Británie slaví! Prince William a vévodkyně Kate mají syna | e15.cz

Británie slaví! Prince William a vévodkyně Kate mají syna

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejen britská královská rodina, ale i celá Velká Británie se dnes konečně dočkali tolik očekávané události, kterou s napětím sledoval i celý svět - vévodkyně Kate dnes přivedla na svět svého prvního potomka.

Novorozený princ se přišel na svět dnes po patnáctihodinovém porodu v 16:24 (londýnského času) v porodnici St Mary´s Hospital v Londýně, kde před lety rodila i princezna Diana. Před nemocnicí i před Buckinghamským palácem stále zůstávají davy novinářů i tisíce příznivců britské monarchie, kteří zprávu o narození královského potomka uvítali jásotem. Narození pravnuka královny Alžběty II. by mělo

Podle oficiálních zpráv z Buckinghamského paláce proběhl porod bez komplikací a novopečená maminka i chlapeček vážící 3,8 kg jsou v dobrém zdravotním stavu. Princ William byl přítomen u porodu a zůstane spolu s manželkou a synem v porodnici přes noc.

První dítě prince Williama a vévodkyně z Cambridge je třetí v pořadí nástupnictví na trůn - hned po svém dědečkovi a otci. Jméno tolik očekávaného „royal baby“ není zatím známé, ale předpokládá se, že bude oficiálně oznámeno během několika dnů.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video