Další velká herecká hvězda pohasla. Zemřela herečka Jiřina Jirásková | E15.cz

Další velká herecká hvězda pohasla. Zemřela herečka Jiřina Jirásková

Monika Kváčková

Nezapomenutelná českou hereckou legendu Jiřinu Jiráskovou (†81) dnes krátce po poledni našli mrtvou její příbuzní. V některých médiích se okamžitě začalo spekulovat o sebevraždě, kupř. podle informací TN.cz se prý herečka předávkovala léky.

Dlouholetá členka a později i ředitelka Divadla na Vinohradech vystudovala Pražskou konzervatoř. Během své herecké kariéry s nucenou přestávkou v 70 letech ztvárnila desítky rolí. První velkou hereckou příležitostí ve filmou byla role špionážním dramatu Smyk, který v roce 1960 natočil režisér Zbyněk Brynych, svou poslední filmovou roli hrála ve filmu Jiřího Menzela Sukničkáři, který bude uveden do kin letos v dubnu.

Mezi její nejznámější a divácky nejoblíbenější filmy a seriály patří Světáci, Křtiny, Sestřičky, komediální série Slunce, seno…, Fany, Sňatky z rozumu, Zlá krev, Zámek v Čechách nebo Z hříček o královnách. Za své herecké umění získala řadu ocenění, například Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře nebo státní vyznamenání Medaile „Za zásluhy“, v roce 2008 byla uvedena do Dvorany slávy v televizní anketě TýTý 2008.

Po operaci břicha v roce 2009 se začala potýkat s dlouhodobými zdravotními problemy, které ji posléze donutily ukončit hereckou kariéru.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.