Voda pro život: České celebrity darovaly charitě přes tisíc litrů vody! | e15.cz

Voda pro život: České celebrity darovaly charitě přes tisíc litrů vody!

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pitná voda je pro nás běžnou spotřební záležitostí, ale všichni víme, že existují místa, kde jsou lidé vděční i za pár mililitrů. O zajištění pitné vody lidem v místech, kde je její nedostatek, již třetím rokem usiluje projekt značky Giorgio Armani a Green Cross International nazvaný Acqua for Life (voda pro život).

Za každou zakoupenou vůni Acqua di Giò a Acqua di Gioia vyrobených ve speciální Acqua for Life edici, u nás prodávané výhradne v parfumériích FAnn, věnuje Giorgio Armani Zelenému kříži 100 l vody. Pomoci lze navíc i prostřednictvím facebookové stránky Acqua for Life - za každého nového fanouška bude automaticky věnováno 50 l vody projektu Smart Water for Green Schools.

Vzhledem k tomu že projekt probíhá celosvětově, předpokládá se, že pomůže zajistit až několik desítek miliónů litrů čisté a zdravé pitné vody lidem, kteří jí potřebují. Význam projektu oceňuje také čím dál více známých osobností, kteří se do něj zapojují. S touto kampaní jsou letos spojováni např. slavná česká modelka Petra Němcová a světově známý Sean Penn a jeho nezisková organizace J/P Haitian Relief Organization (J/P HRO). Díky tomuto spojení se podařilo rozšířit pole působení tohoto charitativního projektu z Ghany a Bolívie také do stále silně postižené oblasti Haiti.

Z českých VIP se do letošní kampaně zapojili Zlata Adamovská, Lukáš Hejlík, Andrea Kerestešová, Tereza Kostková, Lumír Olšovský, Emma Smetana, David Suchařípa nebo Kamila Špráchalová. Zakoupením parfému přispěl každý z nich ke zlepšení životní úrovně v zemích, kde je to nejvíce potřeba.

„Z téhle akce mám upřímnou radost. Když už žijeme v konzumní společnosti, je nanejvýš správné, aby aspoň některé z našich nákupů dávaly smysl. Za každý prodaný parfém 100 litrů vody tam, kde je to potřeba. To je prostě geniální nápad,“ vyjádřila své ocenění moderátorka Emma Smetana, která patří k osobnostem, jež akci podpořily.

Ne každý však může říci, že přesně ví, co je opravdová bída. Zlata Adamovská měla možnost na vlastní oči vidět to, o čem se u nás jen mluví. „Ráda a často cestuji. Bohužel jsem i já měla možnost na vlastní oči vidět lidi a to včetně dětí, kterým chybí základní životní potřeby. V takových chvílích by čloěk nejraději zavíral oči, ale tím by nic nevyřešil. Obě moje děti zanedlouho oslaví narozeniny, tak doufám, že je obě vůně nejen potěší, ale že budou mít i dobrý pocit, že pomohli svým vrstevníkům k lepšímu životu,“ rozpovídala se Zlata Adamovská. Její názor sdílí i David Suchařípa, který říká: „Často jezdím po světě a vidím, jak my se vlastně máme dobře. Tak málo stačí udělat, aby to pro lidi v rozvojové zemi znamenalo moc.”

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video