Voda pro život: České celebrity darovaly charitě přes tisíc litrů vody! | E15.cz

Voda pro život: České celebrity darovaly charitě přes tisíc litrů vody!

mk

Pitná voda je pro nás běžnou spotřební záležitostí, ale všichni víme, že existují místa, kde jsou lidé vděční i za pár mililitrů. O zajištění pitné vody lidem v místech, kde je její nedostatek, již třetím rokem usiluje projekt značky Giorgio Armani a Green Cross International nazvaný Acqua for Life (voda pro život).

Za každou zakoupenou vůni Acqua di Giò a Acqua di Gioia vyrobených ve speciální Acqua for Life edici, u nás prodávané výhradne v parfumériích FAnn, věnuje Giorgio Armani Zelenému kříži 100 l vody. Pomoci lze navíc i prostřednictvím facebookové stránky Acqua for Life - za každého nového fanouška bude automaticky věnováno 50 l vody projektu Smart Water for Green Schools.

Vzhledem k tomu že projekt probíhá celosvětově, předpokládá se, že pomůže zajistit až několik desítek miliónů litrů čisté a zdravé pitné vody lidem, kteří jí potřebují. Význam projektu oceňuje také čím dál více známých osobností, kteří se do něj zapojují. S touto kampaní jsou letos spojováni např. slavná česká modelka Petra Němcová a světově známý Sean Penn a jeho nezisková organizace J/P Haitian Relief Organization (J/P HRO). Díky tomuto spojení se podařilo rozšířit pole působení tohoto charitativního projektu z Ghany a Bolívie také do stále silně postižené oblasti Haiti.

Z českých VIP se do letošní kampaně zapojili Zlata Adamovská, Lukáš Hejlík, Andrea Kerestešová, Tereza Kostková, Lumír Olšovský, Emma Smetana, David Suchařípa nebo Kamila Špráchalová. Zakoupením parfému přispěl každý z nich ke zlepšení životní úrovně v zemích, kde je to nejvíce potřeba.

„Z téhle akce mám upřímnou radost. Když už žijeme v konzumní společnosti, je nanejvýš správné, aby aspoň některé z našich nákupů dávaly smysl. Za každý prodaný parfém 100 litrů vody tam, kde je to potřeba. To je prostě geniální nápad,“ vyjádřila své ocenění moderátorka Emma Smetana, která patří k osobnostem, jež akci podpořily.

Ne každý však může říci, že přesně ví, co je opravdová bída. Zlata Adamovská měla možnost na vlastní oči vidět to, o čem se u nás jen mluví. „Ráda a často cestuji. Bohužel jsem i já měla možnost na vlastní oči vidět lidi a to včetně dětí, kterým chybí základní životní potřeby. V takových chvílích by čloěk nejraději zavíral oči, ale tím by nic nevyřešil. Obě moje děti zanedlouho oslaví narozeniny, tak doufám, že je obě vůně nejen potěší, ale že budou mít i dobrý pocit, že pomohli svým vrstevníkům k lepšímu životu,“ rozpovídala se Zlata Adamovská. Její názor sdílí i David Suchařípa, který říká: „Často jezdím po světě a vidím, jak my se vlastně máme dobře. Tak málo stačí udělat, aby to pro lidi v rozvojové zemi znamenalo moc.”

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.