Další velká herecká hvězda pohasla. Zemřela herečka Jiřina Jirásková | e15.cz

Další velká herecká hvězda pohasla. Zemřela herečka Jiřina Jirásková

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nezapomenutelná českou hereckou legendu Jiřinu Jiráskovou (†81) dnes krátce po poledni našli mrtvou její příbuzní. V některých médiích se okamžitě začalo spekulovat o sebevraždě, kupř. podle informací TN.cz se prý herečka předávkovala léky.

Dlouholetá členka a později i ředitelka Divadla na Vinohradech vystudovala Pražskou konzervatoř. Během své herecké kariéry s nucenou přestávkou v 70 letech ztvárnila desítky rolí. První velkou hereckou příležitostí ve filmou byla role špionážním dramatu Smyk, který v roce 1960 natočil režisér Zbyněk Brynych, svou poslední filmovou roli hrála ve filmu Jiřího Menzela Sukničkáři, který bude uveden do kin letos v dubnu.

Mezi její nejznámější a divácky nejoblíbenější filmy a seriály patří Světáci, Křtiny, Sestřičky, komediální série Slunce, seno…, Fany, Sňatky z rozumu, Zlá krev, Zámek v Čechách nebo Z hříček o královnách. Za své herecké umění získala řadu ocenění, například Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře nebo státní vyznamenání Medaile „Za zásluhy“, v roce 2008 byla uvedena do Dvorany slávy v televizní anketě TýTý 2008.

Po operaci břicha v roce 2009 se začala potýkat s dlouhodobými zdravotními problemy, které ji posléze donutily ukončit hereckou kariéru.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video