Adopce na dálku: Valentine Sharon Lukalia | E15.cz

Adopce na dálku: Valentine Sharon Lukalia

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Adoptujte si na dálku některé z chudých afrických dětí a dejte mu tak šanci na lepší život. 

Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku
Jde o pomoc dětem, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby. Cílem je zprostředkovat přístup ke vzdělání dětem, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit školné a výdaje spojené s výukou. Dítě nadále žije se svojí rodinou v Africe, ale adoptivní „rodič“ z Evropy, což může být jednotlivec, skupina lidí, rodina, organizace nebo firma, mu hradí školné, všechny učební pomůcky a školní uniformu. Posíláním finanční částky na tyto výdaje mu tak pomůže dosáhnout alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti jinde ve světě. Peníze se neposílají rodině dítěte, ale přímo na účet školy, případně organizátorům v místě. „Adoptivní rodina“ je pravidelně informována o tom, jak si dítě vede ve škole, mohou si vyměňovat aktuální fotografie, dopisovat si, poslat dítěti dárek a v rámci možností se případně i vzájemně navštívit.  V Keni je příspěvek na adopci dítěte 600,- Kč měsíčně. Minimální období, na které je dítě možno adoptovat, je 12 měsíců. Pro lepší představu se jedná o částku přibližně odpovídající ceně jedné kávy denně. „Adoptivní rodina“ (což může být rodina, jeden člověk, instituce nebo sdružení) bude pravidelně informována o stavu dítěte a jeho pokrocích.

Jak se zapojit?
1) Vybrat si konkrétní dítě, které zatím na své adoptivní „rodiče“ čeká.
2) Kontaktovat koordinátora zodpovědného za vámi vybrané dítě a nechat si poslat bližší informace nebo se domluvit na osobní schůzce.

Autor: Ženy - E15
Valentine Sharon Lukalia
Dívka 16 let
Označení v databázi: 40396
Město, Čtvrť: Nairobi, Kayole
Země: Keňa
Matka: Angeline Lukalia, nar.1960, nezaměstnaná
Popis situace:
Pro Valentinu hledáme nového adoptivního rodiče od května 2008. Předchozí sponzor ji financoval ZŠ a 1,5 roku na SŠ. Hradil plnou částku potřebnou pro SŠ a teď dívce hrozí, že bude muset svých studií zanechat, protože střední internátní školy jsou v Keni dražší než základní docházka. Urgentně proto hledáme adoptivního rodiče, který bude ochoten hradit celoroční částku 14 400 Kč, aby dívka nemusela své zatím úspěšné středoškolské docházky zanechat. Valentinin otec zemřel v roce 2001 a maminka není sama schopna postarat se o všechny výdaje rodiny. Valentine má další čtyři sourozence.

Zda již dítě mezitím někdo neadoptoval zjistíte na www.adopceafrika.cz (nebylo by v databázi),  kde také naleznete další děti k adopci. Navštívit nás můžete na adrese na Humanistické centrum Narovinu, Vltavska 24, 150 00 Praha 5 - Smíchov, tel./fax 257 310 329

Humanistické centrum Narovinu je občanské sdružení, které organizuje:
- „Adopci afrických dětí“ – projekt pomoci na dálku
- mnoho projektů ve školství a zdravotnictví v Keni
- sbírky, festivaly, výstavy fotografií v ČR na podporu projektů v Keni
- Ples Afrika v pražské Lucerně
- programy KLP pro české školy – působící proti diskriminaci a xenofobii mezi mládeží v ČR
- kurzy „Dobrovolníci pro pomoc Africe“
- vydává Humanistické noviny Narovinu a organizuje kurzy a semináře na techniky osobního růstu a sebepoznání k získání dostatečné energie a vnitřní síly pro zvládání zátěžových situací a pomoc ostatním

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video