"Amélie z Montmartru" přijede na filmový festival v Karlových Varech | e15.cz

"Amélie z Montmartru" přijede na filmový festival v Karlových Varech

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
48. ročník MFF Karlovy Vary uvítá během svého konání několik vskutku věhlasných "filmových" jmen. Mezi ně nepochybně patří i herečka Audrey Tautou...

Půvabná šestadvacetiletá Francouzka zde v rámci slavnostního zahájení představí ve festivalové premiéře nový film Michela Gondryho PĚNA DNÍ. Ve filmu, který je filmovou adaptací stejnojmenného románu, ztvárňuje osudovou lásku hlavního hrdiny.

Jméno francouzské herečky Audrey Tautou objevil svět filmu již v roce 1996 (tedy v jejích osmnácti letech), kdy si odbyla svůj debut v televizním snímku COUER DE CIBLE. Od té doby se na stříbrném plátně pravidelně objevuje pravidelně, v roce 1998 získala cenu pro nejlepší mladou herečku na „Jeune Comedien de Cinema Festival“ v Bezier. Poté svůj talent prokázala v několika snímcích, za zmínku stojí např. VENUŠE, SALÓN KRÁSY, VEM SI MĚ, LIBERTIN LE nebo komedie BŮH JE VELKÝ, JÁ NE. Celosvětovou proslulost ji však přinesl až půvabný snímek Jeana- Pierra Jeuneta AMÉLIE Z MONMARTRU.

V hereččině filmografii se průběžně střídají jak postavy romantických hrdinek i výrazně autentické postavy. Její nesporný herecký talent zaznamenal posléze i hollywoodský film, např. v roce 2006 ztvárnila hlavní ženskou postavu v adaptaci slavného Brownova románu ŠIFRA MISTRA LEONARDA, nazapomenutelná byla rovněž její role světové módní návrhářky Coco Chanel ve stejnojmenném filmu Anne Fontain.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video