Antinori nel Chianti Classico: chrám zasvěcený vínu | e15.cz

Antinori nel Chianti Classico: chrám zasvěcený vínu

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Antinori nel Chianti Classico je jedinečné architektonické dílo v Itálii, v němž se snoubí vinařské sklepy s muzeem a zajímavou sbírkou výtvarného umění. Tento chrám zasvěcený vínu, který vybudovala ve městě Bargino rodina Antinori jako poctu toskánské půdě, na níž hospodaří více než 600 let, je nově zpřístupněný veřejnosti.

Muzeum odráží staletou historii rodiny Antinori

„Starověké kořeny hrají velmi důležitou roli a jsou součástí naší filozofie, ale nikdy nás nebrzdí v nových výzvách,“ poznamenává Marchese Piero Antinori, ředitel rodinného podniku, který patří k nejlepším italským producentům špičkových vín. Rodinnou filozofii výroby vína charakterizuje kvalita a tradice, vášeň a instinkt.

Samotná stavba je citlivě vsazena do scenérie plné olivových hájů a důbů porostu. Sklepní část vás ohromí svou působivou architekturu. Můžete se procházet prostory s uskladněnými sudy nebo během sklizně zde nahlédnout i do práce místních zaměstnanců.

Součástí sklepních prostor je i muzeum, kde rodina Antinori neobvyklým způsobem líčí svoji vlastní minulost. Historická umělecká sbírka má v muzeu své zastoupení společně s díly mezinárodně uznávaných současných umělců, mezi které patří Yona Friedman, Rosa Barba a Jean-Baptiste Decavèle.

Pokud se rozhodnete Antinori nel Chianti Classico navštívit, nevynechajte ani auditorium, kde na vás čeká série krátkých filmů, videí a dokumentů z vinařského světa.

Degustace vína a toskánské speciality

Po prohlídce prostor můžete zajít na skleničku dobrého vína. K degustaci se nabízí například Villa Antinori Bianco, Tignanelo, Solaila a další. Stavit se můžete i do přilehlé restaurace, jejíž kuchyně staví na toskánské tradici, a ochutnat zde vybrané speciality.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video