ARTZEPT 2011: Příležitost pro začínající designéry | e15.cz

ARTZEPT 2011: Příležitost pro začínající designéry

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Zepter International vyhlašuje již 8. ročník mezinárodní designérské soutěže ARTZEPT, která je určena mladým talentům z celého světa. Tématem letošního ročníku je „A BOX FOR EVERYTHING & NOTHING“ („DÓZA NA VŠECHNO A NA NIC“).

Povinným prvkem této dózy je, aby její minimální rozměry byly nejméně 10 × 10 cm a maximální rozměry 30 × 30 cm. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 20. října 2011.

Soutěž ARTZEPT je určena mladým designérům, kterým dává příležitost prosadit se v mezinárodní konkurenci a odstartovat tak jejich kariéru. Do soutěže je možné přihlašovat práce vyrobené ze skla, kovu, plastu, keramiky a kombinovaných materiálů. Vyrobené dózy by měly být především funkční, s uměleckým a estetickým provedením. Ze všech přihlášených exponátů vybere odborná porota v čele s Bořkem Šípkem tři vítězné. Nejlepší návrh bude odměněn částkou 10 tisíc eur, za druhé a třetí místo soutěžící získají výrobky Zepter v hodnotě 4 a 3 tisíce eur. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v italském Miláně na konci roku 2011.

Autor: Ženy - E15

Soutěž ARTZEPT je mezi mladými českými designéry velmi oblíbena, např. v letech 2007 a 2008 se jejich exponáty umístily na prvním a třetím místě. Předloňský ročník soutěže, ve kterém měli soutěžící za úkol vytvořit čajovou soupravu, přinesl ocenění třem mladým umělcům z České republiky. Zvláštní ocenění členů poroty získali Petr Siedlaczek, Roman Šedina a Ladislav Průcha.

Především ve jménu své velké vášně pro uměleckou kreativitu vytvořila paní Madlena Zepter odbornou komisi, která posuzuje jednotlivé soutěžní exponáty, z předních odborníků v oblasti umění, designu, průmyslového designu a architektury, jakými bez pochyby jsou Gordana Biba Markovic, historička a kritička umění, profesor Bořek Šípek, architekt a designér, nebo Carlo Magnoli, umělecký ředitel.

Autor: Ženy - E15

„Jedna věc je věřit, že design je dobrý a užitečný. Něco, ale úplně odlišného je investovat do něj jen kvůli čistému potěšení z objevování nových talentů a sledování jejich uměleckého rozvoje
.“
Madlena Zepter

Jak se přihlásit do soutěže?
Zájemci mohou své práce společně s vyplněnou přihláškou (ke stažení na www.artzept.com), životopisem, stručným popisem díla a jeho fotografiemi posílat do 20. října 2011 na adresu:

ZEPTER INTERNATIONAL BRID MARKETING
ARTZEPT „A BOX FOR EVERYTHING & NOTHING” 2011
Via Sibilla Aleramo 13
20092 Cinisello Balsamo, Milan, Italy


Autor: Ženy - E15

Soutěž ARTZEPT založila v roce 2004 Madlena Zepter, která je velkou milovnicí a mecenáškou umění. Jejím cílem bylo a je podporovat kreativitu, podněcovat nové nápady a dodávat odvahu mladým talentů. Soutěž nejenže nabízí mladým designérům dobrý start v jejich profesní kariéře, ale je důležitá i pro společnost Zepter International samotnou, neboť výrobky této společnosti se pyšní specifickým designem.

Prostřednictvím této soutěže tak získá přehled o aktuálních trendech ve světě designu, které jsou nepostradatelné při navrhování vlastních výrobků. Zepter International se zabývá vývojem spotřebního zboží, které ovlivňuje každodenní život lidí. Výrobek by ale neměl pouze dokonale plnit svou funkci, ale měl by potěšit i jeho oko. Zároveň je dbáno na posun směrem ke zdravějšímu životnímu stylu, na což by měli dbát i umělci ve svých návrzích.

Veškeré informace o soutěži, včetně podrobných podmínek, naleznete na www.zepter.cz .

Rádi soutěžíte? Pak neváhejte a hrajte o automobil SEAT Altea XL, zájezd do Barcelony a Zepter ceny za 1 milion! Více na www.zepterhra.cz .

Autor: Ženy - E15

28. února 2011
http://zeny.cz/admin/www.zepterhra.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video