Das Filmest opět představí aktuální filmovou tvorbu německé, švýcarské a rakouské provenience | e15.cz

Das Filmest opět představí aktuální filmovou tvorbu německé, švýcarské a rakouské provenience

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letošní, již osmý ročník festivalu německy mluvených filmů, Das Filmfest, nabídne množství skvělých adaptací slavných románů a přiblíží, co „žere“ příslušníky Generace Y...

Ve své hlavní festivalové sekci se letošní Das Filmfest zaměřuje především na dilemata antihrdinů nejmladší generace, tzv. Generace Y. Osmý ročník festivalu německy mluvených filmů se pochlubí i hluboce dojemným portrétem filozofky Hannah Arendtové, silným příběh nadmíru idealistického vladaře Ludvíka II. a také snímky ze současnosti, které rozebírají aktuální společenská témata, jako je hledání nového partnera, rozpad rodinných vazeb nebo volná láska.

V pestré filmové nabídce nechybí ani letos sekce dokumentárních filmů či archivní snímky zapůjčené nadací DEFA. Stejně jako v předchozích letech sází Das Filmfest při výběru snímků na kombinaci osvědčených režisérských jmen s výraznými debuty. Osvědčeným klíčem pro výběr titulů je i ohlas kritiky a diváků na velkých mezinárodních festivalech nebo na prestižních národních filmových přehlídkách.

Spolupořadateli festivalu jsou již tradičně Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace v Praze. Festival Das Filmest proběhne od 16. do 20. října v pražských kinech Lucerna a Atlas a následně bude němčina znít od 23. do 27. října z filmového plátna brněnského kina Art.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video