které zatím na své adoptivní „rodiče“ čeká.
2) Kontaktovat koordinátora zodpovědného za vámi vybrané dítě a nechat si poslat bližší informace nebo se domluvit na osobní schůzce.

Autor: Ženy - E15
Patrick Kiburi Kimotho
Chlapec 13 let
Označení v databázi: 50344
Město, Čtvrť: Nairobi, Kawangware
Země: Keňa
Matka: Loise Njambi, nar.1975, učitelka
Otec: Stephen Kimotho, nar.1964, nezaměstnaný
Popis situace: Příjem rodiny nestačí na pokrytí všech potřeb. Patrick má starší sestru a na zaplacení všech výloh se školou rodiče namají dostatek peněz. Patrick je zařazen do projektu Adopce na dálku již několik let, nyní ztratil adoptivního rodiče, proto hledáme náhradního, který by převzal adopci od ledna 2008 a Patrick mohl dále pokračovat ve školní docházce. První splátka (2.400,- Kč) by měla být zaplacena co nejdříve, další splátky v pravidelných termínech.

Zda již dítě mezitím někdo neadoptoval zjistíte na www.adopceafrika.cz (nebylo by v databázi),  kde také naleznete další děti k adopci. Navštívit nás můžete na adrese na Humanistické centrum Narovinu, Vltavska 24, 150 00 Praha 5 - Smíchov, tel./fax 257 310 329

Humanistické centrum Narovinu je občanské sdružení, které organizuje:
- „Adopci afrických dětí“ – projekt pomoci na dálku
- mnoho projektů ve školství a zdravotnictví v Keni
- sbírky, festivaly, výstavy fotografií v ČR na podporu projektů v Keni
- Ples Afrika v pražské Lucerně
- programy KLP pro české školy – působící proti diskriminaci a xenofobii mezi mládeží v ČR
- kurzy „Dobrovolníci pro pomoc Africe“
- vydává Humanistické noviny Narovinu a organizuje kurzy a semináře na techniky osobního růstu a sebepoznání k získání dostatečné energie a vnitřní síly pro zvládání zátěžových situací a pomoc ostatním

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video