Chcete být hvězdou večera? Vyberte si ty správné společenské šaty! | e15.cz

Chcete být hvězdou večera? Vyberte si ty správné společenské šaty!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S počátkem plesové sezony ženy řeší jedno nepříjemné dilema, které se dostaví ihned po otevření šatní skříně. Přiznejte se, která z vás nikdy nevyřkla větu „Pomoc, nemám co na sebe!“, kterou muži tak neradi slyší?


Barvy, kterými se blýskneteChcete-li být hvězdou večera, šatník rozhodně obměňovat nemusíte. Platí to ovšem v případě, je-li jeho součástí nadčasová klasika – tedy dlouhá černá róba. Ovšem na druhou stranu, proč se zarytě držet klasiky? Zkuste se inspirovat současnými módními trendy, které na rozdíl od černé protěžují barvu lila a fialovou ve všech odstínech, a to nejen co se týče společenských šatů, ale i večerního líčení. In jsou také zelené a modré odstíny i metalické barvy.

Autor: Ženy - E15
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD546421 
Autor: Ženy - E15
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD601487
Zdroj: www.promgirl.com

Šaty, v kterých se představíte na plese, by vám měly v prvé řadě skvěle sednout. Střih a barvu šatů je ideální vybírat podle typu postavy. Pokud jste vysoké a štíhlé, je pro vás těmi pravými plesovými šaty dlouhá večerní róba.

Antický styl: Oku lahodící návrat do minulostiŠaty antického neboli řeckého stylu, jež si našly především v současné době spoustu příznivkyň, jsou od délky pod prsy volně splývavé, bohatě řasené, lehké, vzdušné až rozevláté. Jejich poznávacím znamením je široký pás pod prsy, často vyšívaný korálky, a výrazná, lehce vyztužená část v oblasti prsou. Tento typ šatů si můžete vybírat s ramínky i bez.

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-IV587302
Zdroj: www.promgirl.com

Šaty v antickém stylu, které dávají jen jemně tušit linii postavy, neboť se soustředí pouze na oblast prsou a zbylá část šatů lehce splývá, schovají nejeden špíček a zároveň vaši postavu nenápadně prodlouží.

Šaty ala mořská pannaJste hrdé na svoji štíhlou postavu a chcete se jí pochlubit i na plese? Pročpak by ne. Jeden ze současných módních trendů v oblasti společenských šatů hraje ve váš prospěch.

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD604243
Zdroj: www.promgirl.com

O co se konkrétně jedná? O dlouhé večerní šaty ve stylu mořské panny, které kopírují linii ženské postavy, a to nejen v oblasti prsou, ale i v oblasti boků a stehen. Tyto šaty, šité bezprostředně na ženské tělo, se zpravidla rozšiřují a volně splývají až od oblasti kolen.

Princeznovské šaty

Přejete si proměnit se z Popelky na princeznu? Potom sáhněte po společenských šatech s vyztuženým živůtkem a bohatě vrstvenou sukní, v nichž se opravdu jako princezna cítit budete. Tento typ šatů se šije zpravidla z lesklého saténu, proto se odvažte, a vyberte si šaty v pastelových barvách.

Autor: Ženy - E15
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD610482 
Autor: Ženy - E15
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD618527
Zdroj: www.promgirl.com

Je libo náhrdelník nebo čelenka?Pokud jste si na ples vybraly jednoduché šaty, rozhodně sáhněte po výraznějších doplňcích. Je libo masivní náramek, čelenka do vlasů, výrazné náušnice, popřípadě náhrdelník? Jestliže máte šaty zdobené flitry či vyšívané korálky, v rámci volby doplňků vsaďte na minimalismus a decentnost. Protože, jak se říká, všeho moc škodí.

Nepodceňte líčení ani stylový účesPřekrásné společenské šaty samy o sobě nestačí. Jestliže se chcete líbit, kromě vhodných šperků si vyberte kabelku (doporučujeme psaníčko nebo pompadúrku), která vám bude stylově i barevně ladit k šatům. Samozřejmostí je i večerní líčení, upravený účes a pěstěné nehty.

Chcete-li se opravdu blýsknout, navštivte před plesem kadeřnici a kosmetičku. Kadeřnice vám na ples vykouzlí stylový účes v závislosti na vlastnostech vašich vlasů a typu a tvaru vašeho obličeje. Volit můžete mezi populárními drdoly, vyžehlenými prameny vlasů nebo poddajnými a měkkými vlnami.

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15


Co se líčení na ples týká, velký hitem je kouřové oční líčení, které působí jak elegantním, tak sexy dojmem. Pozor ovšem na kombinaci kouřového líčení a rudých rtů. V tomto případě raději místo výrazné rtěnky použijte čirý lesk na rty. Předejdete tak tomu, že vaše večerní líčení bude působit příliš přeplácaně až lacině.

Nehty si můžete nalakovat samy. Ovšem proč několik dnů před plesem nezajít na manikúru a nenechat si udělat nehty gelové, které se budou barvou i stylem shodovat s vašimi večerními šaty? Některé ženy zase nedají dopustit na to, aby jim výsledná barva nehtů ladila se rtěnkou, kterou při líčení na ples použijí.

Alena Štouračová
12. února 2011

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video