Británie slaví! Prince William a vévodkyně Kate mají syna

Nejen britská královská rodina, ale i celá Velká Británie se dnes konečně dočkali tolik očekávané události, kterou s napětím sledoval i celý svět - vévodkyně Kate dnes přivedla na svět svého prvního potomka.
22.7.2013 22:00 |

Novorozený princ se přišel na svět dnes po patnáctihodinovém porodu v 16:24 (londýnského času) v porodnici St Mary´s Hospital v Londýně, kde před lety rodila i princezna Diana. Před nemocnicí i před Buckinghamským palácem stále zůstávají davy novinářů i tisíce příznivců britské monarchie, kteří zprávu o narození královského potomka uvítali jásotem. Narození pravnuka královny Alžběty II. by mělo britské ekonomice přinést v přepočtu kolem sedmi miliard korun.

OBRAZEM: foto
Fotogalerie

Podle oficiálních zpráv z Buckinghamského paláce proběhl porod bez komplikací a novopečená maminka i chlapeček vážící 3,8 kg jsou v dobrém zdravotním stavu. Princ William byl přítomen u porodu a zůstane spolu s manželkou a synem v porodnici přes noc.

První dítě prince Williama a vévodkyně z Cambridge je třetí v pořadí nástupnictví na trůn - hned po svém dědečkovi a otci. Jméno tolik očekávaného „royal baby“ není zatím známé, ale předpokládá se, že bude oficiálně oznámeno během několika dnů.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění