Chcete strávit pár lednových dnů v exotice? | e15.cz

Chcete strávit pár lednových dnů v exotice?

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Našli jsme několik úžasných míst, kde můžete strávit jedny z prvních dní roku v neopakovatelné atmosféře a dechberoucích kulisách...

Odjeďte třeba na Kiritimati – Vánoční ostrov v Tichém oceánu, největší korálový atol na světě. Díky časovým pásmům jsou jeho obyvatelé první, kdo vítají na planetě nový den. Dostanete se sem letecky z Fidži a z Honolulu, odtud i lodí.

www.kiribatiholidays.com

LYŽOVÁNÍ NA ALJAŠCE

Jedna z nejvyhlášenějších lyžařských oblastí Aljašky ve městě Girdwood se jmenuje Alyeska Resort. Okolní pohoří Chugach State Park, které patří do třetího největšího národního parku v Americe, nabízí ohromující kulisu masivních hor. Alyeska je známá svým strmým terénem a hlubokou sněhovou pokrývkou, kde ze zasněžených vrcholků zhlédnete až na záliv oceánu. Opravdoví nadšenci sem jezdí za možností nechat se vyvézt na vrcholky hor helikoptérou a užít si fantastické sjezdy v neupravených terénech. Užívat si můžete i na sněžnicích či při výletech na psích spřeženích.

Autor: Ženy - E15

Sněhové podmínky na lyžování jsou zde v zimě téměř s jistotou ideální, ale délka slunečního svitu je omezená. V prosinci a lednu jsou dny nejkratší, trvají něco přes pět a půl hodiny. Naopak v létě má tato oblast téměř 20 hodin slunečního světla. Alyeska Resort najdete pouhých 40 km jižně od Anchorage, kam se dostanete letecky. Při cestě z letiště na jih po vyhlášené Seward Highway vás čekají pohledy na jedny z nejkrásnějších přírodních scenerií Ameriky. Tato dálnice samotná by mohla být cílem vaší cesty díky stovkám výhledů na hory, ledovce, vodopády, fjordy oceánu a velryby.

www.alyeskaresort.com

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SVĚTA

Jedno z míst na světě, která musíte vidět, je Whitehaven Beach na ostrově Whitsunday. Jde o největší ze 74 ostrovů u australského Queenslandu. Blankytně průzračná voda s několika odstíny modré, sedm kilometrů písečných pláží lemovaných tropickým lesem a vysokými horami v dálce. Pláž je až neuvěřitelně bílá, a to díky složení písku s vysokým obsahem oxidu křemičitého – nikde na světě není podobné místo. Jedná se o čistě přírodní pláž, bez jakéhokoli turistického zázemí, která byla několikrát oceněná jako nejvíce ekologická pláž světa. K udržování čistoty jsou nabádáni i návštěvníci, zakázáno je zde kouřit i přivádět zvířata. Přijet lze lodí z přístavu Shute Harbour nebo Airlie Beach, před odjezdem se musíte nahlásit na místních úřadech a zaregistrovat se.

www.tourismwhitsundays.com.au

Autor: Ženy - E15

Baia do Sancho Beach se nachází na ostrově Fernando de Noronha severovýchodně od pobřeží Brazílie v Atlantském oceánu. Pláž s bílým pískem a smaragdově zelenou vodou je obklopena původní vegetací a vysokými útesy, které jsou ideálním hnízdištěm ptáků. V období dešťů od února do června se spouští na pláž dva kaskádovité vodopády z útesů do moře. Ostrov má rozlohu pouhých 18,4 km2, a počet návštěvníků je proto regulován. Vzhledem k omezeným zdrojům pitné vody a ochraně místního ekosystému je povolen maximální počet 460 návštěvníků. Podle délky pobytu platí turisté speciální daň na ochranu životního prostředí. Fernando de Noronha je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a velká část oblasti je národní mořský park. Je nejlépe přístupný z Recife, letecky trvá cesta zhruba hodinu.

www.tripadvisor.com

Autor: Ženy - E15

NEJLEPŠÍ RESTAURACE NA SVĚTĚ

Opět se jí stala Noma v Kodani, jejímž šéfkuchařem je severský kulinářský mág René Redzepi. Nabízí avantgardní gastronomické menu připravené ze surovin z okolních lesů, luk a vod. Podobné jídlo jinde na světě nedostanete, na stůl před vás budou přinášet skutečná umělecká díla. Degustační menu je podáváno na malých destičkách a na první pohled se potraviny zdají těžko rozpoznatelné. Pro návštěvu Noma je nutné si sjednat rezervaci, buď po telefonu, nebo on-line, mají otevřeno pro obědy a večeře, od úterý do soboty. Rezervace v tomto roce přijímají do 20. prosince. Degustační menu stojí 1600 DKK.

www.noma.dk

Autor: Ženy - E15

VEZMĚTE SVÉ DĚTI DO SKLENĚNÉHO IGLÚ

V nejsevernější finské provincii Laponsko leží v malé vesnici Saariselkä místo, kde se můžete ubytovat ve skleněném iglú. Jmenuje se Igloo Village Kakslauttanen a leží 250 km severně od polárního kruhu. Přímo z postele můžete pozorovat magické barvy oblohy při polární záři, ideální je k tomu období od konce srpna do konce dubna. Hodně záleží na aktivitě slunce a počasí. Takže kromě jasné oblohy potřebujete i trochu štěstí, abyste polární záři viděli na vlastní oči. Dalším zážitkem v Igloo Village Kakslauttanen je rovněž největší kouřová sauna na světě. Let z Helsinek sem trvá asi 1,5 hodiny.

www.kakslauttanen.fi

Autor: Ženy - E15

NEJLEPŠÍ BAR SVĚTA

Již potřetí za sebou byl vyhlášen nejlepším barem na světě londýnský Artesian. Najdete ho nedaleko Oxford Circus a jeho hlavním barmanem je rodák z Brna, Alex Kratěna. Zkušenosti získával po celém světě a poznání mnoha kultur se odráží i v jeho stylu míchání nápojů. Věří, že dokonalý koktejl by měl být požitkem pro více smyslů. Jeho mimořádné nápoje útočí na chuť, vůni a při dotyku sklenice i na hmat. Neustále vyvíjí nové kombinace chutí a stále inovuje barové menu. V jednom z jeho nápojů s názvem Magician najdete i českou becherovku.

www.artesian-bar.co.uk

Autor: Ženy - E15

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery