Čajkovského klasika oslní české diváky v podání nejproslulejšího baletního souboru světa | e15.cz

Čajkovského klasika oslní české diváky v podání nejproslulejšího baletního souboru světa

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejvytíženější zájezdní baletní soubor na světě, proslulý Moscow City Ballet, přijede v prosinci do Bratislavy, Prahy a Ostravy. České a slovenské publikum se tak bude moci na vlastní oči přesvědčit o pravdivosti tvrzení, že ruská baletní škola je světová špička ve svém oboru.

Po ohromném úspěchu baletu Romeo a Julie, který Moscow City Ballet předvedl v Praze vloni, nás letos čeká další světová klasika, a to romantický balet Labutí jezero, který je snad nejznámějším baletním dílem na světě.

Českým divákům tak prozáří předvánoční čas klasické romantické vyprávění o krásné princezně Odettě a divoké a vášnivé černé labuti Odilii. Mladý princ uvízne v nástrahách lásky a diváci se mohou těšit na krásný večer plný dokonalých baletních výkonů a strhující hudby.

JVS Group, která představení pořádá, zve do Prahy tanečníky Moscow City Ballet již po podruhé. Tentokrát přidají i představení v Ostravě a Bratislavě.

Moscow City Ballet, který je v současnosti nejčastěji hostujícím baletním souborem světa, založil v roce 1988 slavný ruský choreograf Viktor Smirnov Golovanov. Ve své tvorbě navazuje na světově proslulou klasickou ruskou baletní školu a obohacuje ji důrazem na silný emocionální prožitek z tance. Umělci tedy kromě technicky precizních výkonů tančí opravdové příběhy plné citu, vášně a energie.

Viktor Smirnov sám o svém baletním souboru říká: „Stávám se všemi postavami mých choreografií, dýchám s nimi a vše prožívám na plno. Totéž však vyžaduji i od svých tanečníků maximální nasazení a hluboký prožitek daného charakteru.“ Právě díky velmi osobnímu přístupu Viktora Smirnova Golovanova čeká diváky vždy skvělý zážitek, který osloví taneční profesionály i laiky.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video