Chráníte přírodu? Ucházejte se o Ocenění Země žen 2011 | e15.cz

Chráníte přírodu? Ucházejte se o Ocenění Země žen 2011

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věnujete se dobrovolné ekologicky prospěšné činnosti? Ucházejte se o Ocenění Země žen 2011, jehož součástí je dotace na podporu ekologických aktivit.

Nadace Yves Rocher otevírá pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky čtvrtý ročník národního kola Ocenění Země ženPřihlášky do soutěže přijímá Nadace Yves Rocher do 30. září 2010.

Nadace Yves Rocher vznikla v roce 1991. U zrodu Ocenění Země žen stál v roce 2002 pan Jacques Rocher, syn pana Yvese Rochera, tvůrce Rostlinné kosmetiky. Pod záštitou Institut de France bylo v rámci Země žen oceněno již 232 laureátek věnujících se ekologicky prospěšným aktivitám ve více než 50 zemích světa.

Nadace za 10 let existence Ocenění Země žen rozdělila přes 1 milion € dotací. Česká republika je jednou z 15 zemí, jež se Ocenění Země žen účastní.

Nadace Yves Rocher se dále od roku 2007 aktivně podílí na akci OSN „Sázejme pro planetu“, v jejímž rámci plní Yves Rocher závazek vysázet 50 miliónů stromů.Podnětem k účasti se mohou stát všechny ekologicky prospěšné aktivity, které v době přihlášení již probíhají a jejichž aktérkou je žena činná v rámci občanského sdružení či neziskové organizace, nebo angažující se v ochraně životního prostředí jako soukromá osoba.

Podrobná pravidla soutěže naleznete na webové stránce Nadace Yves Rocher www.yves-rocher-fondation.org. Zde stáhněte i přihlašovací formulář a zašlete jej spolu s podklady na adresu Nadace Yves Rocher do 30. září 2010.


V roce 2010 byly v České republice oceněny tři ženy věnující se dobrovolným ekologicky prospěšným aktivitám.

Autor: Ženy - E15


1. místo a dotaci 5 000 € získala
Blanka, která se věnuje intenzivnímu zvelebování krajiny v Jižních Čechách.

2. místo a dotaci 3 000 € získala
Jitka, která vysazuje stromy v oblastech s malým podílem zeleně.

3. místo a dotaci 2 000 € získala
Alena, která založila minirezervaci obojživelníků v Pavlovických hůrkách.


Z přihlášených projektů vybere porota tři laureátky Ocenění Země žen. V rámci národního kola je první cena dotována 5 000 €, druhá cena 3 000 € a třetí oceněná žena získá 2 000 €. Mezinárodní ocenění Země žen je každoročně udělováno v Paříži a oceněná žena získává navíc dotaci 10 000 €. Celosvětově je dále udělováno Speciální ocenění Biodiverzita dotované 5 000 €.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video